Gmina Police

Ferie zimowe w Miejskim Ośrodku Kultury

Miejski Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę na ferie zimowe trwające od 31 stycznia do 13 lutego. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy w recepcji MOK-u.

Opublikowane

w dniu

Ciekawą alternatywę na zimowe ferie przygotowali instruktorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury. Warsztaty oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży są kreatywną formą nauki przez zabawę w doborowym towarzystwie rówieśników i doświadczonych pedagogów. Nie ma nic lepszego niż zabijanie zimowej nudy podczas zajęć kulturalnych, na które jest coraz większe zapotrzebowanie we współczesnym świecie, pełnym wirtualnych rozrywek i pokus.

Opis wybranych warsztatów (poniżej pełna lista):

Mała Akademia Sztuki zaprasza w ferie!

Pracownia plastyczna będzie otwarta dla każdej chętnej osoby, bez względu na artystyczny poziom zaawansowania.
Zajęcia będą odbywać się na poziomie open – dla tych, którzy mają podstawy, a chcieliby poznać i przećwiczyć nowe techniki.
Mile widziani również debiutanci, którzy mieliby ochotę sprawdzić się z martwą natur stając po raz pierwszy przy sztalugach.

Praca wyłącznie na naturzeMotyw przewodni pierwszego tygodnia to Chiaroscuro w różnych technikach rysunkowych i malarskich.

Warsztaty ceramiczne 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty ceramiczne, gdzie uczestnicy mają możliwość poznania metod pracy z gliną oraz technik ceramicznych.
Zajęcia z gliną w przyjemny sposób poprawiają sprawność i zdolności manualne, rozwijają wyobraźnię przestrzenną i zwiększają kreatywność uczestników, a wykonane przez nich prace stają się ich własnością. Na naszych zajęciach nie jest istotny efekt, lecz sam proces pracy z gliną, zabawa i samodzielne doświadczenie. Gwarantujemy, że warsztaty pozytywnie uzależnią Was od cotygodniowych wizyt w naszej pracowni.

Warsztaty fotograficzne

Chcesz wykonać zdjęcie nie używając aparatu? Chciałbyś poznać różne techniki fotograficzne? Przyjdź na zajęcia, mamy przygotowane róże ciekawe światłoczułe eksperymenty. Na zajęciach zbudujesz swój własny aparat. Zapraszamy!

Pomponowy zawrót głowy 

Kreatywne zajęcia plastyczne. Zapraszamy.

Podstawy baletu przy dźwiękach muzyki Chopina

W czasie prowadzonych warsztatów dzieci i młodzież będą miały okazję poznać podstawowe pas baletowe, dzięki którym będą mogły tworzyć swoje własne układy choreograficzne. Nauczą się równeiż prawidłowej postawy, poznają pozycje nóg oraz rąk i zdobędą umiejętność wykonywania ćwiczeń rozciągających, które później będą mogły odtwarzać samodzielnie w domu. A wszystko to przy dźwiękach muzyki Chopina.

Zagadki Historyczne

Galeria Historyczna w MOK zaprasza dzieci na zwiedzanie ciekawej wystawy pełnej  eksponatów, które można poznać i dotknąć.

Możliwe zwiedzanie indywidualne oraz w grupach max. 4 osobowych.

Tydzień I  31.01–4.02

Brazylijskie bębnienie-karnawałowe
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
sala widowiskowa (od 7 lat)

Mała Akademia Sztuki
poniedziałek-wtorek, godz. 10:0014:00
sala 137 (od 12 lat)

Rozśpiewane ferie (zajęcia wokalne)
poniedziałek i czwartek, godz. 10:0012:00
sala 8

Warsztaty Fotograficzne
środa, godz. 10:0012:00
sala 137 (od 9 lat)

SMOKUŚ rytmika dla najmłodszych
wtorek i piątek, godz. 10:0010:30
sala 125

Pomponowy zawrót głowy (zajęcia plastyczne)
czwartek-piątek, godz. 10:0013:00
sala 137 (od 7 lat)

Zagadki historyczne
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
Galeria Historyczna w MOK, sala 131,132

Warsztaty ceramiczne
poniedziałek-wtorek, godz. 10:0011:45
parter (od 9 lat)

Robotyka – Lego Spike
poniedziałekpiatek
sala n5 (od 10 lat)

Zrób to sam. Warsztaty rękodzielnictwa dla najmłodszych
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
hol

Śpiew solowy
czwartek i piatek, godz. 10:0012:00
sala 25

Podstawy baletu przy dźwiękach muzyki Chopina
poniedziałek, środka, piątek,
godz. 17:0018:00 (grupa 5-9 lat)
godz. 18:0019:00 (grupa 10-15 i więcej)
sala 115

Tydzień II  713.02

Czadowe bębnienie afrykańskie
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
sala widowiskowa

Mała Akademia Sztuki
poniedziałek-wtorek, godz. 10:0014:00
sala 137 (od 12 lat)

Rozśpiewane ferie (zajęcia wokalne)
poniedziałek i czwartek, godz. 10:0012:00
sala 8

Warsztaty Fotograficzne
środa, godz. 10:0012:00
sala 137 (od 9 lat)

SMOKUŚ rytmika dla najmłodszych
wtorek i piątek, godz. 10:0010:30
sala 125

Pomponowy zawrót głowy (zajęcia plastyczne)
czwartek-piątek, godz. 10:0013:00
sala 137 (od 7 lat)

Zagadki historyczne
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
Galeria Historyczna w MOK, sala 131132

Warsztaty ceramiczne
poniedziałek-wtorek, godz. 10:0011:45
parter (od 9 lat)

Warsztaty wokalne z Damianem Rybickim
finalistą The Voice of Poland

poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
sala 25

Zrób to sam. Warsztaty rękodzielnictwa dla najmłodszych
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
hol

Warsztaty cyrkowe
piątek-niedziela, godz. 10:0011:30
sala widowiskowa (od 13 lat)

Warsztaty ogniomistrzowskie
piątek-niedziela, godz. 12.0013:30
sala widowiskowa (od 13 lat).

Gmina Police

Sala baletowa w Miejskim Ośrodku Kultury została wyposażona w nowoczesny, mobilny sprzęt do ćwiczeń

Uczestnicy warsztatów tanecznych oferowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Policach mogą już korzystać z nowoczesnego sprzętu do ćwiczeń – sala baletowa zyskała lustra przejezdne, mobilne drążki oraz zaawansowany technologicznie sprzęt nagłaśniający. Projekt został zrealizowany w ramach IV edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Szacuje się, że ze sprzętu zaadaptowanego do nowej przestrzeni skorzysta rocznie około 2,5 tysiąca osób.

Opublikowane

w dniu

Zakup nowego sprzętu do ćwiczeń pozwoli wzbogacić ofertę artystyczną Miejskiego Ośrodka Kultury i skierować ją do większego grona odbiorców. Dzięki przenośnym urządzeniom zajęcia będzie można prowadzić w każdej przestrzeni, co z kolei umożliwi udział w warsztatach większej liczbie uczestników. Już teraz Miejski Ośrodek Kultury planuje cykl bezpłatnych zimowych i letnich wydarzeń, podczas których wszystkie chętne dzieci i młodzież będą mogły nauczyć się podstaw tańca klasycznego pod okiem zatrudnionych w MOK-u instruktorów.

Z nowego sprzętu skorzystają przede wszystkim młodzi adepci sztuki baletowej zgromadzeni wokół Companii Baletowej działającej w Policach nieprzerwanie od ponad 30 lat. Instruktorzy prowadzący zajęcia tańca klasycznego wykorzystają nowy sprzęt, by jeszcze lepiej przygotować swoich podopiecznych do konkursów i koncertów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. A mieszkańcy Polic będą mogli obserwować czynione przez nich postępy podczas lokalnych imprez kulturalnych.

Dzięki zakupionym urządzeniom Compania Baletowa będzie mogła również realizować kolejne przedsięwzięcia związane z międzynarodową wymianą młodzieży, ponieważ nowo urządzona przestrzeń pozwoli przyjąć zagranicznych gości w komfortowych warunkach. Organizowane rokrocznie „Międzynarodowe Zimowe Prezentacje Taneczne” realizowane z zespołami z Niemiec i Ukrainy będą mogły odbywać się na jeszcze wyższym poziomie nie tylko artystycznym, ale również organizacyjnym.

Nowy sprzęt posłuży jednak nie tylko tancerzom Companii Baletowej – skorzystają z niego również seniorzy, będący studentami Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a uczęszczający na zajęcia ruchowe takie jak gimnastyka, joga czy taniec oraz wszystkie grupy artystyczne działające w MOK-u w zależności od aktualnych potrzeb.

Dzięki zakupowi nowego sprzętu do funkcjonującej w naszym domu kultury sali baletowej będziemy mogli zaprosić do udziału w zajęciach jeszcze więcej dzieci i młodzieży chętnych do tego, by rozwijać swoje pasje. Uczestniczący w naszych warsztatach młodzi artyści będą mogli doskonalić swoje umiejętności w bardzo komfortowych warunkach, sprzyjających rozbudzaniu indywidualnego talentu – mówi Anna Ryl, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. –Program „WzMOCnij swoje otoczenie”, dzięki któremu mogliśmy zrealizować to przedsięwzięcie, stanowi bardzo konkretną formę wsparcia, która posłuży naszej społeczności przez wiele lat – dodaje Anna Ryl.

Więcej informacji o programie „WzMOCnij swoje otoczenie” dostępnych jest na stronie www.wzmocnijotoczenie.pl.

Czytaj dalej

Gmina Police

Zajęcia artystyczne w tymczasowej siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury już ruszyły

Po dwutygodniowej przerwie w zajęciach edukacji artystycznej, policki MOK wznowił swoją ofertę warsztatów dla dzieci i dorosłych w tymczasowej siedzibie, usytuowanej w budynku przy ulicy Traugutta 4, gdzie dawniej mieściło się Gimnazjum nr 3. Budynek będzie pełnił nową funkcję w czasie realizacji inwestycji „Przebudowa i remont Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach”, której wykonania podjęła się firma MIKOR Inżyniering.

Opublikowane

w dniu

Sale zajęciowe zostały już przygotowane do przyjęcia uczestników, na których z głowami pełnymi nowych pomysłów czekają instruktorzy. Do oferty MOK-u wracają wszystkie zajęcia artystyczne, które będą realizowane według dotychczas obowiązującego harmonogramu. Na wiele warsztatów wciąż jeszcze można się zapisać – wystarczy zajrzeć na stronę www.mokpolice.pl i wejść w zakładkę strefa zajęć, gdzie dostępna jest pełna oferta odbywających się ośrodku zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych lub skontaktować się z instruktorem odpowiedniej sekcji. W przypadku dużego zainteresowania dyrekcja MOK-u przewiduje również utworzenie nowych grup tak, by wszystkie dzieci chcące dołączyć do zajęć indywidualnych lub zespołowych, otrzymały taką możliwość.

W polickim domu kultury na dzieci i młodzież czekają zajęcia zróżnicowane tematycznie, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Oferta MOK-u skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 18 lat, a grupy podzielone są wewnętrznie zgodnie z przedziałem wiekowym uczestników. Wszyscy chętni mogą zapisać się na warsztaty plastyczne (plastyka, mała akademia sztuki), ceramiczne, sensoryczne (zabawy sensoryczne, sensoryka), taneczne (grupy Companii Baletowej), muzyczne (perkusja) oraz wokalne (PP 66, studio wokalne, twórcze konsultacje wokalne). Zajęcia prowadzone w grupach bądź indywidualnie dają możliwość rozwinięcia swojego potencjału twórczego, udoskonalenia warsztatu artystycznego lub po prostu kreatywnego spędzenia czasu wolnego.

Najmłodsze dzieci mogą uczestniczyć w zabawach sensoplastycznych oraz zajęciach rytmicznych – spotkanie te przewidziane są dla maluchów między 2 a 5 rokiem życia i odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu.

Również dorośli mogą skorzystać z wachlarza zajęć tematycznych. Instruktorzy prowadzą nabory na warsztaty ceramiczne, rękodzielnicze oraz plastyczne. Osoby zainteresowane tańcem mogą dołączyć do zespołu „Policzanie”, a Ci którzy lubią śpiewać mogą wziąć udział w spotkaniach zespołu „Balbiny” oraz chóru „Postscriptum”.

Najbliższe tygodnie z pewnością będą czasem adaptacji do nowej przestrzeni zarówno dla uczestników zajęć, jak i dla instruktorów. Mimo zmiany siedziby, Miejski Ośrodek Kultury będzie rozwijał swoją działalność, sukcesywnie poszerzając ofertę o nowe zajęcia i warsztaty i dopasowując ją do aktualnych potrzeb mieszkańców.

Czytaj dalej

Gmina Police

SKM w Policach — wykonawca wszedł na plac budowy ronda [WIZUALIZACJE]

Firma Strabag oficjalnie przejęła plac budowy miejskiej części polickiego węzła Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej przy przystanku Police-Dąbrówka (dawniej Piłsudskiego). 

Opublikowane

w dniu

Wykonawca ma 12 miesięcy na m.in. modernizację układu drogowego, w tym budowę ronda oraz parkingu przy węźle dla aut i rowerów i wybudowanie niezbędnej infrastruktury.

Wartość kontraktu to 17,4 mln złotych brutto.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie