Gmina Police

Powiatowy Klub Samopomocy w Policach świętuje rok istnienia

Opublikowane

w dniu

[lead]3 grudnia obchodzono pierwszą rocznicę powstania Powiatowego Klubu Samopomocy w Policach. Działalność Klubu jest skierowana do osób po kryzysach psychicznych. Klub funkcjonuje przy ulicy Kresowej 5 w Policach i jest otwarty od poniedziałku do piątku od 16:00 do 20:00. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.[/lead]

Zapewnienie funkcjonowania Powiatowego Klubu Samopomocy w Policach jest finansowane ze środków z budżetu państwa otrzymanych przez Powiat Policki od Wojewody Zachodniopomorskiego w ramach Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za Życiem”. Samorząd powiatowy zapewnił pomieszczenia na funkcjonowanie placówki.

W uroczystości wzięli udział uczestnicy i gospodarze Powiatowego Klubu Samopomocy w Policach oraz przedstawiciele Powiatu Polickiego: Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach Edyta Rudecka oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach Halina Michalak, a także Dyrektor SOSW nr 1 w Policach Ryszard Budzisz.

– Zajęcia w Klubie są rozłożone tematycznie. W jednym dniu są grupowe spotkania z psychologiem, na drugi dzień związane z terapią zajęciową – mówi Emilia Raczkowska prezes Stowarzyszenia na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach. W planie są też zajęcia klubowe, spotkania indywidualne z psychologiem, psychiatrą. Prowadzimy również pracę socjalną, np. pomagamy w załatwianiu spraw urzędowych, chociażby związanych z uzyskaniem renty. Służymy kompleksowym wsparciem i pomocą. Planujemy także wspólne wyjścia na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

Powiatowy Klub Samopomocy w Policach prowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach.

[signature] Starostwo Powiatowe
Mateusz Frąckowiak
Foto: Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie