Gmina Police

Czy Gminę Police czeka Zarząd Komisaryczny?

Złożyłem kwiaty pod obeliskiem Longina Komołowskiego, a Gmina Police otrzymała rządową dotację na funkcjonowanie Linii Samorządowej – tym między innymi pochwalił się w trakcie wtorkowej sesji Rady Miejskiej Burmistrz Polic Władysław Diakun. Czy o czymś zapomniał? Tak! O postanowieniu Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego z dnia 13 stycznia 2022 roku skierowanym bezpośrednio do szefa polickiego samorządu.

Opublikowane

w dniu

Postanowienie to nakazuje Gminie Police rozwiązać zawartą w 2018 roku umowę z Polskim Związkiem Działkowców i wystąpić do Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód o „uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym”. Co to oznacza w praktyce?

Jak podaje Radio Szczecin sprawa dotyczy dwóch działek położonych w miejscowości Bartoszewo. Krzysztof Wołynko od 16 lat – bezskutecznie – domaga się ich zwrotu. W tej sprawie, zdaniem wnioskodawcy, Gmina Police powinna (w 2017 roku) wystąpić do sądu o wpis wykreślenia umowy wieczystego użytkowania. Zamiast tego zawarła (w 2018 roku) ugodę z Polskim Związkiem Działkowców.

W ocenie pełnomocnika wnioskodawcy, Mirosława Szczerbaka, zawarta przez Gminę Police ugoda jest ewidentnym obejściem prawa. Jego zdaniem mamy tu do czynienia z domniemaniem popełnienia przez organy samorządu terytorialnego Gminy Police czynu zabronionego. W rozmowie z Radiem Szczecin (rozmowa poniżej) w szczegółach opisał zaistniały problem.

Jak podaje Radio Szczecin: zdaniem zastępcy burmistrza Polic, Jakuba Pisańskiego, ewentualna niekorzystna dla władz gminy decyzja może pociągnąć za sobą „ogromną skalę skutków finansowych i społecznych”.

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie