Gmina Nowe Warpno

Nowe Warpno. EVER-TRANS zwiększa liczbę kursów

Od piątku, 15 maja br. przewoźnik EVER-TRANS zwiększy ilość kursów o dodatkowe połączenia do Polic i z Polic.

Opublikowane

w dniu

Dodatkowe kursy odbywać się będą w każdy piątek i poniedziałek w godz.:

Wyjazd z Nowego Warpna: 13:00

Wyjazd z Polic: 14:00

Rozkłady jazdy uwzględniające zmianę zostaną do czwartku wywieszone na przystankach.

Mamy świadomość, że ilość kursów jest bardzo mała – mówi burmistrz Nowego Warpna, Jarosław Burba. Jest to związane z ograniczeniami poruszania się w związku z zagrożeniem epidemicznym. Mała ilość pasażerów to brak opłacalności linii i istniało zagrożenie całkowitego jej zamknięcia. Gmina Nowe Warpno zawarła umowę z przewoźnikiem i obecnie partycypujemy w kosztach funkcjonowania przewozów w ramach transportu publicznego.

W związku z tym, że mieszkańcy zwracali się o spowodowanie uruchomienia dodatkowego połączenia umożliwiającego wyjazd chociażby raz w tygodniu na zakupy wprowadzamy dodatkowe kursy.

Reklama

Gmina Nowe Warpno

Nowe Warpno – sezon letni powitany otwarciem kąpieliska

Od 1 lipca mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Nowe Warpno mogą cieszyć się urokami letniego wypoczynku nad wodą, gdyż miejscowe kąpielisko zostało oficjalnie otwarte dla publiczności. Obszar rekreacyjny został odpowiednio przygotowany do bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych, co jest możliwe dzięki obecności dwóch wykwalifikowanych ratowników.

Opublikowane

w dniu

W związku z troską o bezpieczeństwo i ciągłość ochrony na kąpielisku, Gmina Nowe Warpno zainwestowała w przyszłość lokalnych służb ratowniczych, finansując kurs na ratownika wodnego. Prowadzony przez doświadczonego Pana Waldemara Wnuka, kurs ma na celu przeszkolenie czterech osób. Ci przyszli ratownicy, w ramach porozumienia, w nadchodzących latach będą zabezpieczać kąpielisko, gwarantując wypoczynek na najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

Szczególne znaczenie ma fakt, że realizowany program szkoleniowy nie tylko zwiększa bezpieczeństwo na kąpielisku, ale również stanowi inwestycję w lokalny rynek pracy, dając szansę mieszkańcom na zdobycie kwalifikacji i pracy w sektorze usług ratowniczych.

Dzięki dofinansowaniu ze strony Gminy, inicjatywa ta przyczynia się do wzrostu znaczenia wspólnotowych projektów i potwierdza ambitne zaangażowanie samorządu w rozwój turystyki oraz bezpieczeństwa mieszkańców i odwiedzających.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Złote Gody w Nowym Warpnie – Medale za długoletnie pożycie Małżeńskie

Na uroczystej ceremonii w Urzędzie Gminy Nowe Warpno, Burmistrz miasta miał zaszczyt wręczyć Państwu Agnieszce i Ludwikowi Różek Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal ten stanowi wyraz społecznego uznania za trwałość małżeństwa i jest ceremonią świętującą pięćdziesiąt lat wspólnego życia małżonków.

Opublikowane

w dniu

„Złote Gody” – tak potocznie nazywane są jubileusze upamiętniające pół wieku pożycia małżeńskiego. Jest to wyjątkowy czas, podczas którego wspominane są wspólne chwile, doświadczenia, sukcesy, a nierzadko również trudności, które małżonkowie przezwyciężyli, wspierając się nawzajem. Wydarzenie to zbiegło się z lokalnymi obchodami, wzbogacając społeczność Nowego Warpna o piękną tradycję oraz promując rodzinne wartości.

Podczas ceremonii Agnieszka i Ludwik Różek otoczeni byli rodziną i przyjaciółmi, których obecność dodatkowo podkreśliła wagę i radość z tego wydarzenia. W podniosłej atmosferze, z wdzięcznością przyjęli oni medale oraz życzenia dalszych wspólnych i szczęśliwych lat życia. W imieniu mieszkańców Nowego Warpna, Burmistrz złożył parze serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia.

Świętowanie 50 lat małżeństwa jest świadectwem głębokiej miłości i zaangażowania, które są inspiracją dla młodszych pokoleń. Ten wzorowy jubileusz został należycie uczczony, a Państwo Różek dali dowód na to, że możliwe jest budowanie silnych i trwałych relacji opartych na wzajemnym szacunku i miłości.

 

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Artystyczne Popołudnie na Stacji Kolejowej w Podgrodziu

Podgrodzie stało się sceną niezwykłego wydarzenia kulturalnego łączącego literaturę i muzykę o nazwie „Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi”. W symbolicznym miejscu, jakim jest Stacja Kolejowa, która od lat jest świadkiem historii tej części powiatu polickiego, odbyło się spotkanie literacko-artystyczne organizowane z inicjatywy mieszkańców.

Opublikowane

w dniu

Wydarzenie przyciągnęło miłośników słowa pisnego oraz entuzjastów lokalnej twórczości. Organizatorzy przygotowali dla uczestników tzw. kawiarenkę poetycką, a także ekspozycję prac rzemieślniczych i artystycznych wykonanych przez mieszkańców.

Główną atrakcją programu była prezentacja wierszy autorstwa lokalnych twórców, takich jak Barbara Sowińska Adamczyk, Irena Weiss, Maria Kobuszyńska, Ryszard Gębczyński, Roman Falkowski, Zbigniew Kotuła oraz Andrzej Drotlew. Około czterdziestu utworów recytowanych przez samych autorów jak i zaproszonych gości podzielono tematycznie na:
1. Wiersze o tematyce podgrodzkiej,
2. Wiersze refleksyjne,
3. Wiersze romantyczne i liryczne,
4. Wiersze z uśmiechem.

W przerwach między blokami poetyckimi uczestnicy mogli się delektować muzyką na najwyższym poziomie. Monika Frankowicz, z akompaniamentem gitary, oraz jej rodzice Barbara i Roman Fakowscy, wnieśli kameralny nastrój muzyczny, wzbogacając program o utwory nawiązujące do intymności oraz uczuciowości.

Mimo kaprysnej aury, która przyniosła deszcz i burzę, atmosfera spotkania pozostała ciepła i przyjazna. Inicjatywa zrodziła się z zaangażowania Anny Krzysztofik, Marii Kobuszyńskiej, Urszuli Pawłowskiej oraz wsparcia Rady Osiedla Podgrodzie i lokalnej społeczności. Spotkanie zakończyło się dużym sukcesem, a organizatorzy oraz uczestnicy wyrazili nadzieję na uczynienie z niego corocznego wydarzenia kulturalnego, które będzie integracją i wzbogaceniem lokalnej społeczności.

Zdjęcia: UM w Nowym Wapnie

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie