Gmina Dobra

Dołuje: Warsztaty aktywizacji społecznej

Stowarzyszenie Edukacji Społeczno-Zawodowej ESPRIT i Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie we współpracy z Gminą Dobra zapraszają na cykl sześciu Warsztatów w zakresie:

Opublikowane

w dniu

POBUDZENIA SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO I AKTYWIZACJI RYNKU PRACY
W GMINIE DOBRA, z udziałem przedstawicieli samorządu lokalnego, przedsiębiorców, organizacji społecznych i aktywnych mieszkańców gminy, które realizowane będą od września 2021 do wiosny 2022 roku.

Pierwszy warsztat: „Promocja Partnerstwa Lokalnego na rzecz pobudzenia społeczno – gospodarczego i aktywizacji rynku pracy Gminy Dobra” odbędzie się w dniu 14 września (wtorek) 2021 roku o godz. 14.00
w Klubie w Dołujach, ul. Żubrza 7. Kolejne dwa warsztaty planowane są na 27 i 28 września (poniedziałek i wtorek).

Celem Warsztatów jest integracja międzysektorowa, wspólne wypracowanie diagnozy społeczno – gospodarczej przy udziale przedsiębiorców, samorządu, III sektora, kadry edukacyjnej, młodzieży i aktywnych mieszkańców, a także wypracowanie partnerskich projektów służących ożywieniu społeczno – gospodarczemu gminy, firm, instytucji, wybór najlepszych projektów i rozwiązań oraz wdrożenie ich przy pomocy środków własnych i pozyskanych dostępnych środkach pozabudżetowych: środki z UE: PROW, POWER, RPO i innych – przez firmy, gminy, powiat, instytucje i organizacje pozarządowe w partnerstwie.

W warsztatach udział wezmą liderzy lokalnych władz z gmin i powiatu, kręgi biznesu: bankowcy, przedsiębiorcy, izby handlowe, cech rzemiosł, instytucje edukacji i rynku pracy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji infrastruktury: wodno- kanalizacyjnej, komunalnej, drogowej, zdrowia, kultury i sportu, turystyki oraz inne podmioty z terenu gminy.

Największą korzyścią tych Warsztatów będą:

  • bezpośrednie spotkania liderów lokalnych środowisk: przedsiębiorców, samorządu i III sektora z gminy i wspólna praca nad projektami lokalnego pobudzenia gospodarczego dla rozwoju gminy i wszystkich mieszkańców,
  • integracja i budowa relacji oraz lepsza komunikacja pomiędzy sektorami,
  • lepszy przepływ informacji o potrzebach i możliwościach do wykorzystania przez poszczególne grupy, nowe miejsca pracy,
  • wdrożenie kierunków kształcenia zgodnych z potrzebami rynku pracy w gminie,
  • poznanie potencjału kapitału ludzkiego,
  • budowanie poczucia wspólnoty,
  • promocja lokalnych zasobów i produktów,
  • rozwój usług wielobranżowych pod potrzeby biznesu, samorządu, III sektora i klientów indywidualnych,
  • budowa społeczeństwa obywatelskiego wykorzystującego wszystkie możliwości do rozwoju osób i „małych ojczyzn” poprzez tworzenie wspólnych koncepcji rozwiązań gminnych problemów gospodarczych,
  • zbudowanie więzi lokalnego partnerstwa między różnymi sektorami w gminie.

Organizator prosi o udział w pełnym cyklu warsztatów – trzy spotkania do końca września br. oraz kolejne trzy od jesieni 2021 do wiosny 2022 roku. Terminy od III warsztatu będą każdorazowo ustalane z uczestnikami spotkań.

Konieczne jest potwierdzenie udziału albo telefonicznie pod numerem 506 533 449 albo mailowo pod adresem sekretariat.zul@gmail.com

Reklama

Gmina Dobra

Mierzyński Wór Przygód – Dzień Dziecka

W najbliższą niedzielę 28.maja br w godz od 12.00 do15.00 Teren Rekreacyjno – Sportowy Mierzynianka ul Nasienna 20 serdecznie zapraszamy Was z rodzicami na „Mierzyński Wór Przygód – Dzień Dziecka”.

Opublikowane

w dniu

W programie: dziecięca strefa radości, Militaria, warsztaty robienia naturalnych lizaków, skakańce, dmuchańce, bańki mydlane, pokazy, gry, zabawy ruchowe, konkursy z nagrodami, wata cukrowa, popcorn i wiele innych niespodzianek.
Projekt jest realizowany z Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Polsko – Ukraiński Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy

27.05.2023 (sobota) w Mierzynie odbędzie się Polsko – Ukraiński Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy, na który serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na rowerze mieszkańców Mierzyna, rodzin z Ukrainy , Szczecina oraz innych miejscowości Pomorza Zachodniego niezależne od wieku. Trasa rajdu liczy ok. 10 km i prowadzi z terenu rekreacyjnego- sportowego „Mierzynianka” do patio CH Ster.

Opublikowane

w dniu

Tempo jazdy będzie bardzo rekreacyjne (10 km/godz.), aby najstarsi i najmłodsi uczestnicy nie mieli problemu z pokonaniem trasy. Dzieci w rajdzie mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką swoich opiekunów. Pamiętajcie też o zabraniu kasków co znacznie zwiększy Wasze bezpieczeństwo.
Miejsce zbiórki to – Teren Sportowo – Rekreacyjny „Mierzynianka” w Mierzynie godz 9:30
Rozpoczęcie Rajdu godz.10:00.
Zakończenie planowane jest na terenie patio Centrum Handlowe Ster ul. Ku Słońcu 67, gdzie na uczestników wydarzenia będą czekały medale okolicznościowe kamizelki dla dorosłych i dzieci, elementów odblaskowych , poczęstunek, konkursy z nagrodami i mnóstwo niespodzianek o których dowiecie się już niebawem.

————————————————————————————————————————————————
Щиро запрошуємо родини з України на польсько-український велопробіг поколінь
Дата проведення мітингу: 27 травня 2023 року
Час збору: 9:30
Початок:10:00 Спортивно-відпочинкова зона Mierzynanka в Межині, вул.Насенна 20
Кінець зльоту: торговий центр Ster, вулиця Ku Sloncu 67, де заплановано багато атракціонів, включно з нагородженням медалями. світловідбиваючі жилети, частування 🥇🥇🏵☀️💥
Rajd organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn,które pozyskało środki z Program Społecznik 2022-2024 „Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”

Czytaj dalej

Gmina Dobra

9. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy

Rozpoczęły się zapisy na 9. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 17 czerwca 2023 roku. Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra we współpracy Centrum Handlowym „Ster” i organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra oraz mieszkańcami gminy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji uczestnictwa.

Opublikowane

w dniu

Rowerzyści w bardzo spokojnym tempie (około 10 km/h) pokonają dystans 15 kilometrów jadąc uroczymi ulicami Mierzyna i podziwiając najciekawsze miejsca położone w tej miejscowości (w tym zabytkowy wiatrak, który jest symbolem Mierzyna). Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu będą czuwali policjanci z Mierzyna, Polic oraz Szczecina. Rowerzyści zgromadzą się na Terenie Sportowo – Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie. Na starcie rajdu rowerzyści otrzymają odblaskowe kamizelki rowerowe oraz pamiątkowe numery startowe.

Organizatorzy przygotowali duży zapas wody, aby uczestnicy rajdu mieli możliwość uzupełnienia swoich bidonów podczas przejazdu przez Mierzyn. Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe medale przedstawiające wiatrak koźlak z XIX wieku, który jest symbolem Mierzyna, a Centrum Handlowe Ster przygotuje poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia (pieczone kiełbaski, prowiant oraz napoje). Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadzą szkolenie i konkursy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci i młodzieży, a policjanci z komisariatu Szczecin – Pogodno będą znakowali chętnym rowery. Policjanci przekażą dzieciom odblaskowe akcesoria poprawiające ich bezpieczeństwo oraz materiały edukacyjne.

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podczas swoich rajdów przykłada ogromną wagę do edukacji dzieci i dorosłych w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Następnie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra poprowadzą konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wydarzenie adresowane jest do całych rodzin, w tym najmłodszych dzieci, które są w stanie w tempie około 10km/h pokonać dystans 15 kilometrów. Uczestnictwo dzieci dozwolone WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Organizatorzy przypominają, że na gryfusowych wydarzeniach wymagana jest jazda w kaskach zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Bezpieczeństwo uczestników rajdu jest priorytetem.

Na organizację rajdu Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra pozyskała dotację z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik. Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia będzie Grupa Gezet, która udostępni organizatorom samochód niezbędny do organizacji i zabezpieczenia rajdu. Sponsorem wydarzenia jest także firma Demant, która od wielu lat wspiera rajdy rodzinne oraz wydarzenia kulturalne organizowane na terenie Gminy Dobra. Organizatorzy gorąco dziękują samorządom oraz firmom za wsparcie tej inicjatywy.

Zapisy na rajd prowadzi portal Mierzyn.pl na stronie www.mierzyn.pl/gryfus

Link do trasy rajdu: https://www.komoot.com/pl-pl/tour/1113866533?ref=wtd

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie