Gmina Dobra

IDEE przez wieś

Szukacie Państwo inspiracji do działań lokalnych? Znajdziecie je w projekcie „IDEE przez wieś”. To nowe przedsięwzięcie realizowane w naszym regionie przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Zachęcamy do śledzenia informacji o projekcie oraz postępach w jego realizacji.

Opublikowane

w dniu

Tytułowe „IDEE przez wieś” to:

  • aktywni i zaangażowani mieszkańcy wsi, biorący sprawy w swoje ręce,
  • przestrzeń wiejska przyjazna osobom w każdym wieku,
  • wieś zielona, czyli wieś czysta, przyjazna środowisku, dająca pozytywną energię.

Z czego jesteśmy dumni? Co jest naszą silną stroną? Czego nam brakuje? Nad czym musimy popracować? Kto może nam pomóc osiągnąć założone cele? Co możemy zrobić sami korzystając z wiedzy, doświadczenia i potencjału naszych mieszkańców? Takie właśnie pytania postawimy sobie w projekcie i wraz z mieszkańcami trzech wybranych wsi opracujemy wizje i plany rozwoju tych wsi na najbliższe 10 lat! – informuje Maciej Patynowski, koordynator przedsięwzięcia.

Na projekt złożą się także m.in.:

  • konferencja „Porozmawiajmy o naszej wsi” z udziałem doskonałych prelegentów, mówców, ekspertów, którzy dostarczą mieszkańcom inspiracji do działania. Konferencja odbędzie się 25 marca, poprowadzi ją znany dziennikarz telewizyjny. Wydarzenie będzie retransmitowane w internecie,
  • inspirująca dwudniowa wycieczka integracyjna do unikatowych miejsc Pomorza Zachodniego, które zrodziły z się z pasji właścicieli i ich zamiłowania do historii, przyrody, czy dziedzictwa kulturowego,
  • szkolenia i warsztaty rozwojowe, które wzmocnią potencjał liderów i społeczników wiejskich w zakresie tworzenia projektów, włączania lokalnej społeczności do wspólnych działań i brania spraw „w swoje ręce”,
  • kampania społeczna #IDEEprzezWieś promująca zaangażowanie społeczne na rzecz dobra wspólnego.

Kluczowym elementem projektu będzie realizacja – przy aktywnym udziale mieszkańców – ponad 30 oddolnych inicjatyw, na które Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego zaplanowała niemal 90 tysięcy złotych! To mieszkańcy zdecydują na co wydać te niebagatelne fundusze.

Więcej szczegółów o projekcie oraz bieżące informacje z jego realizacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej IDEEprzezWies.pl oraz na oficjalnym fanpage www.facebook.com/ideeprzezwies

Projekt „IDEE przez wieś” finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Wysokość grantu to 101 402,67 euro.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego ze Szczecina www.pfsp.pl

Reklama

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie