Gmina Police

Beata Karlińska liderem zarządzania

Opublikowane

w dniu

[lead]Nagrody wręczali marszałek Olgierd Geblewicz oraz członkini Zarządu Anna Bańkowska.
Oprócz wysokich kwalifikacji, w pracy potrzebują szczególnie wielkiego serca, ciepła, odwagi i empatii. Swoje święto obchodzą 21 listopada, a w poniedziałek (25 bm.) spotkali się na Zachodniopomorskich Obchodach Dnia Pracownika Socjalnego. W trakcie gali poznaliśmy zwycięzców konkursu „Liderzy Służb Społecznych”. Nie zabrakło podziękowań i słów uznania.[/lead]

– Dziękuję wszystkim, którzy chcą zmieniać nasze Pomorze Zachodnie. Jesteście w stanie dotrzeć do miejsc, gdzie najtrudniej. To wymaga szczególnego poczucia misji, szczególnej wrażliwości i asertywności. Za ten trud chylę czoła przed państwem – mówił podczas uroczystości marszałek Olgierd Geblewicz.

Pracownicy socjalni wspierają rodziny w trudnych sytuacjach życiowych, uczą odpowiedzialności za własny los oraz dbania o relacje międzyludzkie. Spotkamy ich w środowiskowych domach samopomocy, noclegowniach, schroniskach, domach pomocy społecznej, ale i mieszkaniach chronionych, ośrodkach interwencji kryzysowej, placówkach wsparcia dziennego, placówkach opiekuńczo-wychowawczych czy zakładach aktywności zawodowej. By dobrze wykonywać swoją pracę nie wystarczy im raz zdobyty dyplom – muszą nieustannie dokształcać się i poszerzać wiedzę. Ich praca nie jest też najlepiej opłacana.

– Mamy świadomość jak długą i trudną drogę pod względem społecznym przeszło Pomorze Zachodnie. To region o szczególnych różnicach społecznych, ale dążymy by był to region równych szans, otwarty i solidarny. Mamy poczucie, że spoczywa na nas szczególna misja. Staramy się wspierać państwa możliwości w zakresie doskonalenia, kształcenia, realizujemy projekty pilotażowe i partnerskie. Jako instytucja zarządzająca funduszami europejskimi nie tylko realizujemy projekty infrastrukturalne , ale i społeczne, które zmieniają nasze społeczeństwo na lepsze. Jeden z nich, „Dobre wsparcie”. został uznany najlepszym w całej Unii Europejskiej. To ogromne wyróżnienie – mówił podczas spotkania marszałek Olgierd Geblewicz.

– Trzeba mieć wielką determinację, poczucie pasji i misji. Państwo pomagacie ludziom, którzy znajdują się na zakręcie życiowym. Nie ma większego kapitału społecznego niż ten, o który zabiegacie. Zmieniacie świat na lepszy – podkreślała obecna na spotkaniu senator RP Magdalena Kochan.

Spotkanie było przede wszystkim okazją do wręczenia nagród w konkursie „Liderzy Służb Społecznych”, którego celem jest uhonorowanie pracowników socjalnych wyróżniających się zaangażowaniem, nowatorskim podejściem do wykonywanych obowiązków, upowszechnianiem pozytywnego wizerunku pracowników służb społecznych. Nagrody zostały wręczone w czterech kategoriach: Lider pracy socjalnej (dla pracowników socjalnych), Lider wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej (dla asystentów rodziny i koordynatorów pieczy zastępczej), Lider zarządzania (dla kierowników jednostek pomocy społecznej) oraz Lider pomocy społecznej.

Komisja konkursowa tytuł Lidera pracy socjalnej przyznała Ewie Lubierskiej. Doceniono, że pani Ewa w swojej pracy przełamuje stereotypy dotyczące pomocy społecznej. Jest pracownikiem socjalnym, który z urzędnika staje się towarzyszem i mentorem w najtrudniejszych momentach życia. Wyróżnienia w tej kategorii odebrali także Aneta Jasiulek i Tomasz Jagodziński.

Liderem wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej została Adrianna Steczyszyn, która zajmuje się pomocą skierowaną do rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i ich wychowanków. Laureatka podejmuje współpracę z wieloma różnymi instytucjami, prowadzi Punkt Interwencyjno-Mediacyjny „Pomóc Dziecku i Rodzinie”, motywuje do uczestnictwa w różnych formach pomocy służących poprawie funkcjonowania rodzin, w tym przemocowych, a także włącza się w realizację wielu akcji promujących rodzicielstwo zastępcze.

Liderem pomocy społecznej została Halina Michalak, której aktywność zawodowa i społeczna służy najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy. Współpracuje z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, prowadzi także zadania w oparciu o partnerstwo lokalne zawiązane z 43 instytucjami z powiatu koszalińskiego i szczecineckiego. Pomaga seniorom i rodzinom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

Liderem zarządzania została Beata Karlińska, która od 16 lat zarządza Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Policach. Komisja konkursowa doceniła w szczególności nieustającą chęć poprawy jakości usług dla potrzebujących wsparcia.Laureatka swoją postawą potrafi zjednoczyć zespół pracowników, zarażając zaangażowaniem. Jest świadoma wagi podnoszenia kwalifikacji zawodowych – nie tylko swoich, ale w szczególności zespołu. Jej styl zarządzania można by nazwać zarządzaniem w działaniu.

Kadra jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w województwie zachodniopomorskim liczy ponad 6,5 tys. osób (dane z gmin).

Laureaci konkursu marszałka otrzymali nagrody finansowe.

Reklama

Gmina Police

Zbiórka choinek po świętach w Policach – harmonogram i zasady

Mieszkańcy Polic będą mogli pozbyć się swoich żywych choinek zgodnie z harmonogramem odbioru bioodpadów obowiązującym od 2 stycznia do 31 marca br. Drzewka należy wystawić przy pojemnikach na bioodpady, gdzie zostaną one odebrane i przekazane do kompostowni w Leśnie Górnym. Proces rozdrabniania zieleni i jej kompostowanie razem z innymi odpadami organicznymi pozwoli na uzyskanie wartościowego kompostu do dalszego wykorzystania.

Opublikowane

w dniu

Dla choinek sztucznych określono inny sposób utylizacji. One zostaną odebrane jako odpad wielkogabarytowy według osobnego harmonogramu. Zasady odbioru są zgodne z przyjętym regulaminem.

Ponadto mieszkańcy mają możliwość dostarczenia swoich świątecznych drzewek do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), przykładowo do lokalizacji PSZOK w Policach przy ulicy Tanowskiej 8, gdzie zostaną one przyjęte bez dodatkowych opłat.

Przed oddaniem choinki do recyklingu ważne jest, aby odpowiednio ją przygotować. Drzewko powinno być czyste, to znaczy pozbawione dekoracji świątecznych, ziemi, doniczki lub stojaka oraz folii, które to elementy należy wrzucić do odpowiednich pojemników przeznaczonych na odpady komunalne.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Alarmowy stan wód w powiecie polickim – skutki cofki na Bałtyku

Mieszkańcy Polic, Jasienicy oraz Trzebieży doświadczyli skutków zjawiska znanego jako cofka na Bałtyku. Zjawisko to, charakterystyczne dla regionów nadmorskich, spowodowało, iż wodowskaz w Trzebieży, w punkcie kulminacyjnym, wskazał poziom wody na poziomie sześćset dziesięciu centymetrów (610 cm), przekraczając stan alarmowy na Zalewie Szczecińskim o pięćdziesiąt centymetrów (50 cm).

Opublikowane

w dniu

Działania prewencyjne zostały natychmiast podjęte przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży. Zespoły ratownicze przeprowadziły szczegółowe obserwacje linii brzegowej oraz kluczowych obszarów, gdzie istniało największe ryzyko zalania.

Na skutek silnego wiatru i działania wód doszło do częściowego uszkodzenia infrastruktury rekreacyjnej. Dotknięte obszary to przede wszystkim te leżące nad rzeką Łarpia oraz bezpośrednio na Zalewie Szczecińskim.

Pomimo trudnej sytuacji, na szczęście nie doszło do większych zniszczeń, gdyż wiatr ustał, a woda zaczęła stopniowo opadać. W najbliższym tygodniu przewidywane jest dokładne oszacowanie strat, które spowodował ten gwałtowny żywioł. Lokalne władze wraz z służbami ratowniczymi już teraz rozpoczynają prace nad odbudową i zapobieganiem podobnym zdarzeniom w przyszłości.

Czytaj dalej

Gmina Police

Nowy pojazd dla OSP Tanowo – unijne dofinansowanie wspiera lokalne służby

W piątek, 3 stycznia odbyła się uroczystość wręczenia kluczy do nowego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Tanowie. Pojazd ten został zakupiony dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej, jako część projektu mającego na celu wzmocnienie lokalnych służb ratowniczych.

Opublikowane

w dniu

Rzeczywiście sprzęt, którym dysponują coraz częściej Ochotnicze Straże Pożarne jest na europejskim, a nawet światowym poziomie – powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Nowy samochód będzie istotnym uzupełnieniem floty pojazdów OSP Tanowo, dołączając do ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego. Umowa na kwotę 195 542,50 złotych została podpisana w ubiegłym roku w październiku, a całkowity koszt zakupu wynosi 230 tysięcy złotych. Dofinansowanie z Unii Europejskiej stanowiło 85% wartości pojazdu.

Szanujemy ludzi, którzy po prostu tak na co dzień są gotowi dla dobra publicznego coś robić, coś z siebie dać. OSP jest esencją tego pomagania i poświęcania się z potrzeby serca – mówił Krystian Kowalewski, burmistrz Polic.

Ceremonia była również okazją do przekazania pojazdu Mercedes G-klasa, który do tej pory służył w OSP Tanowo, na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Tatyniu, co pozwoli również na wzmocnienie zdolności operacyjnych tej jednostki.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie