Gmina Dobra

Marcowe nowości w BikeS. Piąta strefa postoju w gminie Dobra – obok Urzędu Gminy, przy ulicy Granicznej

Pierwsza zima z BikeS dobiega końca. Od marca więcej rowerów, zmiany w cenniku, opcja zrobienia zdjęcia po zakończeniu przejazdu i dwie nowe strefy postoju. Będą też jubileuszowy konkurs i prezent. Także w marcu, ale nieco później powstanie kolejna piąta strefa postoju w gminie Dobra – obok Urzędu Gminy, przy ulicy Granicznej.

Opublikowane

w dniu

Po raz pierwszy w historii BikeS nie miał przerwy zimowej (w grudniu, styczniu i lutym). Miniony rok były wyjątkowy również dlatego, że 1 marca na ulicach Szczecina pojawiły się rowery miejskie IV generacji, które można wypożyczać i zwracać poza strefami postoju.

Pierwsze 12 miesięcy nowego systemu to ponad 280 tys. wypożyczeń i 19,2 tys. zarejestrowanych użytkowników. Zimą liczba wypożyczeń wahała się w granicach 6-7 tysięcy miesięcznie. Dla porównania w czerwcu ’22 zanotowaliśmy 41 tys. przejazdów.

Zimą ze względu na mniejszy ruch do dyspozycji użytkowników BikeS było (i jeszcze jest) nieco mniej rowerów. Flota BikeS w zależności od zapotrzebowania liczyła 300 – 400 sztuk. Od 1 marca będzie stopniowo rosnąć do ok. 600 pojazdów.

1 marca wejdą w życie zmiany w cenniku. Z 6 do 10 groszy wzrośnie cena za jedną minutę korzystania z roweru. Natomiast zmniejszą się opłaty abonamentowe: abonament miesięczny stanieje z 18 do 15 zł, a trzymiesięczny z 45 do 35 zł.

Od początku opłata za pozostawienie roweru poza obszarem funkcjonowania BikeS wynosiła 200 zł. Według nowego cennika za pozostawienie roweru dalej niż 40 kilometrów od granicy obszaru funkcjonowania Bike S trzeba będzie zapłacić 1000 zł.

Kolejna nowość od 1 marca to możliwość wykonania zdjęcia roweru po zakończeniu przejazdu. Po zamknięciu blokady roweru w aplikacji Roovee przez 60 sekund będzie czynna opcja zrobienia zdjęcia. Zdjęcie może być przydatne w razie rozstrzygania reklamacji, czy, kiedy i w jakim stanie rower został odstawiony do strefy postoju (albo poza nią).

1 marca zostanie oficjalnie uruchomiona 109 w szczecińska strefa postoju BikeS – na skrzyżowaniu ulic Łukasińskiego i Sosabowskiego. Także w marcu, ale nieco później powstanie kolejna piąta strefa postoju w gminie Dobra – obok Urzędu Gminy, przy ulicy Granicznej.

I jeszcze jedna informacja dotycząca 1 marca. Tego dnia (środa) BikeS będzie obchodzić pierwsze urodziny w nowym wydaniu. Z tej okazji na troje szczęśliwców w trzech różnych strefach postoju od rana czekać będą vouchery na roczne abonamenty BikeS. Koperty z voucherami będą podpięte pod balony przymocowane do rowerów.

Tego też dnia ogłosimy konkurs na hasło promujące BikeS z główną nagrodą w postaci tabletu. Szczegóły wkrótce na fejsbukowym profilu BikeS..

Reklama

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie