Gmina Police

Wiadukt przy Kuźnickiej w sierpniu

Opublikowane

w dniu

[lead]Przypominamy, jako że niewiele osób pamięta, iż wiadukt przy ulicy Kuźnickiej w Policach został zamknięty dla ruchu 11 stycznia ubiegłego roku o godz. 13:00. Nieremontowany przez wiele lat przestał spełniać warunki techniczne. Modernizacja miała pozwolić na dostosowanie parametrów wytrzymałościowych do bieżących norm.[/lead]

Mijały dni i choć na wiadukcie nic się nie działo, inwestor z optymizmem zapewniał, że utrudnienia w ruchu potrwają do połowy sierpnia 2018 roku. Mając świeżo przed oczami wiadukt w Mścięcinie, na trasie łączącej Police ze Szczecinem, który wyremontowano w niecałe cztery miesiące, nie zatrzymując przy tym wyjątkowo dużego na tym odcinku ruchu, można było uwierzyć w te zapewnienia.

W międzyczasie remont wiaduktu na ulicy Kuźnickiej wsparła darowizną ponad miliona złotych spółka PDH Polska. Wtedy to wykonawca zaczął mówić o urealnieniu terminu oddania inwestycji. Najpierw prace miały zostać zakończone w październiku, według kolejnej wersji w grudniu 2018r.

12 lipca br. usłyszeliśmy od przedstawiciela inwestora, że do końca miesiąca zostaną zakończone wszystkie prace związane z modernizacją wiaduktu, później pozostanie już tylko poczekanie na wydanie pozwolenia na użytkowanie i trasa zostanie przekazana do użytku.
– Prace związane z rozbudową wiaduktu zaawansowane są w wysokości 75-80 proc. – odpowiedział na nasze wątpliwości Krzysztof Kuśnierz, Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, Urzędu Miejskiego w Policach. Zgodnie z pismem spółki Energopol z dnia 9 lipca b.r. spółka podtrzymuje termin 31 lipca br. jako datę zakończenia głównych prac na obiekcie, umożliwiających wystąpienie z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie obiektu.
Czy tak się stało? Niekoniecznie bowiem na terenie budowy nadal trwają prace. Mówi się o kolejnym terminie, koniec sierpnia br. Tylko, że to termin „zakończenia głównych prac na obiekcie, umożliwiających wystąpienie z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie obiektu”, a więc nie oddanie do użytkowania.

O komentarz do tych zapewnień poprosiliśmy Tomasza Panasa, prezesa Grupy Azoty Police.

– Brak przejazdu ulicą Kuźnicką stanowi spore utrudnienie dla dostawców i odbiorców Zakładów Chemicznych, jak i licznych spółek operujących na tym terenie. Nieczynny wiadukt znacznie wydłuża trasę dotarcia do zakładów. Chciałbym wierzyć, że tym razem termin, choć z rocznym opóźnieniem zostanie dotrzymany. To znacznie usprawni działanie naszej spółki.

Droga wraz z wiaduktem należy do gminy Police i to ona jest głównym inwestorem tej modernizacji. Na tę chwilę nie wydano żadnego komunikatu ani oświadczenia w tej sprawie. Kiedy więc kierowcy będą mogli skorzystać z przejazdu wiaduktem na Kuźnickiej? Nie wiadomo.

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie