Gmina Police

ZWiK w Policach pozwał radnego Kowalewskiego [AUDIO i FILM]

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach pozywa Krystiana Kowalewskiego, radnego „Projektu Police” za wpis na portalu społecznościowym „Projektu Police”, o treści: „ZWiK rozpada się na naszych oczach”. Cały komentarz dotyczył jednak planowanej wówczas podwyżce wynagrodzenia dla Burmistrza Polic Władysława Diakuna.

Opublikowane

w dniu

Pozew przeciwko radnemu Kowalewskiemu wpłynął do I Wydziału Cywilnego, Sądu Okręgowego w Szczecinie. ZWiK Police zagroził Kowalewskiemu kosztami 10 tys. złotych wpłaty na określony przez siebie cel. Do całej sytuacji, pozwu oraz problemach Komisji Rewizyjnej, planującej kontrolę w spółce nie odniósł się ani Burmistrz Władysław Diakun, ani przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski.

Dla Radia Szczecin Krystian Kowalewski powiedział:

Na Facebooku publikujemy to, czym się zajmujemy w życiu publicznym, po to żeby osoby, które są zainteresowane mogły to obserwować i oglądać – komentuje całe zdarzenia, radny Krystian Kowalewski. Dowodem głównym w sprawie jest przedruk z naszego profilu. Spółka postanowiła zagrozić mi kosztami 10 tys. złotych wpłaty na określony przez siebie cel, czyli mam poczuć, że zadawane pytania były niewłaściwe, nie powinienem ich więcej zadawać.

Do sprawy odniósł się również na swoim profilu na portalu społecznościowym Krystian Kowalewski:

Informacja o pozwie, podana przez samego Kowalewskiego spowodowała ożywioną dyskusję wielu mieszkańców Polic. Do sytuacji odniosła się również Platforma Obywatelska, w komunikacie której czytamy:

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców Polic w sprawie sytuacji w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Policach Sp. z o.o., informujemy, iż jako Platforma Obywatelska RP w Policach jesteśmy nią zaniepokojeni. Wobec powyższego w najbliższym czasie zaplanowaliśmy spotkanie z Zarządem Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI, w celu rozpoznania tej sytuacji. Będziemy na bieżąco informowali Państwa o naszym stanowisku w wymienionej sprawie. Mamy nadzieję, że uda się jak najszybciej zażegnać konflikt. Będziemy zabiegać, aby Komisja Rewizyjna zgodnie z jej kompetencjami mogła w sposób rzetelny kontynuować prace.

Co ciekawe członkiem Rady Nadzorczej ZWiK Police, jest … członek Platformy Obywatelskiej.

Do sprawy pozwu odniósł się również były przewodniczący Rady Miejskiej, Grzegorz Ufniarz, który na swoim profilu społecznościowym napisał:

Jeżeli pozew ZWiK Police wobec Krystiana Kowalewskiego ma wywołać wśród radnych Rady Miejskiej w Policach efekt mrożący, to przyznam, że w moim przypadku zamiar ten nie powiódł się całkowicie.

Niezależnie od ambicji i wyobrażeń prezesa tej Spółki, policki ZWiK jest przedsiębiorstwem użyteczności publicznej i jego zadaniem jest służyć społeczności Gminy Police, a radni gminni, wyposażeni w demokratyczny mandat od mieszkańców, mają obowiązek pilnować, czy Spółka wykonuje swoje zadania w sposób należyty i odpowiedni.

O wiele silniejsze narzędzia do nadzoru nad ZWiK ma Burmistrz Polic, m. in. poprzez Radę Nadzorczą ZWiK, w której skład wchodzą urzędniczka gminna, gminny radca prawny oraz przedstawiciel i członek Platformy Obywatelskiej. Burmistrz ma dbać o należyte funkcjonowanie Spółki i realizację powierzonych jej zadań.

Złożenie pozwu sądowego radnemu Rady Miejskiej przez Prezesa ZWiK Police uznaję za akt wrogiego zachowania wobec całej Rady Miejskiej w Policach, bowiem w tle całej sprawy jest trwająca i wciąż nieskuteczna kontrola Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Policach w ZWiK.

Wyrażam oczekiwanie i wzywam do podjęcia działań prezydium Rady Miejskiej, radnych WS GryfXXI i PO, że podejmą działania, które doprowadzą do wycofania się Prezesa ZWiK z tego pozwu oraz wpłyną na zmianę postawy prezesa wobec toczącej się kontroli Komisji Rewizyjnej.

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie