Gmina Police

Zabytkowy pociąg przyjedzie z Berlina do Polic!

Opublikowane

w dniu

[lead]Z okazji 175-lecia otwarcia linii kolejowej Berlin – Szczecin, w piątek 15 marca będzie można przejechać się ze Szczecina do Polic historycznym niemieckim pociągiem prowadzonym przez lokomotywę parową. Bezpłatne bilety od środy będą do odbioru w Centrum Informacji Turystycznej, w pawilonie w dawnej alei kwiatowej.[/lead]

W piątek, 15 marca na trasę z Berlina-Lichtenberg przez Szczecin do Polic i z powrotem do Berlina-Lichtenberg wyruszy specjalny pociąg.
Planowany przyjazd do Szczecina to godz. 11. O godzinie 11.30 kolejka ruszy w dalszą drogę do Polic. Do Polic kolejka dotrze o godzinie 12.09. W drogę powrotną wyjedzie z Polic o godz. 12.34. Planowany przyjazd na dworzec Szczecin Główny to godz. 13.10.

Bezpłatne bilety, na trasę Szczecin – Police – Szczecin, dostępne są w Centrum Informacji Turystycznej mieszczącym się na Placu Żołnierza 20 w Szczecinie.

Przejazd kolejką jest bezpłatny. Jedynym ograniczeniem jest ilość miejsc. Lokomotywa będzie ciągnęła 7 wagonów, łącznie daje to około 400 miejsc. Kolejkę będzie ciągnęła zabytkowa lokomotywa. Będzie to prawdopodobnie niemiecki parowóz BR-03 2155. Pojazdy serii 03 zostały zbudowane w latach 1930-1938 i przeznaczone dla składów ekspresowych. 

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie