Gmina Nowe Warpno

Jarosław Burba ponownie burmistrzem Nowego Warpna

W ostatnich wyborach samorządowych mieszkańcy Nowego Warpna ponownie zaufali dotychczasowemu burmistrzowi, Jarosławowi Burbie, który ubiegał się o reelekcję. W głosowaniu, Burba zdobył większość głosów uprawnionych wyborców, co zapewniło mu kolejną kadencję na stanowisku burmistrza miasta.

Opublikowane

w dniu

Jarosław Burba uzyskał poparcie zdobywając łącznie 449 głosów, co w przeliczeniu daje 66,92% wszystkich oddanych głosów. Jego rywal, reprezentant Lewicy Marcin Polito, zdobył 222 głosy, co stanowi 33,08% głosów wyborców. Wyniki te pokazują wyraźne poparcie dla kontynuacji polityki Burby, która przyniosła mu sukces w tej konkurencji wyborczej.

Przewaga zdobytych głosów świadczy o stabilnym zaufaniu społeczności Nowego Warpna do obecnego burmistrza i aprobaty dla jego dotychczasowych działań. Jarosław Burba będzie pełnił funkcję burmistrza w nowej kadencji, która przypada na lata 2024 – 2029.

Dziękuję za mandat zaufania którym mnie obdarzyliście i kandydatów na Radnych z naszego komitetu – napisał na portalu społecznościowym Jarosław Burba. Jest to dla nas zobowiązanie i odpowiedzialność. Mamy wiele do zrobienia i wierzę, że to nastąpi również z udziałem naszych mieszkańców. Dziękuję wszystkim, którzy udzielili wsparcia w tej kampanii, również pracowaliście na nasz sukces.

Niewątpliwie kluczowymi elementami, które przyczyniły się do zwycięstwa Jarosława Burby, były jego dotychczasowe osiągnięcia, plany rozwoju miasta i umiejętność komunikacji z wyborcami. Pełne wyniki wyborów zostaną podane do wiadomości publicznej po ich oficjalnym potwierdzeniu przez odpowiednie komisje wyborcze.

Gmina Nowe Warpno

Nowe Warpno kandydatem do tytułu w plebiscycie „National Geographic Traveler”

W kontekście turystycznych atrakcji kraju, Nowe Warpno zyskało uznanie i zostało nominowane w plebiscycie prestiżowego magazynu „National Geographic Traveler”. Miejscowość ta, położona w malowniczym powiecie polickim, rywalizuje o miano najciekawszego miejsca w Polsce. Wśród innych nominacji z regionu znalazły się także Darłowo oraz zwane Szczecińską Wenecją – unikatowe tereny wodne otaczające miasto Szczecin.

Opublikowane

w dniu

Plebiscyt organizowany przez „National Geographic Traveler” to coroczny event promujący najbardziej urokliwe i warte odwiedzenia miejsca na turystycznej mapie Polski. Zwycięzcy, po jednym z każdego województwa, zostaną wyłonieni przez internetowych użytkowników. Głosowanie trwać będzie do 5 czerwca, a jego cel to nie tylko uhonorowanie zwycięzców, lecz również promocja turystyczna wybranych lokacji.

Nowe Warpno, znane z pięknych krajobrazów oraz bogatej historii, ma duże szanse na zdobycie tego prestiżowego wyróżnienia. Głosowanie do 5 czerwca odbywa się na oficjalnej stronie plebiscytu  https://www.national-geographic.pl/cuda-polski. Codziennie można oddać jeden głos, a każdy ma możliwość wsparcia swojego faworyta. Miłośnicy regionu i lokalnych atrakcji zachęcani są do udziału w głosowaniu, aby pokazać piękno i unikalność Nowego Warpna na ogólnopolskiej arenie.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Ambulansowy pobór krwi w Nowym Warpnie – każda kropla może uratować życie

W środę, 15 maja, mieszkańcy Nowego Warpna mają okazję wnieść swój wkład w ratowanie ludzkiego życia poprzez uczestnictwo w ambulansowym poborze krwi. Akcja odbędzie się w godzinach od 9:00 do 13:00 na parkingu Urzędu Miejskiego w Nowym Warpnie.

Opublikowane

w dniu

Organizatorzy zachęcają do tego, by mieszkańcy przyszli oddać krew razem z przyjaciółmi, podkreślając, że takie wydarzenia mogą być również okazją do wspólnego spędzenia czasu na dobrej i szlachetnej sprawie. Oddawanie krwi jest prostym i bezpiecznym procesem, a dla wielu pacjentów może stanowić źródło nadziei i szansę na życie. Każdego dnia szpitale w całym kraju pilnie potrzebują krwi do przeprowadzania operacji, leczenia osób z chorobami krwi i wspierania terapii w przypadkach nagłych wypadków.

Uczestnicy są proszeni o zachowanie właściwych środków bezpieczeństwa oraz przestrzeganie zaleceń personelu medycznego obsługującego ambulans. Osoby zdrowe, które spełniają kryteria dawcy, są mile widziane do zarejestrowania się i przekazania swojej kropli życia. Przed oddaniem krwi potencjalni dawcy przejdą krótki wywiad medyczny oraz badanie, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dawcy, jak i osób, które otrzymają krew.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Nowy Warpno: Wybrano Przewodniczącą i Wiceprzewodniczących Rady Gminy

W dniu 7 maja w Sali Posiedzeń Urzędu Gminy Nowy Warpno miało miejsce wydarzenie o znaczeniu dla lokalnej społeczności – I Sesja IX Kadencji Rady Gminy. Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia zaświadczeń o wyborze, które Burmistrz oraz Radni otrzymali z rąk Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej. Kolejnym etapem było uroczyste ślubowanie, potwierdzające przyjęcie odpowiedzialności publicznej przez wybrane osoby.

Opublikowane

w dniu

Najważniejszym momentem spotkania było wybranie Przewodniczącej Rady Gminy. Radni zgodnie postanowili, że funkcję tę objęła Pani Helena Kowalska. Nieco później spośród swojego grona wybrali także dwoje Wiceprzewodniczących – Panią Magdalenę Krasnodębską oraz Pana Wiesława Andrzejewskiego.

W trakcie sesji podjęto również pierwsze uchwały, które określały składy osobowe komisji oraz ich przewodniczących. Decyzje te kształtują funkcjonowanie Rady Gminy na najbliższe lata i są kluczowe dla efektywnego zarządzania sprawami lokalnymi.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie