Gmina Police

Bezpieczne ferie z polickimi funkcjonariuszami

W ramach działań „Bezpieczne ferie 2023” funkcjonariusze z polickiej komendy rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po 2 tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do przedszkoli i szkół.

Opublikowane

w dniu

Jak co roku czas zbliżających się ferii zimowych to wytężona praca profilaktyka ds. nieletnich oraz dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Policach, Komisariatu Policji w Mierzynie oraz Posterunku Policji w Kołbaskowie, która obfituje w mnogość spotkań z dziećmi i młodzieżą na ternie naszego powiatu. Funkcjonariusze wiedzą jak ważne są działania profilaktyczne i utrwalanie w dzieciach prawidłowych zachowań i nawyków. Dlatego funkcjonariusze w ostatnim czasie spotkali się z uczniami i przedszkolakami w różnych placówkach oświatowych na terenie całego powiatu.

Bezpieczne ferie to nie tylko bezpieczeństwo w trakcie wykonywania sportów rekreacyjnych ale również bezpieczne poruszanie się po drogach, chodnikach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach. Przypominano młodszym dzieciom o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, wskazywano w jakich miejscach kategorycznie przechodzić nie wolno.

Ponadto policjanci przypominali zasad bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobami nieznajomymi, kogo prosić o pomoc i z jakich numerów alarmowych korzystać, gdy zajdzie taka potrzeba.

Bezpieczne ferie to nie tylko spotkania poświęcone najmłodszym dzieciom ale również mnoga ilość spotkań z młodzieżą naszego powiatu. Funkcjonariusze przypominali starszym uczniom o niebezpieczeństwie zażywania substancji odurzających i alkoholu. Zwracali również uwagę na bezpieczne poruszanie się w sieci, fałszywe ogłoszenia czy kontakty w sieci z nieznanymi osobami.

Pomimo, że akcje bezpieczne ferie organizowane są cyklicznie każdego roku, policjanci wskazują na potrzebę kontynuowania programu, który część dzieci uczy a w części utrwala prawidłowe zachowania, które mają realny wpływ na bezpieczeństwo naszych pociech w trakcie spędzania wolnego czasu.

mł. asp. Anna Kaźmierczak

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie