Gmina Police

Beata Karlińska liderem zarządzania

Opublikowane

w dniu

[lead]Nagrody wręczali marszałek Olgierd Geblewicz oraz członkini Zarządu Anna Bańkowska.
Oprócz wysokich kwalifikacji, w pracy potrzebują szczególnie wielkiego serca, ciepła, odwagi i empatii. Swoje święto obchodzą 21 listopada, a w poniedziałek (25 bm.) spotkali się na Zachodniopomorskich Obchodach Dnia Pracownika Socjalnego. W trakcie gali poznaliśmy zwycięzców konkursu „Liderzy Służb Społecznych”. Nie zabrakło podziękowań i słów uznania.[/lead]

– Dziękuję wszystkim, którzy chcą zmieniać nasze Pomorze Zachodnie. Jesteście w stanie dotrzeć do miejsc, gdzie najtrudniej. To wymaga szczególnego poczucia misji, szczególnej wrażliwości i asertywności. Za ten trud chylę czoła przed państwem – mówił podczas uroczystości marszałek Olgierd Geblewicz.

Pracownicy socjalni wspierają rodziny w trudnych sytuacjach życiowych, uczą odpowiedzialności za własny los oraz dbania o relacje międzyludzkie. Spotkamy ich w środowiskowych domach samopomocy, noclegowniach, schroniskach, domach pomocy społecznej, ale i mieszkaniach chronionych, ośrodkach interwencji kryzysowej, placówkach wsparcia dziennego, placówkach opiekuńczo-wychowawczych czy zakładach aktywności zawodowej. By dobrze wykonywać swoją pracę nie wystarczy im raz zdobyty dyplom – muszą nieustannie dokształcać się i poszerzać wiedzę. Ich praca nie jest też najlepiej opłacana.

– Mamy świadomość jak długą i trudną drogę pod względem społecznym przeszło Pomorze Zachodnie. To region o szczególnych różnicach społecznych, ale dążymy by był to region równych szans, otwarty i solidarny. Mamy poczucie, że spoczywa na nas szczególna misja. Staramy się wspierać państwa możliwości w zakresie doskonalenia, kształcenia, realizujemy projekty pilotażowe i partnerskie. Jako instytucja zarządzająca funduszami europejskimi nie tylko realizujemy projekty infrastrukturalne , ale i społeczne, które zmieniają nasze społeczeństwo na lepsze. Jeden z nich, „Dobre wsparcie”. został uznany najlepszym w całej Unii Europejskiej. To ogromne wyróżnienie – mówił podczas spotkania marszałek Olgierd Geblewicz.

– Trzeba mieć wielką determinację, poczucie pasji i misji. Państwo pomagacie ludziom, którzy znajdują się na zakręcie życiowym. Nie ma większego kapitału społecznego niż ten, o który zabiegacie. Zmieniacie świat na lepszy – podkreślała obecna na spotkaniu senator RP Magdalena Kochan.

Spotkanie było przede wszystkim okazją do wręczenia nagród w konkursie „Liderzy Służb Społecznych”, którego celem jest uhonorowanie pracowników socjalnych wyróżniających się zaangażowaniem, nowatorskim podejściem do wykonywanych obowiązków, upowszechnianiem pozytywnego wizerunku pracowników służb społecznych. Nagrody zostały wręczone w czterech kategoriach: Lider pracy socjalnej (dla pracowników socjalnych), Lider wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej (dla asystentów rodziny i koordynatorów pieczy zastępczej), Lider zarządzania (dla kierowników jednostek pomocy społecznej) oraz Lider pomocy społecznej.

Komisja konkursowa tytuł Lidera pracy socjalnej przyznała Ewie Lubierskiej. Doceniono, że pani Ewa w swojej pracy przełamuje stereotypy dotyczące pomocy społecznej. Jest pracownikiem socjalnym, który z urzędnika staje się towarzyszem i mentorem w najtrudniejszych momentach życia. Wyróżnienia w tej kategorii odebrali także Aneta Jasiulek i Tomasz Jagodziński.

Liderem wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej została Adrianna Steczyszyn, która zajmuje się pomocą skierowaną do rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i ich wychowanków. Laureatka podejmuje współpracę z wieloma różnymi instytucjami, prowadzi Punkt Interwencyjno-Mediacyjny „Pomóc Dziecku i Rodzinie”, motywuje do uczestnictwa w różnych formach pomocy służących poprawie funkcjonowania rodzin, w tym przemocowych, a także włącza się w realizację wielu akcji promujących rodzicielstwo zastępcze.

Liderem pomocy społecznej została Halina Michalak, której aktywność zawodowa i społeczna służy najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy. Współpracuje z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, prowadzi także zadania w oparciu o partnerstwo lokalne zawiązane z 43 instytucjami z powiatu koszalińskiego i szczecineckiego. Pomaga seniorom i rodzinom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

Liderem zarządzania została Beata Karlińska, która od 16 lat zarządza Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Policach. Komisja konkursowa doceniła w szczególności nieustającą chęć poprawy jakości usług dla potrzebujących wsparcia.Laureatka swoją postawą potrafi zjednoczyć zespół pracowników, zarażając zaangażowaniem. Jest świadoma wagi podnoszenia kwalifikacji zawodowych – nie tylko swoich, ale w szczególności zespołu. Jej styl zarządzania można by nazwać zarządzaniem w działaniu.

Kadra jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w województwie zachodniopomorskim liczy ponad 6,5 tys. osób (dane z gmin).

Laureaci konkursu marszałka otrzymali nagrody finansowe.

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie