Gmina Nowe Warpno

Nowe Warpno kandydatem do tytułu w plebiscycie „National Geographic Traveler”

W kontekście turystycznych atrakcji kraju, Nowe Warpno zyskało uznanie i zostało nominowane w plebiscycie prestiżowego magazynu „National Geographic Traveler”. Miejscowość ta, położona w malowniczym powiecie polickim, rywalizuje o miano najciekawszego miejsca w Polsce. Wśród innych nominacji z regionu znalazły się także Darłowo oraz zwane Szczecińską Wenecją – unikatowe tereny wodne otaczające miasto Szczecin.

Opublikowane

w dniu

Plebiscyt organizowany przez „National Geographic Traveler” to coroczny event promujący najbardziej urokliwe i warte odwiedzenia miejsca na turystycznej mapie Polski. Zwycięzcy, po jednym z każdego województwa, zostaną wyłonieni przez internetowych użytkowników. Głosowanie trwać będzie do 5 czerwca, a jego cel to nie tylko uhonorowanie zwycięzców, lecz również promocja turystyczna wybranych lokacji.

Nowe Warpno, znane z pięknych krajobrazów oraz bogatej historii, ma duże szanse na zdobycie tego prestiżowego wyróżnienia. Głosowanie do 5 czerwca odbywa się na oficjalnej stronie plebiscytu  https://www.national-geographic.pl/cuda-polski. Codziennie można oddać jeden głos, a każdy ma możliwość wsparcia swojego faworyta. Miłośnicy regionu i lokalnych atrakcji zachęcani są do udziału w głosowaniu, aby pokazać piękno i unikalność Nowego Warpna na ogólnopolskiej arenie.

Gmina Nowe Warpno

Artystyczne Popołudnie na Stacji Kolejowej w Podgrodziu

Podgrodzie stało się sceną niezwykłego wydarzenia kulturalnego łączącego literaturę i muzykę o nazwie „Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi”. W symbolicznym miejscu, jakim jest Stacja Kolejowa, która od lat jest świadkiem historii tej części powiatu polickiego, odbyło się spotkanie literacko-artystyczne organizowane z inicjatywy mieszkańców.

Opublikowane

w dniu

Wydarzenie przyciągnęło miłośników słowa pisnego oraz entuzjastów lokalnej twórczości. Organizatorzy przygotowali dla uczestników tzw. kawiarenkę poetycką, a także ekspozycję prac rzemieślniczych i artystycznych wykonanych przez mieszkańców.

Główną atrakcją programu była prezentacja wierszy autorstwa lokalnych twórców, takich jak Barbara Sowińska Adamczyk, Irena Weiss, Maria Kobuszyńska, Ryszard Gębczyński, Roman Falkowski, Zbigniew Kotuła oraz Andrzej Drotlew. Około czterdziestu utworów recytowanych przez samych autorów jak i zaproszonych gości podzielono tematycznie na:
1. Wiersze o tematyce podgrodzkiej,
2. Wiersze refleksyjne,
3. Wiersze romantyczne i liryczne,
4. Wiersze z uśmiechem.

W przerwach między blokami poetyckimi uczestnicy mogli się delektować muzyką na najwyższym poziomie. Monika Frankowicz, z akompaniamentem gitary, oraz jej rodzice Barbara i Roman Fakowscy, wnieśli kameralny nastrój muzyczny, wzbogacając program o utwory nawiązujące do intymności oraz uczuciowości.

Mimo kaprysnej aury, która przyniosła deszcz i burzę, atmosfera spotkania pozostała ciepła i przyjazna. Inicjatywa zrodziła się z zaangażowania Anny Krzysztofik, Marii Kobuszyńskiej, Urszuli Pawłowskiej oraz wsparcia Rady Osiedla Podgrodzie i lokalnej społeczności. Spotkanie zakończyło się dużym sukcesem, a organizatorzy oraz uczestnicy wyrazili nadzieję na uczynienie z niego corocznego wydarzenia kulturalnego, które będzie integracją i wzbogaceniem lokalnej społeczności.

Zdjęcia: UM w Nowym Wapnie

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Ambulansowy pobór krwi w Nowym Warpnie – każda kropla może uratować życie

W środę, 15 maja, mieszkańcy Nowego Warpna mają okazję wnieść swój wkład w ratowanie ludzkiego życia poprzez uczestnictwo w ambulansowym poborze krwi. Akcja odbędzie się w godzinach od 9:00 do 13:00 na parkingu Urzędu Miejskiego w Nowym Warpnie.

Opublikowane

w dniu

Organizatorzy zachęcają do tego, by mieszkańcy przyszli oddać krew razem z przyjaciółmi, podkreślając, że takie wydarzenia mogą być również okazją do wspólnego spędzenia czasu na dobrej i szlachetnej sprawie. Oddawanie krwi jest prostym i bezpiecznym procesem, a dla wielu pacjentów może stanowić źródło nadziei i szansę na życie. Każdego dnia szpitale w całym kraju pilnie potrzebują krwi do przeprowadzania operacji, leczenia osób z chorobami krwi i wspierania terapii w przypadkach nagłych wypadków.

Uczestnicy są proszeni o zachowanie właściwych środków bezpieczeństwa oraz przestrzeganie zaleceń personelu medycznego obsługującego ambulans. Osoby zdrowe, które spełniają kryteria dawcy, są mile widziane do zarejestrowania się i przekazania swojej kropli życia. Przed oddaniem krwi potencjalni dawcy przejdą krótki wywiad medyczny oraz badanie, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dawcy, jak i osób, które otrzymają krew.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Nowy Warpno: Wybrano Przewodniczącą i Wiceprzewodniczących Rady Gminy

W dniu 7 maja w Sali Posiedzeń Urzędu Gminy Nowy Warpno miało miejsce wydarzenie o znaczeniu dla lokalnej społeczności – I Sesja IX Kadencji Rady Gminy. Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia zaświadczeń o wyborze, które Burmistrz oraz Radni otrzymali z rąk Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej. Kolejnym etapem było uroczyste ślubowanie, potwierdzające przyjęcie odpowiedzialności publicznej przez wybrane osoby.

Opublikowane

w dniu

Najważniejszym momentem spotkania było wybranie Przewodniczącej Rady Gminy. Radni zgodnie postanowili, że funkcję tę objęła Pani Helena Kowalska. Nieco później spośród swojego grona wybrali także dwoje Wiceprzewodniczących – Panią Magdalenę Krasnodębską oraz Pana Wiesława Andrzejewskiego.

W trakcie sesji podjęto również pierwsze uchwały, które określały składy osobowe komisji oraz ich przewodniczących. Decyzje te kształtują funkcjonowanie Rady Gminy na najbliższe lata i są kluczowe dla efektywnego zarządzania sprawami lokalnymi.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie