Gmina Police

Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Jasienicy

Opublikowane

w dniu

W sobotę 15 czerwca w kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Policach odbyła się uroczystość wprowadzenia relikwii błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Wydarzenie rozpoczęło się od przemarszu ulicami Jasienicy do pobliskiego kościoła. Następnie odprawiona została Msza Święta, którą koncelebrował ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

W uroczystości wzięli udział Mieszkańcy, poczty sztandarowe Powiatu Polickiego, Gminy Police, służb mundurowych i związków zawodowych. We Mszy uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Policki Andrzej Bednarek, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz, radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu w Policach.

Organizatorem zdarzenia był NSZZ „Solidarność” oraz ks. kanonik Waldemar Szczurowski.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko było kapelanem warszawskiej „Solidarności”. Został zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w 1984 roku. Błogosławionym kościoła katolickiego został ogłoszony 6 czerwca 2010 roku na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

[signature]Mateusz Frąckowiak
Starostwo Powiatowe

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie