Gmina Police

Nietrzeźwy kierowca uciekał samochodem przed policją. W samochodzie przebywała jego partnerka z dwójką dzieci

Policjanci z WRD KPP Police przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 37-letni mężczyzna podjął próbę ucieczki drogami leśnymi, która zakończyła się zatrzymaniem przez mundurowych. Mężczyzna uciekał ponieważ miał aktywny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, był poszukiwany a dodatkowo znajdował się pod wpływem alkoholu. Wraz z nim w samochodzie podróżowali jego partnerka wraz z dwójką dzieci.

Opublikowane

w dniu

Do zdarzenia doszło w ubiegły 17 lutego ok godz. 17:10. Policcy funkcjonariusze w Pilchowie na ul. Szczecińskiej zauważyli samochód marki Peugeot, którego kierujący miał problem z zachowaniem prostego toru jazdy. Kiedy policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych aby skontrolować pojazd, kierujący zaczął gwałtownie przyspieszać. 37-latek gwałtownie przyspieszył zjechał w ul. Leśną po czym rozpoczął desperacką ucieczkę leśnymi drogami. Mundurowym ostatecznie udało się zatrzymać kierującego.

Okazało się, że letni mieszkaniec Trzeszczyna znajduje się pod wpływem alkoholu, badanie wykazało 0,60 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a dodatkowo policjanci ustalili, że 37-latek jest poszukiwany a ponadto ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto w samochodzie znajdowała się partnerka pirata drogowego wraz z dziećmi w wieku 10 i 13 lat. W wyniku pościgu nikt nie ucierpiał. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za popełnione czyny odpowie przed sądem

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie