Gmina Police

Nowy holownik w SPPK

Opublikowane

w dniu

[lead]Do tej pory pomoc drogową dla taboru autobusowego stanowił stary wysłużony „Ikarus”. Od początku marca br. w Szczecińsko-Polickim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym zastąpił go nowy sprzęt. To pojazd typu „pomoc drogowa IVECO 8×8”. Kosztował około 300 tysięcy. Na dostosowanie i usprawnienie go spółka wyłożyła dodatkowo około 50 tys złotych.[/lead]

1 marca br. w siedzibie Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Policach odbyła się uroczystość prezentacji i przekazania do użytkowania pojazdu spółki przeznaczonego do pomocy drogowej Iveco 8 x 8. Przybyli na tę uroczystość goście mieli możliwość obejrzeć pokaz pojazdu, prezentację jego wyposażenia a także przejazdu.

– Ten holownik jest z roku 2001– opisywał zakupKazimierz Trzciński, prezes SPPK. –Przebieg około 55 tys. kilometrów, napęd na cztery osie, moc 420 koni mechanicznych.Planujemy go wynajmować, np. na potrzeby policji czy straży pożarnej.

Samochód pełniący funkcję pomocy drogowej to Iveco 410 E42 8 x 8 Euro Trakker z 2001 roku z przebiegiem pojazdu 53 tys km. Wyposażony jest w żuraw, 3 wyciągarki hydrauliczne, dyszel do holowania pojazdów, okular do holowania, niezbędne narzędzia i sprężarkę powietrza. Holownik został zakupiony w Danii i poza funkcją jaką będzie pełnił w Spółce, przeznaczony zostanie także do użytku komercyjnego, np. dla policji czy wojska.
W prezentacji pojazdu brali udział między innymi burmistrz Polic Władysław Diakun oraz jego zastępcy Jakub Pisański i Maciej Greinert, przewodniczący rady powiatu polickiego Cezary Arciszewski i przewodniczący rady miejskiej w Policach a także pracownicy SPPK. Rolę gospodarza pełnił prezes Spółki Kazimierz Trzciński.

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie