Gmina Police

Ferie zimowe w Miejskim Ośrodku Kultury

Miejski Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę na ferie zimowe trwające od 31 stycznia do 13 lutego. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy w recepcji MOK-u.

Opublikowane

w dniu

Ciekawą alternatywę na zimowe ferie przygotowali instruktorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury. Warsztaty oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży są kreatywną formą nauki przez zabawę w doborowym towarzystwie rówieśników i doświadczonych pedagogów. Nie ma nic lepszego niż zabijanie zimowej nudy podczas zajęć kulturalnych, na które jest coraz większe zapotrzebowanie we współczesnym świecie, pełnym wirtualnych rozrywek i pokus.

Opis wybranych warsztatów (poniżej pełna lista):

Mała Akademia Sztuki zaprasza w ferie!

Pracownia plastyczna będzie otwarta dla każdej chętnej osoby, bez względu na artystyczny poziom zaawansowania.
Zajęcia będą odbywać się na poziomie open – dla tych, którzy mają podstawy, a chcieliby poznać i przećwiczyć nowe techniki.
Mile widziani również debiutanci, którzy mieliby ochotę sprawdzić się z martwą natur stając po raz pierwszy przy sztalugach.

Praca wyłącznie na naturzeMotyw przewodni pierwszego tygodnia to Chiaroscuro w różnych technikach rysunkowych i malarskich.

Warsztaty ceramiczne 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty ceramiczne, gdzie uczestnicy mają możliwość poznania metod pracy z gliną oraz technik ceramicznych.
Zajęcia z gliną w przyjemny sposób poprawiają sprawność i zdolności manualne, rozwijają wyobraźnię przestrzenną i zwiększają kreatywność uczestników, a wykonane przez nich prace stają się ich własnością. Na naszych zajęciach nie jest istotny efekt, lecz sam proces pracy z gliną, zabawa i samodzielne doświadczenie. Gwarantujemy, że warsztaty pozytywnie uzależnią Was od cotygodniowych wizyt w naszej pracowni.

Warsztaty fotograficzne

Chcesz wykonać zdjęcie nie używając aparatu? Chciałbyś poznać różne techniki fotograficzne? Przyjdź na zajęcia, mamy przygotowane róże ciekawe światłoczułe eksperymenty. Na zajęciach zbudujesz swój własny aparat. Zapraszamy!

Pomponowy zawrót głowy 

Kreatywne zajęcia plastyczne. Zapraszamy.

Podstawy baletu przy dźwiękach muzyki Chopina

W czasie prowadzonych warsztatów dzieci i młodzież będą miały okazję poznać podstawowe pas baletowe, dzięki którym będą mogły tworzyć swoje własne układy choreograficzne. Nauczą się równeiż prawidłowej postawy, poznają pozycje nóg oraz rąk i zdobędą umiejętność wykonywania ćwiczeń rozciągających, które później będą mogły odtwarzać samodzielnie w domu. A wszystko to przy dźwiękach muzyki Chopina.

Zagadki Historyczne

Galeria Historyczna w MOK zaprasza dzieci na zwiedzanie ciekawej wystawy pełnej  eksponatów, które można poznać i dotknąć.

Możliwe zwiedzanie indywidualne oraz w grupach max. 4 osobowych.

Tydzień I  31.01–4.02

Brazylijskie bębnienie-karnawałowe
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
sala widowiskowa (od 7 lat)

Mała Akademia Sztuki
poniedziałek-wtorek, godz. 10:0014:00
sala 137 (od 12 lat)

Rozśpiewane ferie (zajęcia wokalne)
poniedziałek i czwartek, godz. 10:0012:00
sala 8

Warsztaty Fotograficzne
środa, godz. 10:0012:00
sala 137 (od 9 lat)

SMOKUŚ rytmika dla najmłodszych
wtorek i piątek, godz. 10:0010:30
sala 125

Pomponowy zawrót głowy (zajęcia plastyczne)
czwartek-piątek, godz. 10:0013:00
sala 137 (od 7 lat)

Zagadki historyczne
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
Galeria Historyczna w MOK, sala 131,132

Warsztaty ceramiczne
poniedziałek-wtorek, godz. 10:0011:45
parter (od 9 lat)

Robotyka – Lego Spike
poniedziałekpiatek
sala n5 (od 10 lat)

Zrób to sam. Warsztaty rękodzielnictwa dla najmłodszych
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
hol

Śpiew solowy
czwartek i piatek, godz. 10:0012:00
sala 25

Podstawy baletu przy dźwiękach muzyki Chopina
poniedziałek, środka, piątek,
godz. 17:0018:00 (grupa 5-9 lat)
godz. 18:0019:00 (grupa 10-15 i więcej)
sala 115

Tydzień II  713.02

Czadowe bębnienie afrykańskie
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
sala widowiskowa

Mała Akademia Sztuki
poniedziałek-wtorek, godz. 10:0014:00
sala 137 (od 12 lat)

Rozśpiewane ferie (zajęcia wokalne)
poniedziałek i czwartek, godz. 10:0012:00
sala 8

Warsztaty Fotograficzne
środa, godz. 10:0012:00
sala 137 (od 9 lat)

SMOKUŚ rytmika dla najmłodszych
wtorek i piątek, godz. 10:0010:30
sala 125

Pomponowy zawrót głowy (zajęcia plastyczne)
czwartek-piątek, godz. 10:0013:00
sala 137 (od 7 lat)

Zagadki historyczne
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
Galeria Historyczna w MOK, sala 131132

Warsztaty ceramiczne
poniedziałek-wtorek, godz. 10:0011:45
parter (od 9 lat)

Warsztaty wokalne z Damianem Rybickim
finalistą The Voice of Poland

poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
sala 25

Zrób to sam. Warsztaty rękodzielnictwa dla najmłodszych
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
hol

Warsztaty cyrkowe
piątek-niedziela, godz. 10:0011:30
sala widowiskowa (od 13 lat)

Warsztaty ogniomistrzowskie
piątek-niedziela, godz. 12.0013:30
sala widowiskowa (od 13 lat).

Gmina Police

Warsztaty muzyczne z Jackiem Hałasem w Jasienicy

W najbliższą sobotę, 28 maja kościół i ruiny klasztoru w Jasienicy staną się wyjątkową sceną muzyczną. W ramach projektu „Odbudowa więzi społecznych przez muzykę” zapraszamy na spotkanie muzyczne z Bractwem Śpiewaczym z Tanowa. Warsztaty poprowadzi wybitny muzyk, pieśniarz i znawca kultury ludowej Jacek Hałas.

Opublikowane

w dniu

Projekt poświęcony jest poszukiwaniu tożsamości muzycznej oraz odbudowie relacji społecznych po pandemii Covid 19. Otwarte spotkanie rozpocznie się o godz. 15-18 w ruinach klasztoru, a po mszy wieczornej o godz. 18 zapraszamy na wspólny koncert i wspólne śpiewanie z Jackiem Hałasem.

Bractwo Śpiewacze z Tanowa powstało w grudniu 2018 roku – to męska grupa wokalna, która za cel obrała sobie „rozśpiewanie powiatu Polickiego”, w szczególności osób w wieku senioralnym, a także nastolatków. Bractwo ma za sobą liczne koncerty i nagrania, a także udział w filmie muzycznym Piotra Bińka „Pieśń Bielika”. Premiera filmu odbyła się 12 maja 2022 r. w MOK Police.

Jacek Hałas jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych. To znany nie tylko w Polsce muzykant, śpiewak, tancerz, kompozytor. Współtwórca formacji muzycznych: Reportaż, Bractwo Ubogich, Muzykanci, Ket Jo Barat, Lautari, Kwartet Wiejski, Kapela Hałasów. Zajmuje się tańcem korowodowym, wirowym, tradycjami wędrownych śpiewaków, działalnością warsztatową i edukacyjną. Od lat poszukuje śladów pieśni dziadowskich w żywej tradycji, zapisach etnografów, domowych archiwach. Praktykuje grę na tradycyjnym instrumencie wędrownych śpiewaków – lirze korbowej.

Najbliższe, sobotnie spotkanie realizowane jest w otwartej formule. Warsztaty i udział w koncercie są bezpłatne.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Police: Radni zarzucają burmistrzowi Diakunowi bezczynność

Radni Prawa i Sprawiedliwości z Polic domagają się natychmiastowych działań władz gminy w celu pozyskania środków na przebudowę ulic Piotra i Pawła, Kuźnicką oraz Siedlecką. Wskazują także na bezczynność w tym zakresie burmistrza Władysława Diakuna. Zdaniem byłego radnego Tomasza Tokarczyka jest to efekt zaniedbań władz gminy przy pozyskiwaniu środków rządowych na ten cel.

Opublikowane

w dniu

Zdaniem radnych PiS z Polic jedyną inwestycją drogową, na którą Gmina Police pozyskała w ostatnich latach środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg była przebudowa ulicy Polnej w Trzebieży. Na remont kolejnych dróg, Gmina nie aplikowała już.

Dla Gminy Police nie przewidziano w tegorocznym rozdaniu Funduszu żadnych środków, a to dlatego, że Gmina Police nie złożyła żadnego wniosku do Funduszu Rozwoju Dróg Gminnych tak naprawdę z niezrozumiałych dla nas powodów – mówił podczas konferencji prasowej przed szpitalem w Policach, Tomasz Tokarczyk.

Fakt bezczynności władz Gminy Police w tym zakresie potwierdza także obecny radny Prawa i Sprawiedliwości, Kamil Olszewski.

To już któryś z kolei nabór, gdy burmistrz odpowiada: „No, faktycznie nie złożyliśmy wniosku”. Dlaczego?! Nie wiemy  – mówił radny Olszewski. Warto zobaczyć ile wniosków składa gmina Dobra, ile wniosków składa gmina Kołbaskowo. Pamiętamy czasy szkolne, czy studenckie. Mieliśmy w klasie prymusów, którzy dobrze się uczyli, ale mieliśmy też kolegów, koleżanki, którzy nie przykładali się do swoich obowiązków, do nauki i mam wrażenie, że analogicznie to gmina Dobra, gmina Kołbaskowo, są tymi prymusami, natomiast tą gminą, która nie przykłada się za bardzo do swoich obowiązków, jest niestety nasza gmina Police

Konferencja prasowa odbyła się przed polickim szpitalem nieprzypadkowo. Zdaniem radnych z PiS szpital otrzymał kilkudziesięcio milionowe wsparcie na modernizację, natomiast znajdujący się obok budynek przychodni, który jest własnością przychodni od lat wymaga remontu.

Gmina nie robi nic by pozyskać jakiekolwiek środki z zewnątrz na konieczne remonty, czy to dróg czy budynku przychodni – mówił Mariusz Różycki, szef powiatowych struktur PiS w Policach. Wniosek o ponad 30 milionów na przebudowę stadionu, świadczy o tym, że władze Polic rozmijają się oczekiwaniami mieszkańców, dla których drogi są ważniejsze.

Różycki podkreślił jednocześnie, że wątpi czy Gmina otrzyma te środki, i nie dlatego, że rządzi PiS, ale dlatego, że w Policach są ważniejsze rzeczy do zrobienia.

Od kilku lat mówimy, że stadion powinien być modernizowany etapami, każdego roku – dodaje Różycki. Każdego roku można było zrobić cząstkowe remonty, a dziś mielibyśmy już stadion z prawdziwego zdarzenia.

Dominik Brzęcki powiedział, że takie gminy jak Dobra, Kołbaskowo chwalą się swoimi inwestycjami na portalach społecznościowych. Czym się chwalą władze Gminy Police? Dopytywał Brzęcki.

Wystarczy wejść na oficjalne strony gmin w mediach społecznościowych i zobaczyć, jakie są publikacje na stronie gminy Kołbaskowo czy na stronie Powiatu Polickiego, a jakie tematy są poruszane na stronie gminy Police. Tam już jasno widać co się robi w poszczególnych samorządach, gdzie się drogę buduje, gdzie się asfalt kładzie, gdzie są maszyny budowlane – powiedział Dominik Brzęcki.

Czytaj dalej

Gmina Police

Niekłończyca: Turniej piłki nożnej

Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Niekłończycy zaprasza na Turniej Piłki Nożnej Mini Cup, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 maja na Orliku w Niekłończycy.

Opublikowane

w dniu

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie