Gmina Police

Wiadukt przy Kuźnickiej w sierpniu

Opublikowane

w dniu

[lead]Przypominamy, jako że niewiele osób pamięta, iż wiadukt przy ulicy Kuźnickiej w Policach został zamknięty dla ruchu 11 stycznia ubiegłego roku o godz. 13:00. Nieremontowany przez wiele lat przestał spełniać warunki techniczne. Modernizacja miała pozwolić na dostosowanie parametrów wytrzymałościowych do bieżących norm.[/lead]

Mijały dni i choć na wiadukcie nic się nie działo, inwestor z optymizmem zapewniał, że utrudnienia w ruchu potrwają do połowy sierpnia 2018 roku. Mając świeżo przed oczami wiadukt w Mścięcinie, na trasie łączącej Police ze Szczecinem, który wyremontowano w niecałe cztery miesiące, nie zatrzymując przy tym wyjątkowo dużego na tym odcinku ruchu, można było uwierzyć w te zapewnienia.

W międzyczasie remont wiaduktu na ulicy Kuźnickiej wsparła darowizną ponad miliona złotych spółka PDH Polska. Wtedy to wykonawca zaczął mówić o urealnieniu terminu oddania inwestycji. Najpierw prace miały zostać zakończone w październiku, według kolejnej wersji w grudniu 2018r.

12 lipca br. usłyszeliśmy od przedstawiciela inwestora, że do końca miesiąca zostaną zakończone wszystkie prace związane z modernizacją wiaduktu, później pozostanie już tylko poczekanie na wydanie pozwolenia na użytkowanie i trasa zostanie przekazana do użytku.
– Prace związane z rozbudową wiaduktu zaawansowane są w wysokości 75-80 proc. – odpowiedział na nasze wątpliwości Krzysztof Kuśnierz, Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, Urzędu Miejskiego w Policach. Zgodnie z pismem spółki Energopol z dnia 9 lipca b.r. spółka podtrzymuje termin 31 lipca br. jako datę zakończenia głównych prac na obiekcie, umożliwiających wystąpienie z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie obiektu.
Czy tak się stało? Niekoniecznie bowiem na terenie budowy nadal trwają prace. Mówi się o kolejnym terminie, koniec sierpnia br. Tylko, że to termin „zakończenia głównych prac na obiekcie, umożliwiających wystąpienie z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie obiektu”, a więc nie oddanie do użytkowania.

O komentarz do tych zapewnień poprosiliśmy Tomasza Panasa, prezesa Grupy Azoty Police.

– Brak przejazdu ulicą Kuźnicką stanowi spore utrudnienie dla dostawców i odbiorców Zakładów Chemicznych, jak i licznych spółek operujących na tym terenie. Nieczynny wiadukt znacznie wydłuża trasę dotarcia do zakładów. Chciałbym wierzyć, że tym razem termin, choć z rocznym opóźnieniem zostanie dotrzymany. To znacznie usprawni działanie naszej spółki.

Droga wraz z wiaduktem należy do gminy Police i to ona jest głównym inwestorem tej modernizacji. Na tę chwilę nie wydano żadnego komunikatu ani oświadczenia w tej sprawie. Kiedy więc kierowcy będą mogli skorzystać z przejazdu wiaduktem na Kuźnickiej? Nie wiadomo.

Reklama

Gmina Police

Nowi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Policach wybrani. Ufniarz i Sosnowska zastępcami burmistrza Kowalewskiego

Podczas drugiej sesji Rady Miejskiej w Policach, która miała miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, dokonano ważnego wyboru dotyczącego struktury władzy lokalnej. Radni zgłaszali kandydatury do poszczególnych komisji, co jest istotnym elementem organizacji pracy rady. W samej radzie szykują się duże zmiany, bowiem po rezygnacji z mandatów radnych przez Walczaka i Pisańskiego, z mandatów zrezygnowali również Ufniarz i Sosnowska, powołani na zastępców burmistrza.

Opublikowane

w dniu

W obecnej kadencji w Radzie Miejskiej w Policach działają cztery kluby radnych: Projekt Police (3), Nasze Police (3), Prawo i Sprawiedliwość (4), a także Koalicja Obywatelska, która ma najliczniejszą reprezentację (7 radnych). Wspólnota Samorządowa Gryf XXI nie utworzyła jeszcze oficjalnego klubu radnych i dysponuje czterema głosami w radzie. Jednak skład tego ugrupowania uległ zmianie, gdyż radna Małgorzata Siemianowska przeszła do Koalicji Obywatelskiej.

Podczas wspomnianej sesji radni wybrali również nowych wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. W głosowaniu uczestniczyło 35 radnych. Na stanowisko te wybrano Jadwigę Molendę reprezentującą Koalicję Obywatelską, która zdobyła 18 głosów oraz Tomasza Tokarczyka z Prawa i Sprawiedliwości, popartego przez 17 radnych.

Sesję zakończył burmistrz Polic Krystian Kowalewski, informując obecnych o wyborze swoich zastępców. Na te stanowiska powołani zostali Grzegorz Ufniarz z ugrupowania Nasze Police oraz Magdalena Sosnowska reprezentująca Koalicję Obywatelską.

Czytaj dalej

Gmina Police

Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi – wydarzenie kulturalne w Podgrodziu

Już w najbliższą niedzielę, 19 maja, o godzinie 16:00 mieszkańcy powiatu polickiego oraz miłośnicy kultury będą mieli niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się w Podgrodziu. „Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi” to inicjatywa, mająca na celu zintegrowanie społeczności lokalnej wokół twórczości regionalnych artystów i poetów.

Opublikowane

w dniu

Impreza zorganizowana będzie przez miejscowe stowarzyszenia kulturalne, a jej celem jest promocja lokalnej twórczości oraz stworzenie platformy dla artystów i poetów do prezentacji swoich prac. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do dyskusji na temat roli sztuki i literatury w życiu codziennym społeczności.

Organizatorzy zapowiadają występy na żywo, czytania poezji oraz pokazy sztuki wizualnej. Wydarzenie to pozwoli uczestnikom na bliższe poznanie dorobku twórców z ich okolicy, a także zaoferuje możliwość nawiązania nowych znajomości i kontaktów. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a wszelkie informacje dotyczące szczegółów programu mogą zostać znalezione na lokalnych afiszach oraz mediach społecznościowych.

Czytaj dalej

Gmina Police

Odsłonięcie Skwerku Misia Wojtka w Tanowie – dzieło harcerzy z RAROGI

W sobotę, 11 maja br., w Tanowie odbyła się uroczystość nadania nowego imienia lokalnemu skwerkowi. Zaszczyt ten przypadł w udziale harcerkom i harcerzom z 1 TDSH RAROGI im. Misia Wojtka, którzy zaangażowali się w projekt „Wspólnie zróbmy Skwerek Misia Wojtka w Tanowie”. Przy wsparciu finansowym pozyskanym z Programu Społecznik, młodzież zrealizowała szereg zadań, by uhonorować słynnego niedźwiedzia Wojtka – maskotkę 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii, która służyła w latach II wojny światowej.

Opublikowane

w dniu

Zaangażowanie i prace obejmowały stworzenie sprawności harcerskiej Misia Wojtka, kompozycję piosenki, zaprojektowanie odznaki oraz specjalnego biegu kwalifikacyjnego dla członków drużyny. Kulminacją projektu było nadanie imienia Misia Wojtka skwerkowi oraz ustawienie drewnianej rzeźby niedźwiedzia, autorstwa Andrzeja Zawadzkiego. Ponadto, harcerze zadbali o przestrzeń wokół, tworząc rabatę kwiatową, porządkując teren, a także instalując tablicę informacyjną, której materiałem były recyklingowane skrzynie wojskowe.

Działania te nie tylko upiększyły skwerek, ale również przyczyniły się do upamiętnienia historii Misia Wojtka, który stał się żywym symbolem odwagi, przyjaźni oraz historii Polski podczas wojny.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie