Gmina Police

15 Lecie transgranicznej współpracy szkół

Opublikowane

w dniu

[lead]W października bieżącego roku w trakcie realizacji polsko niemieckiego spotkania młodzieży pn. “Na Pograniczu” w GCEIR w Trzebieży odbył się uroczyste podsumowanie 15 lat współpracy młodzieży. W 2004 roku Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Policach (obecna szkoła Podstawowa nr 8 im.J.Pawła II w Policach) oraz Uczniowski Klub Sportowy “Activ” w Policach podpisali umowę partnerską z Europaschule A. Zweig w Pasewalku. Umowa dotyczyła nawiązania ścisłej współpracy pomiędzy placówkami, szczególnie w zakresie współpracy młodzieży.[/lead]

W trakcie 15 lat zrealizowano 42 projekty w różnych obszarach zainteresowań: sportowych, edukacyjnych, historycznych, ekologicznych w których łącznie wzięło udział ok. 3500 uczniów z Polski I Niemiec.

Realizacja projektów możliwa była przede wszystkim dzięki środkom finansowym z Euroregionu Pomerania, Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Szczecinie oraz dotacjom uzyskanym przez UKS “Activ” z Gminy Police.

Podczas uroczystego spotkania swoje wspomnienia i doświadczenia przekazali uczestnikom reprezentanci strony niemieckiej: Norbert Haack (były dyrektor szkoły ES Pasewalk) oraz Colette Hoche – dyrektor ES Pasewalk. Swoimi refleksjami i spostrzeżeniami podzielil się również przedstawiciele UKS “Activ”, Ilona Bednarek oraz Robert Janczar i Rafał Spychała.

Gratulacje , kwiaty I tablice pamiątkowe przekazali organizatorom reprezentanci samorządu gminnego p. Witold Stefański – naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury oraz p. Iwona Kowalczyk – kierownik PNWM w Szczecinie.

Podsumowanie 15 lat współpracy jest okazją aby w imieniu Młodzieży oraz wszystkich realizatorów jeszcze raz podziękować za wsparcie merytoryczne, organizacyjne i finansowe a także za stworzenie warunków w naszej placówce do realizowania wszystkich planów I zamierzeń tej ważnej części życia społecznego na pograniczu, transgranicznej współpracy młodzieży.

[signature]Ilona Bednarek

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie