Gmina Police

Kazimierz Drzazga odznaczony

Opublikowane

w dniu

[lead]Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych uhonorował orderami i odznaczeniami państwowymi Weteranów walk o Niepodległość RP, działaczy opozycji antykomunistycznej oraz osoby zasłużone w działalności społecznej na rzecz środowisk kombatanckich. Wyjątkowym momentem tej uroczystości było przekazanie rodzinom bohaterskich żołnierzy najwyższych polskich odznaczeń wojennych, w tym Orderu Wojennego Virtuti Militari.[/lead]

Uroczystość rozpoczęła się od przekazania Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari i Krzyża Walecznych potomkowi śp. Zygmunta Ostrowskiego, podchorążego w 2. batalionie 1. Brygady Strzelców Karpackich 3. Dywizji Strzelców Karpackich, odznaczonego w lipcu i sierpniu 1944 r. za osobiste męstwo w czasie walk 2. Korpusu Polskiego we Włoszech, a także Krzyża Walecznych córce śp. Jana Szulczewskiego, żołnierza 73. pułku piechoty 23. Dywizji Piechoty, uhonorowanego tym odznaczeniem za męstwo w czasie wojny polsko-bolszewickiej w lipcu 1921 roku.

Następnie, na podstawie postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za działalność na rzecz środowisk kombatanckich został odznaczony kpt. Wacław Szlaga, żołnierz Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej w Obwodzie Błonie od czerwca 1941 r. do grudnia 1944 r. Natomiast Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz upamiętniania historii Polski Minister Kasprzyk udekorował w imieniu Prezydenta RP pana Janusza Nowaka.

Wśród odznaczonych medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę, z okazji Stulecia Odzyskanej Niepodległości przez Polskę znalazło się dwadzieścia osób zasłużonych dla niepodległości kraju, m.in. sędzia Bogusław Nizieński, weteran AK i członek Kapituły Orderu Orła Białego. Z kolei okolicznościowymi Medalami Pamiątkowymi Stulecia Odzyskania Niepodległości uhonorowanych zostało przez Premiera Mateusza Morawieckiego, jedenastu członków Rady do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, działającej przy Szefie Urzędu, a także dwunastu członków Rady do Spraw Działaczy Opozycji oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Wśród odznaczonych był także były przewodniczący „Solidarności” Zakładów Chemicznych w Policach Kazimierz Drzazga.

„Pokolenia wcześniejsze kształtują te, które przychodzą później. Umiłowanie wolności, przenoszone z pokolenia na pokolenie, było udziałem tych, którzy walczyli w 1939 r., walczyli w strukturach Polskiego Państwa Podziemnego, walczyli jako Żołnierze Niezłomni i przekazali tę wartość tym, którzy jako ostatnie pokolenie przywrócili Polsce suwerenność, czyli pokoleniu Solidarności” – powiedział Minister Kasprzyk podczas uroczystości, dziękując tym z obecnych, którzy poświęcili się dla walki o wolność Ojczyzny. – „Jako przedstawiciel pokolenia, które buduje nową Polskę, chciałem Państwu bardzo serdecznie podziękować i schylić nisko czoło w imieniu moich rówieśników za to, że dzięki Wam jesteśmy wolni. Te odznaczenia i medale to wyraz wdzięczności państwa polskiego za to, że potrafiliście uwierzyć w to, co wydawało się niemożliwe – uwierzyliście, że zwyciężymy i dzięki Wam Polska wygrała” – zakończył Szef UdSKiOR.

Reklama

Gmina Police

„Wszystkie śmieci są Nasze”  akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”

W dniach 19-26 września br. zostanie przeprowadzona akcja  „Sprzątanie Świata -Polska 2022”. „Wszystkie śmieci są Nasze”  pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”. Koordynatorem akcji jest Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Policach.

Opublikowane

w dniu

Sprzątanie przeprowadzone będzie w dniach 19-26 września br. Zgłoszenia (druk w załączeniu) należy przesłać do 19.09.2019 r., na email srodowisko@ug.police.pl

W wyjątkowych sytuacjach termin uczestnictwa w akcji może być inny, o czym prosimy poinformować Wydział Ochrony Środowiska.

Ponadto proszę o składowanie odpadów w workach we wskazanych miejscach (tj. miejsca złożenia worków).O odbiorze  worków oraz miejscach ich składowania proszę informować  P.U.P. Trans Net S.A. do godz. 15.00  tel.  91 312- 11-20, wew. 36, od godz. 15.00 – 18.00 tel. 600 426 439.

Prosimy, by osoby prowadzące akcję (w szkołach, radach osiedla, sołectwach lub innych grupach mieszkańców naszej gminy) zapewniły pełne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom sprzątania.

Urząd Miejski  w Policach wszystkim biorącym udział w akcji przekaże nieodpłatnie worki foliowe
i rękawice jednorazowe, które można  odbierać  od 15 września  do 21 września br. w  pokoju nr 3 b lub pokoju nr 3.

Proponujemy, aby sprzątanie było połączone z edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży. Proszę w pogadankach ekologicznych uwzględnić tegoroczne hasło sprzątania-  ” Wszystkie śmieci są Nasze”

Uczestnictwo w sprzątaniu naszej gminy w ramach „Sprzątania Świata -Polska 2022” jest jedną
z form proekologicznego wychowania – zapraszamy do licznego udziału !

druk zgłoszenia (PDF)

Czytaj dalej

Gmina Police

Warsztaty wokalne z Damianem Rybickim już od września w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach!

W nowym roku szkolnym Miejski Ośrodek Kultury w Policach proponuje wszystkim zainteresowanym nauką śpiewu i rozwinięciem potencjału swojego głosu zajęcia z Damianem Rybickim, półfinalistą siódmej edycji The Voice of Poland. Warsztaty wokalne, kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzone będą indywidualnie lub w grupach, w zależności od personalnych preferencji uczestników.

Opublikowane

w dniu

Instruktor zaprasza do udziału zarówno tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie muzyki, jak i tych, którzy kontynuują swoją przygodę ze śpiewem.

Wokalne Konsultacje Twórcze to propozycja dla tych, którzy pragną poznać możliwości swojego głosu i wyrazić siebie poprzez muzykę. To również szansa na napisanie własnego tekstu, który z pomocą instruktora zmieni się w utwór muzyczny. Podczas zajęć nauczyciel pomoże otworzyć się na nowe interpretacje, dopasowane do indywidualnych cech i potrzeb uczestników.

W Studiu Rozwoju Wokalnego, w którym spotkania będą odbywać się w większych grupach, uczestnicy nauczą się przede wszystkim słuchać siebie nawzajem, by z powodzeniem śpiewać w wielogłosie. Będą pracować na repertuarze współczesnej muzyki rozrywkowej, które po odpowiednim przygotowaniu będą mogli zaprezentować na wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.

Uczestnicy chętni do udziału w zajęciach będą trenowali z wykwalifikowanym instruktorem, doświadczonym pedagogiem, który na swoim koncie ma liczne sukcesy o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest m.in. zdobywcą Grand Prix na Warsaw Gospel Days w 2006 roku, wyróżnienia dla najlepszego zespołu z regionu zachodniopomorskiego na festiwalu GRAMY 2009 i najwyższego lauru na festiwalu SMAK w Myśliborzu 2009 z zespołem So Cool Band, który współtworzył w latach 2008-2011.

Wszystkich zainteresowanych nauką śpiewu zapraszamy do zapisów poprzez portal strefazajec.pl na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Czytaj dalej

Gmina Police

Jarmark Odpustowy w Niekłończycy. Po dwóch latach przerwy

Po dwuletniej przerwie Jarmark Odpustowy w Niekłończycy ponownie się odbędzie. Jarmark zaplanowano na niedzielę 11 września br.

Opublikowane

w dniu

Tradycyjnie Jarmark Odpustowy współtworzą sołectwa wchodzące w skład Parafii w Niekłończycy.
Jeśli więc jesteś lokalnym przedsiębiorcą, rzemieślnikiem czy też wytwórcą ekologicznym lub producentem innych niezwykłych rzeczy i chciałbyś dołączyć do wystawców Jarmarku Odpustowego – zgłoś się.
Mam niewątpliwą przyjemność nawigować organizacyjnie tym przedsięwzięciem i zapraszam do współpracy – mówi Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy. Zainteresowanych proszę o kontakt: Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy – tel. 603 11 90 97, mail: karina.mazurkiewicz@gmail.com

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie