Gmina Police

ZWiK w Policach pozwał radnego Kowalewskiego [AUDIO i FILM]

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach pozywa Krystiana Kowalewskiego, radnego „Projektu Police” za wpis na portalu społecznościowym „Projektu Police”, o treści: „ZWiK rozpada się na naszych oczach”. Cały komentarz dotyczył jednak planowanej wówczas podwyżce wynagrodzenia dla Burmistrza Polic Władysława Diakuna.

Opublikowane

w dniu

Pozew przeciwko radnemu Kowalewskiemu wpłynął do I Wydziału Cywilnego, Sądu Okręgowego w Szczecinie. ZWiK Police zagroził Kowalewskiemu kosztami 10 tys. złotych wpłaty na określony przez siebie cel. Do całej sytuacji, pozwu oraz problemach Komisji Rewizyjnej, planującej kontrolę w spółce nie odniósł się ani Burmistrz Władysław Diakun, ani przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski.

Dla Radia Szczecin Krystian Kowalewski powiedział:

Na Facebooku publikujemy to, czym się zajmujemy w życiu publicznym, po to żeby osoby, które są zainteresowane mogły to obserwować i oglądać – komentuje całe zdarzenia, radny Krystian Kowalewski. Dowodem głównym w sprawie jest przedruk z naszego profilu. Spółka postanowiła zagrozić mi kosztami 10 tys. złotych wpłaty na określony przez siebie cel, czyli mam poczuć, że zadawane pytania były niewłaściwe, nie powinienem ich więcej zadawać.

Do sprawy odniósł się również na swoim profilu na portalu społecznościowym Krystian Kowalewski:

Informacja o pozwie, podana przez samego Kowalewskiego spowodowała ożywioną dyskusję wielu mieszkańców Polic. Do sytuacji odniosła się również Platforma Obywatelska, w komunikacie której czytamy:

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców Polic w sprawie sytuacji w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Policach Sp. z o.o., informujemy, iż jako Platforma Obywatelska RP w Policach jesteśmy nią zaniepokojeni. Wobec powyższego w najbliższym czasie zaplanowaliśmy spotkanie z Zarządem Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI, w celu rozpoznania tej sytuacji. Będziemy na bieżąco informowali Państwa o naszym stanowisku w wymienionej sprawie. Mamy nadzieję, że uda się jak najszybciej zażegnać konflikt. Będziemy zabiegać, aby Komisja Rewizyjna zgodnie z jej kompetencjami mogła w sposób rzetelny kontynuować prace.

Co ciekawe członkiem Rady Nadzorczej ZWiK Police, jest … członek Platformy Obywatelskiej.

Do sprawy pozwu odniósł się również były przewodniczący Rady Miejskiej, Grzegorz Ufniarz, który na swoim profilu społecznościowym napisał:

Jeżeli pozew ZWiK Police wobec Krystiana Kowalewskiego ma wywołać wśród radnych Rady Miejskiej w Policach efekt mrożący, to przyznam, że w moim przypadku zamiar ten nie powiódł się całkowicie.

Niezależnie od ambicji i wyobrażeń prezesa tej Spółki, policki ZWiK jest przedsiębiorstwem użyteczności publicznej i jego zadaniem jest służyć społeczności Gminy Police, a radni gminni, wyposażeni w demokratyczny mandat od mieszkańców, mają obowiązek pilnować, czy Spółka wykonuje swoje zadania w sposób należyty i odpowiedni.

O wiele silniejsze narzędzia do nadzoru nad ZWiK ma Burmistrz Polic, m. in. poprzez Radę Nadzorczą ZWiK, w której skład wchodzą urzędniczka gminna, gminny radca prawny oraz przedstawiciel i członek Platformy Obywatelskiej. Burmistrz ma dbać o należyte funkcjonowanie Spółki i realizację powierzonych jej zadań.

Złożenie pozwu sądowego radnemu Rady Miejskiej przez Prezesa ZWiK Police uznaję za akt wrogiego zachowania wobec całej Rady Miejskiej w Policach, bowiem w tle całej sprawy jest trwająca i wciąż nieskuteczna kontrola Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Policach w ZWiK.

Wyrażam oczekiwanie i wzywam do podjęcia działań prezydium Rady Miejskiej, radnych WS GryfXXI i PO, że podejmą działania, które doprowadzą do wycofania się Prezesa ZWiK z tego pozwu oraz wpłyną na zmianę postawy prezesa wobec toczącej się kontroli Komisji Rewizyjnej.

Gmina Police

Emocje i sportowa rywalizacja na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polic

W dniach 7-8 lutego, miłośnicy lekkoatletyki będą mieli wyjątkową okazję śledzić zmagania zawodników podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Polic. Wydarzenie skupi lokalnych sportowców w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSiR) w Policach, przy ul. Siedleckiej 2b.

Opublikowane

w dniu

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polic to wydarzenie z bogatą tradycją, cieszące się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak i kibiców. Burmistrz Polic, Władysław Diakun, który od lat patronuje mistrzostwom, wyraził swoje zadowolenie z poziomu i rosnącej popularności zawodów.

Mistrzostwa rozpoczną się o godzinie 10:00 i potrwają do 13:15, co pozwoli publiczności na doświadczenie emocji sportowych przez cały poranek i początek popołudnia. Zawody odbędą się w nowoczesnej hali sportowej, która zapewni doskonałe warunki dla zawodników. Nad bezpieczeństwem uczestników i sprawnym przebiegiem zawodów czuwać będą wykwalifikowani sędziowie i obsługa techniczna.

Kibice mogą oczekiwać elektryzujących biegów, skoków i rzutów. To doskonała okazja, by zobaczyć w akcji przyszłe gwiazdy lekkiej atletyki, a także wsparcie dla rodzimego sportu. Zapraszamy więc wszystkich entuzjastów sportowych wyzwań na to szczególne wydarzenie

Czytaj dalej

Gmina Police

Uroczyste wręczenie nagród w Policach – docenieni trenerzy i sportowcy

W Urzędzie Miejskim w Policach odbyło się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego Burmistrz Władysław Diakun w towarzystwie znaczących przedstawicieli władz lokalnych wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2023. Wśród wyróżnionych znalazło się trzynaście osób reprezentujących dziedziny lekkoatletyki i sportów walki, które przez miniony rok wielokrotnie zdobywały laury na krajowych i międzynarodowych arenach.

Opublikowane

w dniu

Nagrody, symbolizujące nie tylko sukcesy ale i ciężką pracę, treningi, a także sportową determinację, zostały wręczone w atmosferze prężności oraz społecznej dumy. Pośród wyróżnionych byli zarówno obiecujący juniorzy jak i doświadczeni trenerzy, których zaangażowanie i profesjonalizm w znaczeniu szczególnym przyczyniło się do sportowych sukcesów polickiej społeczności.

Ceremonia była także platformą do podkreślenia znaczenia inwestycji w sport młodzieżowy oraz potrzeby ciągłego wsparcia dla sportowców, którzy są dumnymi reprezentantami regionu na wielu prestiżowych zawodach. Uroczystość została uwieńczona wspólnym zdjęciem i poczęstunkiem, co stanowiło doskonałą okazję do nieformalnych rozmów i wymiany doświadczeń między zawodnikami a działaczami sportowymi.

Czytaj dalej

Gmina Police

Zmiana wiceburmistrza w Policach: Damian Walczak obejmie stanowisko

W wyniku porozumienia koalicyjnego w Radzie Miejskiej w Policach doszło do zmiany na stanowisku zastępcy burmistrza. Z dniem 1 lutego 2023 roku Damian Walczak, radny z ramienia Platformy Obywatelskiej, przejmie funkcję zastępcy burmistrza, zajmowaną dotąd przez Macieja Greinerta. Przekazanie obowiązków jest rezultatem współpracy pomiędzy PO RP Powiat Policki a Wspólnotą Samorządową „Gryf XXI”.

Opublikowane

w dniu

Dotychczasowy wiceburmistrz, Maciej Greinert, pełnił tę funkcję od marca 2015 roku i był odpowiedzialny za nadzór nad kilkoma wydziałami w Urzędzie Miejskim. Greinert wyraził zrozumienie dla decyzji i twierdzi, że był świadom prowadzonych negocjacji. Chociaż na krótko zamierza odpocząć, nie wyklucza podjęcia nowych wyzwań zawodowych.

W Policach jest tylko dwóch wiceburmistrzów, więc ktoś musiał ustąpić. Przy czym chciałem powiedzieć, że to było już wcześniej ze mną uzgodnione. To nie jest tak, że jestem zaskoczony całą sytuacją. Zarząd Wspólnoty Samorządowej „Gryf XXI” działał przy otwartej kurtynie. Wiedziałem o negocjacjach, całą sytuację zaaprobowałem – mówi Maciej Greinert, były zastępca burmistrza Polic.

Nowo mianowany zastępca burmistrza, Damian Walczak, dotychczas aktywny radny i pracownik urzędu marszałkowskiego, wyraził wdzięczność burmistrzowi za zaufanie i zapowiedział „nowe otwarcie i powiew świeżości”. Zobowiązał się również do rezygnacji z mandatu radnego na rzecz pełnienia nowej funkcji. Oczekuje się, że jego miejsce w radzie zajmie Sandra Korczyc.

Chciałem serdecznie podziękować panu burmistrzowi za powierzone zaufanie. Zobowiązuję się do tego, że to będzie nowe otwarcie, powiew świeżości. Pewnie czasami mam inne spostrzeżenie na różne sprawy, ale z wielką przyjemnością niejednokrotnie się przysłuchuję i korzystam z wiedzy i doświadczenia pana burmistrza. W takiej formule właśnie chcemy pracować, żeby jak najlepiej przysłużyć się dla mieszkańców Polic – zapewnia Damian Walczak.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie