Gmina Police

ZNP Police o strajku nauczycieli: To trudna decyzja

Opublikowane

w dniu

[lead]Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych zdecydowały się na wejście w spór zbiorowy z rządem (a formalnie z dyrektorami szkół i przedszkoli). Z kolei oświatowa Solidarność, która do tej pory stała z boku i prowadziła własne negocjacje z MEN, powołała komitet protestacyjno-strajkowy. Oficjalnie rozmowy jednak wciąż trwają.[/lead]

Również w polickich placówkach odbędzie się referendum w sprawie kwietniowego strajku. Polickie ZNP prosi o wyrozumiałość i zapewnienie opieki dzieciom, w trakcie strajku nauczycieli.

– Referenda w naszych placówkach będą trwały do 21 marca – powiedziała TV Police, Urszula Stoeck-Dobroś, Prezes ZNP oddział Police. Wyniki referendum, pozwolą nam na przedstawienie listy placówek oświatowych, które wezmą udział w strajku.

 Pedagodzy domagają się od Ministerstwa Edukacji Narodowej podwyżki o 1000 złotych. Związek Nauczycielstwa Polskiego próbował w tej sprawie negocjować z szefową resortu edukacji, Anną Zalewską. Rozmowy zakończyły się fiaskiem.

– MEN poza próbą przekonania nas, że odpowiedzialnymi za poziom naszego wynagrodzenia są tylko i wyłącznie samorządy, nie przedstawiło żadnej propozycji – mówił po negocjacjach prezes ZNP Sławomir Broniarz.
Związek Nauczycielstwa Polskiego rozpisze referendum w sprawie rozpoczęcia strajku w oświacie. Jeżeli głosujący się za nim opowiedzą, rozpocznie się on w poniedziałek 8 kwietnia i będzie trwał do odwołania – poinformował prezes zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Prezes ZNP mówił, że do 25 marca we wszystkich szkołach i placówkach, z którymi w ramach prowadzonego z nimi sporu zbiorowego zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia co do żądania podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, zostanie przeprowadzone referendum strajkowe.

Strajk oznacza powstrzymanie się od pracy nauczycieli, pracowników obsługi i administracji w szkołach i przedszkolach. Nie jest wykluczone, że w placówkach, w których strajk się odbędzie dzieci zostaną otoczone opieką, choć lekcje nie będą się odbywać. Polickie ZNP prosi o wyrozumiałość i w miarę możliwości zapewnienie dzieciom opieki.
Przeciwko organizowaniu strajku nauczycieli wypowiedziała się Fundacja „Rodzice Szkole”. Komunikat w tej sprawie przekazała PAP w piątek. W czwartek Zarząd ZNP zapowiedział protest w oświacie.

„Zdając sobie sprawę, że dążenie do podwyższenia wynagrodzeń jest naturalnym zjawiskiem we wszystkich krajach i grupach zawodowych nie widzimy w tym nic nagannego. Jednocześnie za niedopuszczalne uważamy takie formy protestu, które odbijają się negatywnie na kształceniu i wychowaniu naszych dzieci” – czytamy w komunikacie.

Fundacja zaapelowała do Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego „o dążenie do rozwiązań zadowalających wszystkie strony sporu i niezagrażających procesowi edukacji uczniów”. Podkreśliła, że działania „zagrażające procesowi edukacji powierzonych nauczycielom uczniów spotkają się ze zdecydowaną reakcją Fundacji +Rodzice Szkole+ oraz współpracujących z nią rodziców”.

Organizacja zadeklarowała jednocześnie „stałe wspieranie środowiska nauczycielskiego, nie tylko na szczeblu władz centralnych, ale przede wszystkim w samorządach terytorialnych, we wszystkich działaniach prowadzących do zapewnienia im warunków do realizacji misji, jaką jest kształcenie młodego pokolenia”.

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie