Gmina Police

Rozpoczyna się przebudowa placu rekreacyjnego przy ul. Roweckiego

Gmina Police rozstrzygnęła przetarg na realizację budowy placu rekreacyjnego przy ul. Roweckiego w Policach. W miniony piątek przekazany został plac wykonawcy, który ma teraz 9 miesięcy na realizację zadania. Nowy teren rekreacyjny pozwoli również na organizację imprez integracyjnych, ulicznych pokazów oraz rozmaitych happeningów.

Opublikowane

w dniu

W 2019 roku Gmina Police podjęła współpracę ze Spółdzielnią Mieszkaniową Chemik w celu rewitalizacji i rewaloryzacji zdegradowanej przestrzeni osiedlowej przy ul. Roweckiego w Policach. Poprawa walorów funkcjonalnych i estetycznych ma na celu stworzenie w tym miejscu przyjaznej przestrzeni do spotkań, zabawy, wypoczynku i rekreacji dla lokalnej społeczności oraz ma umożliwiać organizację imprez integracyjnych, ulicznych pokazów czy happeningów.

Teren inwestycji podzielony został na kilka stref aktywności tj. boisko wielofunkcyjne wraz z siłownią plenerową, strefa street workoutu, tor rowerowy pumptrack, plac zabaw, plac utwardzony z budynkiem pomocniczym i zadaszoną sceną. Ponadto zaprojektowano ciągi piesze zapewniające bezproblemowe dojście z każdej strony do miejsc rekreacji (placu zabaw, pumptracku, placu do streetworkoutu). Planuje się realizację miejsc wypoczynku w postaci kaskadowych siedzisk z donicami z zielenią i małych placyków z ławkami, zamgławiaczami i stolikami do gry w szachy, warcaby. Na terenie inwestycji planuje się również urządzenie terenów zielonych, usunięcie kilku drzew kolidujących z przedmiotową inwestycją oraz wprowadzenie nowych nasadzeń. Istniejące urządzenia służące rekreacji i wypoczynkowi, ze względu na zły stan techniczny zostaną zdemontowane. Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią, nie ma jeszcze doprecyzowanego terminu realizacji robót budowlanych.

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie