Gmina Police

Zakończenie roku akademickiego

Opublikowane

w dniu

[lead]W Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, odbyło się zakończenie roku akademickiego 2018/2019 Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Organizacja ta jest jedną z najprężniej działających na terenie powiatu polickiego. Przyczyniając się do aktywności społecznej seniorów, pozwala im odnaleźć radość w jesieni życia. [/lead]

W trakcie minionego roku akademickiego słuchacze uniwersytetu zdobywali wiedzę i rozwijali swoje pasje w wielu dziedzinach. Część tych umiejętności zaprezentowali podczas piątkowej uroczystości. Widzowie mieli okazję zobaczyć pokaz tańca orientalnego, Tai-Chi, występ chóru, a także prezentacje wspominkowe z odbytych podróży i realizowanych projektów.

W holu Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach zaprezentowano wyjątkowe obrazy, przygotowane własnoręcznie przez słuchaczy.

Nie obyło się bez gratulacji i życzeń przybyłych gości, w tym przedstawicieli Gminy Police i Powiatu Polickiego, instytucji wspierających działalność organizacji.

Gratulacje z osiągniętych wyników oraz życzenia zdrowia, radości i wspaniałych wakacji złożyli m.in.: Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski oraz Burmistrz Polic Władysław Diakun.

Odczytany został, także list z życzeniami od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Przed aktywnymi słuchaczami uniwersytetu czas wypoczynku, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, wycieczki i prace w ogrodach. To wakacyjna przerwa, po której powrócą do zajęć akademickich.

[signature]Agnieszka Rychlik-Bakalarz
Starostwo Powiatowe

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie