Gmina Nowe Warpno

Nowe Warpno. Przedszkole nadal nieczynne

Mimo ogłoszenia przez premiera Mateusza Morawieckiego możliwości otwarcia przedszkoli od 6 maja br. pod szczególnym reżimem sanitarnym, w Nowym Warpnie przedszkole zamknięte będzie nadal. Taką decyzję podjął burmistrz Jarosław Burba po konsultacji z dyrektorką placówki oraz rodzicami dzieci.

Opublikowane

w dniu

Organem prowadzącym dla przedszkola w Nowym Warpnie jest Gmina Nowe Warpno. Od samego początku po uzyskaniu powyższych informacji Urząd Gminy wspólnie z Dyrektor Przedszkola „Złota Rybka” podjęli czynności w zakresie oceny możliwości spełnienia reżimu sanitarnego ale przede wszystkim w zakresie konsultacji z rodzicami i opiekunami dzieci uczęszczających do naszego przedszkola, mając w pełni świadomość, że każda podjęta decyzja ma prowadzić wyłącznie do zapewnienia zdrowotnego bezpieczeństwa dzieci, ich rodzin i opiekunów.

Rodzice jednogłośnie opowiedzieli się, iż są za nie kierowaniem dzieci do przedszkola w obawie o ich i swoje zdrowie.

Również warunki techniczne w przedszkolu, jak i obsada personalna – uniemożliwiają spełnienie wszystkich wymogów sanitarnych na obecnym etapie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się zakażeń koronawirusem.

Mamy jednak świadomość, że uruchomienie przedszkoli musi w przyszłości nastąpić oraz że będą wdrażane podwyższone standardy sanitarne w stosunku do okresu sprzed epidemii – mówi burmistrz Nowego Warpna, Jarosław Burba. Zapewniam, że na bieżąco analizujemy sytuację, zarówno pod kątem rozwoju epidemii jak i potrzeb wprowadzenia nowych rozwiązań podwyższających zdrowotne bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu, w tym zabezpieczenie odpowiednich środków higieny i ochrony osobistej.

Gmina Nowe Warpno

OSP Nowe Warpno zaprasza na zajęcia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Jeśli chcesz zostać strażakiem, dzięki OSP Nowe Warpno to możliwe! Strażacy z Nowego Warpna zapraszają młodzież w wieku od 11 lat z całej gminy do udziału w zajęciach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Szczegóły na załączonym plakacie

Opublikowane

w dniu

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Sprzęt medyczny dla OSP Trzebież

Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba przekazał Prezesowi OSP Trzebież Grzegorzowi Miśkiw nowo zakupiony sprzęt medyczny, który będzie stanowił wyposażenie ambulansu. Przekazano – unieruchomienie pediatryczne Pedi Pac 78, Pompę infuzyjną Medima s/DSA2, SSAK OB 1000 z akcesoriami.

Opublikowane

w dniu

Jednostka OSP Trzebież jest dysponowana w systemie ratownictwa również do przypadków medycznych na terenie Gminy Nowe Warpno. Jest to bardzo istotne wsparcie i pomoc w ochronie życia i zdrowia naszych mieszkańców, czym wzmacnia poczucie bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Od owieczki do niteczki. Obróbka wełny dla dzieci

Słowiański Park Historyczny w Podgrodziu zaprasza  na 2 edycję warsztatów dla dzieci i młodzieży „Od owieczki do niteczki”. Podczas warsztatów przybliżony będzie temat obróbki wełny i lnu z wykorzystaniem metod używanych we wczesnym średniowieczu.

Opublikowane

w dniu

25.07.2022 r. (poniedziałek)
14:00-17:00
Przybliżenie tematu obróbki wełny: od gręplowania i czesania, do przędzenia wełny z wykorzystaniem starych metod. Nauka wykonywania krajek na bardkach i tabliczkach. Wykorzystanie replik takich sprzętów jak kądziel, przęślica, wrzeciono.
Zdrowy poczęstunek oraz zabawa i gry na powietrzu w przerwie.
W razie niepogody dawne gry planszowe.
26.07.2022 r. (wtorek)
14:00-17:00
Zapoznanie uczestników z różnymi formami tkackimi: m.in. nauka tkania na krosnach, zabawy wełną czesankową, filcowanie, motanie. Uczestnicy wykonają samodzielnie ozdoby z przędzy na lucecie.
miejsce:
Słowiański Park Historyczny PODGRODZIE
ul. Podgrodzie 99, 72-022 Nowe Warpno
Zapisy: do 22.07.2022 r.
Zgłoszenie uczestnictwa prosimy wysyłać na adres email:
fundacja.knieja@gmail.com lub tel. 781 590 151
(Imię i nazwisko uczestnika)
UDZIAŁ- BEZPŁATNY
Wydarzenie jest realizowane w ramach ” Programu Społecznik 2022- 2024. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”.
Zachęcamy też do wzięcia udziału w innych wydarzeniach Parku. Wszystkie informacje znajdują się na funpage Słowiańskiego Parku Historycznego PODGRODZIE.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie