Gmina Police

Beata Karlińska liderem zarządzania

Opublikowane

w dniu

[lead]Nagrody wręczali marszałek Olgierd Geblewicz oraz członkini Zarządu Anna Bańkowska.
Oprócz wysokich kwalifikacji, w pracy potrzebują szczególnie wielkiego serca, ciepła, odwagi i empatii. Swoje święto obchodzą 21 listopada, a w poniedziałek (25 bm.) spotkali się na Zachodniopomorskich Obchodach Dnia Pracownika Socjalnego. W trakcie gali poznaliśmy zwycięzców konkursu „Liderzy Służb Społecznych”. Nie zabrakło podziękowań i słów uznania.[/lead]

– Dziękuję wszystkim, którzy chcą zmieniać nasze Pomorze Zachodnie. Jesteście w stanie dotrzeć do miejsc, gdzie najtrudniej. To wymaga szczególnego poczucia misji, szczególnej wrażliwości i asertywności. Za ten trud chylę czoła przed państwem – mówił podczas uroczystości marszałek Olgierd Geblewicz.

Pracownicy socjalni wspierają rodziny w trudnych sytuacjach życiowych, uczą odpowiedzialności za własny los oraz dbania o relacje międzyludzkie. Spotkamy ich w środowiskowych domach samopomocy, noclegowniach, schroniskach, domach pomocy społecznej, ale i mieszkaniach chronionych, ośrodkach interwencji kryzysowej, placówkach wsparcia dziennego, placówkach opiekuńczo-wychowawczych czy zakładach aktywności zawodowej. By dobrze wykonywać swoją pracę nie wystarczy im raz zdobyty dyplom – muszą nieustannie dokształcać się i poszerzać wiedzę. Ich praca nie jest też najlepiej opłacana.

– Mamy świadomość jak długą i trudną drogę pod względem społecznym przeszło Pomorze Zachodnie. To region o szczególnych różnicach społecznych, ale dążymy by był to region równych szans, otwarty i solidarny. Mamy poczucie, że spoczywa na nas szczególna misja. Staramy się wspierać państwa możliwości w zakresie doskonalenia, kształcenia, realizujemy projekty pilotażowe i partnerskie. Jako instytucja zarządzająca funduszami europejskimi nie tylko realizujemy projekty infrastrukturalne , ale i społeczne, które zmieniają nasze społeczeństwo na lepsze. Jeden z nich, „Dobre wsparcie”. został uznany najlepszym w całej Unii Europejskiej. To ogromne wyróżnienie – mówił podczas spotkania marszałek Olgierd Geblewicz.

– Trzeba mieć wielką determinację, poczucie pasji i misji. Państwo pomagacie ludziom, którzy znajdują się na zakręcie życiowym. Nie ma większego kapitału społecznego niż ten, o który zabiegacie. Zmieniacie świat na lepszy – podkreślała obecna na spotkaniu senator RP Magdalena Kochan.

Spotkanie było przede wszystkim okazją do wręczenia nagród w konkursie „Liderzy Służb Społecznych”, którego celem jest uhonorowanie pracowników socjalnych wyróżniających się zaangażowaniem, nowatorskim podejściem do wykonywanych obowiązków, upowszechnianiem pozytywnego wizerunku pracowników służb społecznych. Nagrody zostały wręczone w czterech kategoriach: Lider pracy socjalnej (dla pracowników socjalnych), Lider wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej (dla asystentów rodziny i koordynatorów pieczy zastępczej), Lider zarządzania (dla kierowników jednostek pomocy społecznej) oraz Lider pomocy społecznej.

Komisja konkursowa tytuł Lidera pracy socjalnej przyznała Ewie Lubierskiej. Doceniono, że pani Ewa w swojej pracy przełamuje stereotypy dotyczące pomocy społecznej. Jest pracownikiem socjalnym, który z urzędnika staje się towarzyszem i mentorem w najtrudniejszych momentach życia. Wyróżnienia w tej kategorii odebrali także Aneta Jasiulek i Tomasz Jagodziński.

Liderem wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej została Adrianna Steczyszyn, która zajmuje się pomocą skierowaną do rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i ich wychowanków. Laureatka podejmuje współpracę z wieloma różnymi instytucjami, prowadzi Punkt Interwencyjno-Mediacyjny „Pomóc Dziecku i Rodzinie”, motywuje do uczestnictwa w różnych formach pomocy służących poprawie funkcjonowania rodzin, w tym przemocowych, a także włącza się w realizację wielu akcji promujących rodzicielstwo zastępcze.

Liderem pomocy społecznej została Halina Michalak, której aktywność zawodowa i społeczna służy najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy. Współpracuje z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, prowadzi także zadania w oparciu o partnerstwo lokalne zawiązane z 43 instytucjami z powiatu koszalińskiego i szczecineckiego. Pomaga seniorom i rodzinom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

Liderem zarządzania została Beata Karlińska, która od 16 lat zarządza Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Policach. Komisja konkursowa doceniła w szczególności nieustającą chęć poprawy jakości usług dla potrzebujących wsparcia.Laureatka swoją postawą potrafi zjednoczyć zespół pracowników, zarażając zaangażowaniem. Jest świadoma wagi podnoszenia kwalifikacji zawodowych – nie tylko swoich, ale w szczególności zespołu. Jej styl zarządzania można by nazwać zarządzaniem w działaniu.

Kadra jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w województwie zachodniopomorskim liczy ponad 6,5 tys. osób (dane z gmin).

Laureaci konkursu marszałka otrzymali nagrody finansowe.

Reklama

Gmina Police

Nowi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Policach wybrani. Ufniarz i Sosnowska zastępcami burmistrza Kowalewskiego

Podczas drugiej sesji Rady Miejskiej w Policach, która miała miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, dokonano ważnego wyboru dotyczącego struktury władzy lokalnej. Radni zgłaszali kandydatury do poszczególnych komisji, co jest istotnym elementem organizacji pracy rady. W samej radzie szykują się duże zmiany, bowiem po rezygnacji z mandatów radnych przez Walczaka i Pisańskiego, z mandatów zrezygnowali również Ufniarz i Sosnowska, powołani na zastępców burmistrza.

Opublikowane

w dniu

W obecnej kadencji w Radzie Miejskiej w Policach działają cztery kluby radnych: Projekt Police (3), Nasze Police (3), Prawo i Sprawiedliwość (4), a także Koalicja Obywatelska, która ma najliczniejszą reprezentację (7 radnych). Wspólnota Samorządowa Gryf XXI nie utworzyła jeszcze oficjalnego klubu radnych i dysponuje czterema głosami w radzie. Jednak skład tego ugrupowania uległ zmianie, gdyż radna Małgorzata Siemianowska przeszła do Koalicji Obywatelskiej.

Podczas wspomnianej sesji radni wybrali również nowych wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. W głosowaniu uczestniczyło 35 radnych. Na stanowisko te wybrano Jadwigę Molendę reprezentującą Koalicję Obywatelską, która zdobyła 18 głosów oraz Tomasza Tokarczyka z Prawa i Sprawiedliwości, popartego przez 17 radnych.

Sesję zakończył burmistrz Polic Krystian Kowalewski, informując obecnych o wyborze swoich zastępców. Na te stanowiska powołani zostali Grzegorz Ufniarz z ugrupowania Nasze Police oraz Magdalena Sosnowska reprezentująca Koalicję Obywatelską.

Czytaj dalej

Gmina Police

Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi – wydarzenie kulturalne w Podgrodziu

Już w najbliższą niedzielę, 19 maja, o godzinie 16:00 mieszkańcy powiatu polickiego oraz miłośnicy kultury będą mieli niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się w Podgrodziu. „Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi” to inicjatywa, mająca na celu zintegrowanie społeczności lokalnej wokół twórczości regionalnych artystów i poetów.

Opublikowane

w dniu

Impreza zorganizowana będzie przez miejscowe stowarzyszenia kulturalne, a jej celem jest promocja lokalnej twórczości oraz stworzenie platformy dla artystów i poetów do prezentacji swoich prac. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do dyskusji na temat roli sztuki i literatury w życiu codziennym społeczności.

Organizatorzy zapowiadają występy na żywo, czytania poezji oraz pokazy sztuki wizualnej. Wydarzenie to pozwoli uczestnikom na bliższe poznanie dorobku twórców z ich okolicy, a także zaoferuje możliwość nawiązania nowych znajomości i kontaktów. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a wszelkie informacje dotyczące szczegółów programu mogą zostać znalezione na lokalnych afiszach oraz mediach społecznościowych.

Czytaj dalej

Gmina Police

Odsłonięcie Skwerku Misia Wojtka w Tanowie – dzieło harcerzy z RAROGI

W sobotę, 11 maja br., w Tanowie odbyła się uroczystość nadania nowego imienia lokalnemu skwerkowi. Zaszczyt ten przypadł w udziale harcerkom i harcerzom z 1 TDSH RAROGI im. Misia Wojtka, którzy zaangażowali się w projekt „Wspólnie zróbmy Skwerek Misia Wojtka w Tanowie”. Przy wsparciu finansowym pozyskanym z Programu Społecznik, młodzież zrealizowała szereg zadań, by uhonorować słynnego niedźwiedzia Wojtka – maskotkę 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii, która służyła w latach II wojny światowej.

Opublikowane

w dniu

Zaangażowanie i prace obejmowały stworzenie sprawności harcerskiej Misia Wojtka, kompozycję piosenki, zaprojektowanie odznaki oraz specjalnego biegu kwalifikacyjnego dla członków drużyny. Kulminacją projektu było nadanie imienia Misia Wojtka skwerkowi oraz ustawienie drewnianej rzeźby niedźwiedzia, autorstwa Andrzeja Zawadzkiego. Ponadto, harcerze zadbali o przestrzeń wokół, tworząc rabatę kwiatową, porządkując teren, a także instalując tablicę informacyjną, której materiałem były recyklingowane skrzynie wojskowe.

Działania te nie tylko upiększyły skwerek, ale również przyczyniły się do upamiętnienia historii Misia Wojtka, który stał się żywym symbolem odwagi, przyjaźni oraz historii Polski podczas wojny.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie