Gmina Nowe Warpno

Wznowienie działalności Przedszkola „Złota Rybka” w Nowym Warpnie

W tym tygodniu Dyrektor Przedszkola „Złota Rybka” w Nowym Warpnie będzie zbierała dane od rodziców kiedy chcieliby, aby dzieci powróciły do placówki. Jest to niezbędne dla celów organizacyjnych. Planowany termin ograniczonego wznowienia działalności przedszkola to 25 maja br.

Opublikowane

w dniu

Obecnie w przedszkolu trwają prace aby spełnić wymagania reżimu sanitarnego określone w wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i przede wszystkich aby zapewnić maksymalnie wysokie bezpieczeństwo zdrowotne dla dzieci. Biorąc powyższe pod uwagę, uwzględniając istniejące na dzień dzisiejszy obostrzenia – możliwe byłoby zapewnienie opieki dla jednej grupy do 12 osób. Dlatego też w pierwszej kolejności przyjmowane byłyby dzieci, których rodzice lub opiekunowie oboje pracują. Każda sytuacja będzie analizowana indywidualnie. Planowany termin ograniczonego wznowienia działalności przedszkola to 25 maja br.

Widzimy pełne zrozumienie w tej sprawie, za co bardzo dziękujemy – mówi Jarosław Burba, Burmistrz Nowego Warpna. Bezpieczeństwo naszych dzieci, a w tych okolicznościach również nas wszystkich jest priorytetem.

Gmina Nowe Warpno

OSP Nowe Warpno zaprasza na zajęcia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Jeśli chcesz zostać strażakiem, dzięki OSP Nowe Warpno to możliwe! Strażacy z Nowego Warpna zapraszają młodzież w wieku od 11 lat z całej gminy do udziału w zajęciach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Szczegóły na załączonym plakacie

Opublikowane

w dniu

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Sprzęt medyczny dla OSP Trzebież

Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba przekazał Prezesowi OSP Trzebież Grzegorzowi Miśkiw nowo zakupiony sprzęt medyczny, który będzie stanowił wyposażenie ambulansu. Przekazano – unieruchomienie pediatryczne Pedi Pac 78, Pompę infuzyjną Medima s/DSA2, SSAK OB 1000 z akcesoriami.

Opublikowane

w dniu

Jednostka OSP Trzebież jest dysponowana w systemie ratownictwa również do przypadków medycznych na terenie Gminy Nowe Warpno. Jest to bardzo istotne wsparcie i pomoc w ochronie życia i zdrowia naszych mieszkańców, czym wzmacnia poczucie bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Od owieczki do niteczki. Obróbka wełny dla dzieci

Słowiański Park Historyczny w Podgrodziu zaprasza  na 2 edycję warsztatów dla dzieci i młodzieży „Od owieczki do niteczki”. Podczas warsztatów przybliżony będzie temat obróbki wełny i lnu z wykorzystaniem metod używanych we wczesnym średniowieczu.

Opublikowane

w dniu

25.07.2022 r. (poniedziałek)
14:00-17:00
Przybliżenie tematu obróbki wełny: od gręplowania i czesania, do przędzenia wełny z wykorzystaniem starych metod. Nauka wykonywania krajek na bardkach i tabliczkach. Wykorzystanie replik takich sprzętów jak kądziel, przęślica, wrzeciono.
Zdrowy poczęstunek oraz zabawa i gry na powietrzu w przerwie.
W razie niepogody dawne gry planszowe.
26.07.2022 r. (wtorek)
14:00-17:00
Zapoznanie uczestników z różnymi formami tkackimi: m.in. nauka tkania na krosnach, zabawy wełną czesankową, filcowanie, motanie. Uczestnicy wykonają samodzielnie ozdoby z przędzy na lucecie.
miejsce:
Słowiański Park Historyczny PODGRODZIE
ul. Podgrodzie 99, 72-022 Nowe Warpno
Zapisy: do 22.07.2022 r.
Zgłoszenie uczestnictwa prosimy wysyłać na adres email:
fundacja.knieja@gmail.com lub tel. 781 590 151
(Imię i nazwisko uczestnika)
UDZIAŁ- BEZPŁATNY
Wydarzenie jest realizowane w ramach ” Programu Społecznik 2022- 2024. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”.
Zachęcamy też do wzięcia udziału w innych wydarzeniach Parku. Wszystkie informacje znajdują się na funpage Słowiańskiego Parku Historycznego PODGRODZIE.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie