Gmina Nowe Warpno

Nowe Warpno. Przedszkole nadal nieczynne

Mimo ogłoszenia przez premiera Mateusza Morawieckiego możliwości otwarcia przedszkoli od 6 maja br. pod szczególnym reżimem sanitarnym, w Nowym Warpnie przedszkole zamknięte będzie nadal. Taką decyzję podjął burmistrz Jarosław Burba po konsultacji z dyrektorką placówki oraz rodzicami dzieci.

Opublikowane

w dniu

Organem prowadzącym dla przedszkola w Nowym Warpnie jest Gmina Nowe Warpno. Od samego początku po uzyskaniu powyższych informacji Urząd Gminy wspólnie z Dyrektor Przedszkola „Złota Rybka” podjęli czynności w zakresie oceny możliwości spełnienia reżimu sanitarnego ale przede wszystkim w zakresie konsultacji z rodzicami i opiekunami dzieci uczęszczających do naszego przedszkola, mając w pełni świadomość, że każda podjęta decyzja ma prowadzić wyłącznie do zapewnienia zdrowotnego bezpieczeństwa dzieci, ich rodzin i opiekunów.

Rodzice jednogłośnie opowiedzieli się, iż są za nie kierowaniem dzieci do przedszkola w obawie o ich i swoje zdrowie.

Również warunki techniczne w przedszkolu, jak i obsada personalna – uniemożliwiają spełnienie wszystkich wymogów sanitarnych na obecnym etapie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się zakażeń koronawirusem.

Mamy jednak świadomość, że uruchomienie przedszkoli musi w przyszłości nastąpić oraz że będą wdrażane podwyższone standardy sanitarne w stosunku do okresu sprzed epidemii – mówi burmistrz Nowego Warpna, Jarosław Burba. Zapewniam, że na bieżąco analizujemy sytuację, zarówno pod kątem rozwoju epidemii jak i potrzeb wprowadzenia nowych rozwiązań podwyższających zdrowotne bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu, w tym zabezpieczenie odpowiednich środków higieny i ochrony osobistej.

Gmina Nowe Warpno

Od owieczki do niteczki. Obróbka wełny dla dzieci

Słowiański Park Historyczny w Podgrodziu zaprasza  na 2 edycję warsztatów dla dzieci i młodzieży „Od owieczki do niteczki”. Podczas warsztatów przybliżony będzie temat obróbki wełny i lnu z wykorzystaniem metod używanych we wczesnym średniowieczu.

Opublikowane

w dniu

25.07.2022 r. (poniedziałek)
14:00-17:00
Przybliżenie tematu obróbki wełny: od gręplowania i czesania, do przędzenia wełny z wykorzystaniem starych metod. Nauka wykonywania krajek na bardkach i tabliczkach. Wykorzystanie replik takich sprzętów jak kądziel, przęślica, wrzeciono.
Zdrowy poczęstunek oraz zabawa i gry na powietrzu w przerwie.
W razie niepogody dawne gry planszowe.
26.07.2022 r. (wtorek)
14:00-17:00
Zapoznanie uczestników z różnymi formami tkackimi: m.in. nauka tkania na krosnach, zabawy wełną czesankową, filcowanie, motanie. Uczestnicy wykonają samodzielnie ozdoby z przędzy na lucecie.
miejsce:
Słowiański Park Historyczny PODGRODZIE
ul. Podgrodzie 99, 72-022 Nowe Warpno
Zapisy: do 22.07.2022 r.
Zgłoszenie uczestnictwa prosimy wysyłać na adres email:
fundacja.knieja@gmail.com lub tel. 781 590 151
(Imię i nazwisko uczestnika)
UDZIAŁ- BEZPŁATNY
Wydarzenie jest realizowane w ramach ” Programu Społecznik 2022- 2024. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”.
Zachęcamy też do wzięcia udziału w innych wydarzeniach Parku. Wszystkie informacje znajdują się na funpage Słowiańskiego Parku Historycznego PODGRODZIE.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Leśne dzieci w Podgrodziu

” Leśne dzieci” to kolejne wydarzenie Słowiańskiego Parku Historycznego PODGRODZIE. Uczestnicy będą mieli możliwość poznać zawody leśne, a także odkryć skarby i tajemnice lasu.

Opublikowane

w dniu

W programie przewidzianych jest  również wiele atrakcji tkj: spotkanie ze zwierzętami Parku, strzelanie z łuku i rzut oszczepem, chodzenie po linie akrobatycznej, czy rozwiązywanie zagadek gry terenowej. Po każdej wyprawie przewidzianych jest smaczny poczęstunek.

Uczestnicy maja możliwość uczestnictwa w jednej lub wielu wyprawach. Wstęp bezpłatny!

Wydarzenie jest realizowane w ramach ” Programu Społecznik 2022- 2024. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”.

Zachęcamy też do wzięcia udziału w innych wydarzeniach Parku. Wszystkie informacje znajdują się na funpage Słowiańskiego Parku Historycznego PODGRODZIE.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Podgrodzie: Szukanie kwiatu paproci

Wianki, Kupała, Noc Świętojańska, Sobótka, Palinocka – to nazwy święta obchodzonego przez Słowian w czasie najkrótszej nocy w roku. Wtedy to odprawiano obrzędy, mające zapewnić dobrobyt, urodzaj, zdrowie…. a także miłość.

Opublikowane

w dniu

Fundacja Knieja w Podgrodziu zaprasza na ognie sobótkowe, a główną atrakcją imprezy będzie SZUKANIE KWIATU PAPROCI – gra terenowa dla wszystkich uczestników.
Dodatkowymi atrakcjami będą:
– ognisko
– średniowieczne gry i zabawy
– kramik z pamiątkami
sobota, 25.06.2022
Start: godz. 14:00
Miejsce: ul. Podgrodzie 99,
72-022 Nowe Warpno
Wstęp: 10zł/osobę
Zachęcamy również do śledzenia naszego fanpage na Facebooku, gdzie widnieją wszystkie informacje o wydarzeniach Słowiańskiego Parku Historycznego PODGRODZIE. Na wakacje przygotowaliśmy moc atrakcji i wiele warsztatów rzemieślniczych, przyrodniczych i historycznych dla małych i dużych.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie