Gmina Dobra

Rodzinne rajdy rowerowe w Mierzynie i Puszczy Wkrzańskiej [FILM]

W weekend obyły się dwa rodzinne rajdy rowerowe zorganizowane przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, które łącznie zgromadziły blisko 300 miłośników turystyki rowerowej ze Szczecina, Gminy Police, Gminy Dobra oraz innych części województwa zachodniopomorskiego. Ogromne zaangażowanie wolontariuszy oraz sprzyjające warunki atmosferycznie sprawiły, że były to niezwykłe rowerowe wydarzenia cieszące się dużą frekwencją.

Opublikowane

w dniu

https:/www.youtube.com/watch?v=JTfUGyRqpLE&t=8s

W sobotę (4 września) rowerzyści spotkali się w Mierzynie skąd wyruszyli na VI Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy. Na starcie uczestnicy zgromadzenia otrzymali odblaskowe kamizelki rowerowe, które mają poprawiać bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Miłośnicy turystyki rowerowej pokonali dystans około 15 kilometrów jadąc uroczymi ulicami Mierzyna i podziwiając najciekawsze miejsca położone w tej miejscowości (w tym zabytkowy wiatrak, który jest symbolem Mierzyna). Uczestnicy zgromadzenia wyrażali potrzebę rozwoju infrastruktury rowerowej. Gryfus do współpracy przy projekcie zaprosił Rowerowy Mierzyn, Sołectwo Mierzyn oraz mierzyńskie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn oraz My w Gminie Dobra. Głównym sponsorem wydarzenia było Centrum Handlowe Ster, które ufundowało medale oraz odblaskowe kamizelki rowerowe dla uczestników rajdu. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali także policjanci z Mierzyna, Polic oraz Szczecina. Po dotarciu do patio Centrum Handlowego Ster rowerzyści otrzymali pamiątkowe medale oraz poczęstunek. Następnie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus poprowadzili konkursy dla dzieci i młodzieży.

W niedzielę (5 września) rowerzyści spotkali się nieopodal jeziora Głębokie skąd wyruszyli na VI Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”. Tym razem mieli do pokonania dwukrotnie dłuższy dystans – około 32 kilometrów (16 km w drodze do Rezerwatu Świdwie oraz 16 km w drodze powrotnej nad jezioro Głębokie). Trasa tradycyjnie przebiegała na terenie trzech gmin: Gmina Szczecin, Gmina Police oraz Gmina Dobra. Rozwój infrastruktury rowerowej jaki miał miejsce w ostatnich latach w tych gminach sprawił, że większość trasy rowerzyści pokonali po ścieżkach rowerowych minimalizując utrudnienia samochodów i innych uczestników ruchu drogowego na trasie przejazdu. W wydarzeniu uczestniczyło wiele dzieci dlatego też tempo jazdy było bardzo spokojne (około 10 km/h) i organizatorzy zaplanowali przerwy co kilka kilometrów, aby najmłodsi rowerzyści mogli bez problemu pokonać cały dystans. Także podczas rajdu Rezerwatu Świdwie organizatorzy rozdali uczestnikom rajdu rowerowe kamizelki odblaskowe. Kamizelki ufundowali: firma NCDC, Starostwo Powiatowe w Policach, Nadleśnictwo Trzebież i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie. Na drogach publicznych uczestników rajdu zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz policjanci z Polic i Mierzyna. Po dotarciu do Rezerwatu Świdwie uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez firmę NCDC, a wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus przeprowadzili konkursy dla dzieci i dorosłych. Spalone kalorie można było uzupełnić przy ognisku, gdzie rowerzyści piekli kiełbaski.

Obydwa wydarzenia przeprowadzono w reżimie sanitarnym i były objęte ograniczeniem ilości uczestników (150 osób na wydarzenie) ze względu na trwającą pandemię coronawirusa SARS-CoV-2.

Bardzo się cieszę, że w ostatnich latach nastąpił znaczny rozwój infrastruktury rowerowej na trasie, którą co roku pokonujemy. Dzięki nowym ścieżkom na terenie Gminy Szczecin, Gminy Police oraz Gminy Dobra większość trasy mogliśmy pokonać ścieżkami rowerowymi i nie utrudnialiśmy ruchu samochodów, co nie było możliwe w poprzednich latach. Podczas naszych zgromadzeń zawsze podkreślamy jak ważny jest ciągły rozwój infrastruktury rowerowej. Obecnie możemy z czystym sumieniem polecić tą trasę jako bardzo bezpieczną na rodzinne wycieczki rowerowe – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Radość dzieci bezcenna! To była przyjemność! Z rajdu na rajd przybywa dzieci, które coraz częściej wyruszają na rodzinne rajdy rowerowe i to jest największym podziękowaniem za pracę, którą w rajdy rodzinne wkładają wolontariusze – powiedziała Krystyna Roszak, wolontariusz i sekretarz Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Gmina Dobra

Konsultacje społeczne dotyczące przebudowy drogi powiatowej w Sławoszewie

Starostwo Powiatowe w Policach ogłosiło konsultacje społeczne odnośnie projektu przebudowy drogi powiatowej łączącej Dobrą z Bartoszewem, przechodzącej przez miejscowość Sławoszewo. Celem spotkania jest zaprezentowanie zakresu planowanej inwestycji oraz zebranie opinii i uwag od lokalnej społeczności.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 3 października o godzinie 16:00 w świetlicy wiejskiej w Grzepnicy. Wśród obecnych będzie obecny projektant, który szczegółowo omówi założenia projektu budowlanego, a także udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania zebranych. To świetna okazja dla mieszkańców, aby wyrazić swoje spostrzeżenia i włączyć się w proces decyzyjny dotyczący ważnej inwestycji, mającej bezpośredni wpływ na jakość ich codziennego życia.

Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w konsultacjach i wykorzystania szansy na wpłynięcie na finalny kształt projektu. Przebudowa drogi wszak nie tylko zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu, ale również wpłynie na poprawę komunikacji i estetyki lokalnej infrastruktury.

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Festyn szkolny w Rzędzinach: Sport, zabawa i dobroczynność

W minioną sobotę, boisko Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach zamieniło się w arenę lokalnej zabawy i współzawodnictwa. Mieszkańcy powiatu polickiego zebrali się, by wziąć udział w festynie szkolnym, który oprócz rozrywki miał również charakter charytatywny.

Opublikowane

w dniu

Jedną z głównych atrakcji festynu był charytatywny bieg w piżamach, który przyciągnął uczestników w różnym wieku, ubranych w kolorowe, nocne stroje. Uczestnicy biegu wykazali się nie tylko energią i sportowym duchem, ale także dużym sercem, ponieważ wpisowe zostało przeznaczone na wsparcie lokalnych inicjatyw społecznych.

Dodatkową atrakcją, która wzbudziła zainteresowanie, była bogata loteria fantowa. Nagrody ufundowane przez sponsorów przyciągnęły tłumy, a dochód z loterii wzmacniał fundusz charytatywny festynu. Obok loterii, odbyły się rozmaite zabawy sportowe, angażujące zarówno młodszych, jak i starszych uczestników, promując zdrowy i aktywny tryb życia wśród społeczności.

Czułość lokalnego serca wyrażała się również poprzez poczęstunek. Organizatorzy przygotowali dla gości festynu poczęstunek z grilla, co sprzyjało budowaniu wspólnotowego ducha oraz było okazją do wzajemnego poznania się mieszkańców.

Dzieciom zapewniono własny kącik zabaw, gdzie najmłodsi mogli dać upust kreatywności poprzez malowanie twarzy. Była to doskonała okazja dla rodziców, aby uwiecznić uśmiechy swoich pociech na kolorowych zdjęciach.

Festyn zaoferował także niecodzienną możliwość zasiadania za kierownicą radiowozu policyjnego, dając uczestnikom szansę na poczucie się jak prawdziwy stróż prawa. Atrakcja ta cieszyła się szczególnym zainteresowaniem, uznając interakcję z lokalnymi służbami za element edukacyjny i integracyjny.

Impreza zakończyła się sukcesem, przybliżając mieszkańców do siebie nawzajem i popierając lokalne inicjatywy społeczne.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Dzień Psiaka i Kociaka – festyn i bieg „PODAJ ŁAPĘ” na rzecz czworonogów

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu polickiego na wydarzenie pełne pozytywnych emocji i szlachetnych celów – „Dzień Psiaka i Kociaka”, który odbędzie się w sobotę, 5 października. Inicjatywa, której partnerami są Gminy Dobra, Police, Kołbaskowo, Nowe Warpno oraz Powiat Policki, ma na celu wsparcie Schroniska oraz promocję adopcji zwierząt.

Opublikowane

w dniu

W ramach festynu odbędzie się premierowa edycja biegu charytatywnego „PODAJ ŁAPĘ”, przygotowanego przez Stowarzyszenie ExtremE Wolf we współpracy z Gminą Dobra. W programie przewidziano bieg z uczestnictwem zarówno dzieci, jak i dorosłych z ich czworonożnymi przyjaciółmi. Udział w biegu nie wiąże się z opłatami startowymi, jednak liczba miejsc jest ograniczona do 150 uczestników. Rejestracja odbywać się będzie na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma pamiątkowy medal, zabawkę dla pupila oraz posiłek regeneracyjny. W biurze zawodów znajdzie się również puszka na dobrowolne datki na rzecz Schroniska.

Wydarzenie uświetnią ponadto prelekcje edukacyjne, darmowe czipowanie zwierząt, charytatywna zbiórka funduszy, konkurs na najsympatyczniejszego psiaka oraz liczne atrakcje dla najmłodszych, takie jak dmuchane zamki czy zabawy konkursowe. Dzień Psiaka i Kociaka to także okazja, by wesprzeć schronisko poprzez zakupy u lokalnych wystawców, w tym Koła Gospodyń Wiejskich Witaj w Grzepnicy, które swoje stoisko wypełnić będzie domowymi potrawami: pieczonymi ziemniakami, grillowanymi przysmakami, ciastami, przetworami oraz ciepłymi napojami.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie