Gmina Police

Filip Janowski zwyciężył w IV Biegu Neptuna w Trzebieży

Opublikowane

w dniu

[lead]16 minut i 11 sekund potrzebował Filip Janowski, by zwyciężyć w IV Biegu Neptuna, który odbył się w niedzielę w Trzebieży. Na starcie Biegu Głównego zameldowało się ponad 470 zawodników. Dystans 5 kilometrów jako pierwszy pokonał Filip Janowski ze Szczecina (16 min. 11 s.). Drugie miejsce zajął Michał Hulewicz z Gorzowa Wielkopolskiego (16 min. 35 s.), a miejsce trzecie Arkadiusz Minko ze Szczecina (17 min. 14s.)[/lead]

Wśród kobiet triumfowała Barbara Pochranowicz z Dębna, która dystans 5 kilometrów pokonała o czasie 19 minut i 55 sekund. Drugie miejsce zajęła Justyna Romej ze Szczecina (20 min. 1 s.), a miejsce trzecie Anna Sidorowicz ze Szczecina (21 min. 9 s.).

IV Bieg Neptuna to także rywalizacja w kategorii Nordic Walking, biegi dla dzieci oraz CHALLENGE RUN – „Bieg syren i trytonów” .

Organizatorem IV Biegu Neptuna był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach przy współudziale UKL „Ósemka” Police, Ośrodka Lekkiej Atletyki w Szczecinie i Radnego Rady Miejskiej w Policach Artura Echausta.

Jednym ze sponsorów imprezy był Powiat Policki. Nagrody wręczała Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach Waldemar Echaust, Radni Rady Miejskiej w Policach Artur Echaust i Damian Walczak oraz Aleksander Doba.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Organizatora: Bieg Neptuna 2019

[signature]Mateusz Frąckowiak
Starostwo Powiatowe
Foto: Mateusz Frąckowiak, Fotografia sportowa – Dulny foto

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie