Gmina Police

Wiadukt przy Kuźnickiej w sierpniu

Opublikowane

w dniu

[lead]Przypominamy, jako że niewiele osób pamięta, iż wiadukt przy ulicy Kuźnickiej w Policach został zamknięty dla ruchu 11 stycznia ubiegłego roku o godz. 13:00. Nieremontowany przez wiele lat przestał spełniać warunki techniczne. Modernizacja miała pozwolić na dostosowanie parametrów wytrzymałościowych do bieżących norm.[/lead]

Mijały dni i choć na wiadukcie nic się nie działo, inwestor z optymizmem zapewniał, że utrudnienia w ruchu potrwają do połowy sierpnia 2018 roku. Mając świeżo przed oczami wiadukt w Mścięcinie, na trasie łączącej Police ze Szczecinem, który wyremontowano w niecałe cztery miesiące, nie zatrzymując przy tym wyjątkowo dużego na tym odcinku ruchu, można było uwierzyć w te zapewnienia.

W międzyczasie remont wiaduktu na ulicy Kuźnickiej wsparła darowizną ponad miliona złotych spółka PDH Polska. Wtedy to wykonawca zaczął mówić o urealnieniu terminu oddania inwestycji. Najpierw prace miały zostać zakończone w październiku, według kolejnej wersji w grudniu 2018r.

12 lipca br. usłyszeliśmy od przedstawiciela inwestora, że do końca miesiąca zostaną zakończone wszystkie prace związane z modernizacją wiaduktu, później pozostanie już tylko poczekanie na wydanie pozwolenia na użytkowanie i trasa zostanie przekazana do użytku.
– Prace związane z rozbudową wiaduktu zaawansowane są w wysokości 75-80 proc. – odpowiedział na nasze wątpliwości Krzysztof Kuśnierz, Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, Urzędu Miejskiego w Policach. Zgodnie z pismem spółki Energopol z dnia 9 lipca b.r. spółka podtrzymuje termin 31 lipca br. jako datę zakończenia głównych prac na obiekcie, umożliwiających wystąpienie z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie obiektu.
Czy tak się stało? Niekoniecznie bowiem na terenie budowy nadal trwają prace. Mówi się o kolejnym terminie, koniec sierpnia br. Tylko, że to termin „zakończenia głównych prac na obiekcie, umożliwiających wystąpienie z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie obiektu”, a więc nie oddanie do użytkowania.

O komentarz do tych zapewnień poprosiliśmy Tomasza Panasa, prezesa Grupy Azoty Police.

– Brak przejazdu ulicą Kuźnicką stanowi spore utrudnienie dla dostawców i odbiorców Zakładów Chemicznych, jak i licznych spółek operujących na tym terenie. Nieczynny wiadukt znacznie wydłuża trasę dotarcia do zakładów. Chciałbym wierzyć, że tym razem termin, choć z rocznym opóźnieniem zostanie dotrzymany. To znacznie usprawni działanie naszej spółki.

Droga wraz z wiaduktem należy do gminy Police i to ona jest głównym inwestorem tej modernizacji. Na tę chwilę nie wydano żadnego komunikatu ani oświadczenia w tej sprawie. Kiedy więc kierowcy będą mogli skorzystać z przejazdu wiaduktem na Kuźnickiej? Nie wiadomo.

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie