Gmina Police

WAŻNE INFORMACJE POMOC DLA UCHODŹCÓW

Jeśli pochodzisz z Ukrainy i potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami.

Opublikowane

w dniu

Informacje dla obywateli Ukrainy

Pod poniższymi numerami telefonów uzyskasz niezbędne informacje:

  •  Infolinia Urzędu ds. Cudzoziemców w sprawach dotyczących obywateli Ukrainy tel. +48 47 721 75 75.
  •  Specjalna całodobowa infolinia dla obywateli oraz posiadaczy Karty Polaka przebywających na Ukrainie uruchomiona przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych: tel. +48 22 523 88 80
  • Infolinia Wojewody Zachodniopomorskiego tel. + 48 91 430 30 33

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПУНКТ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Інформації для громадян України глядаючих схоронення і помочі на території міста Кошалін.

Якщо Ти приїхав/приїхала з України – сконтактуйся з нами. Під номерами телефонів внизу Ти знайдеш необхідні інформацiї:

  • Інфолінія Уряду до справ Іноземців у справах зв`язаних з громадянами України: +48 47 721 75 75
  • Спеціальна, цілодобова інфолінія для громадян Польщі та власників Карти Поляка перебиваючих в Україні урухомлена через Міністерство Закордонних Справ: +48 22 523 88 80
  • Інфолінія Західньопоморського Воєводи: + 48 91 430 30 33

Informacje dla osób chcących wesprzeć obywateli Ukrainy

Gmina Police jest gotowa realizować zlecone przez rząd działania w związku z sytuacją na Ukrainie. Burmistrz wskazał Gminne Centrum Edukacji i Rekreacji w Trzebieży gotowe do przyjęcia 100 osób potrzebujących schronienia. Podejmuje również własne działania ukierunkowane na niesienie pomocy obywatelom Ukrainy.

Ważne numery telefonów:

  • Infolinia Urzędu Miejskiego w Policach (działająca od 2 marca 2022 roku w godzinach od 8 do 22) – +48 508733836(e-mail: oc@ug.police.pl)

W OSP w Trzebieży uruchomiono punkt zbiórki darów wspomagający OSiR.

Więcej informacji o potrzebach na facebook.com/pg/OSPTrzebiez/posts/

ORGANIZUJEMY RÓWNIEŻ POMOC HUMANITARNĄ, KTÓRA ZOSTANIE SKIEROWANA NA TERYTORIUM UKRAINY

Zbiórka pomocy rzeczowej na terenie naszej gminy odbywa się w budynku Staży Miejskiej przy ul. Tanowska 8 oraz w OSP w Trzebieży.

Cieszymy się z aktywności naszych mieszkańców i z całego serca dziękujemy za wszystko, co gotowi jesteście ofiarować. Ważne jednak, by pomoc tę dobrze przygotować. Prosimy, aby darowizna była efektem przemyślanej decyzji, np. nowe ręczniki, nowa pościel.

Poniżej lista najbardziej potrzebnych produktów i środków:

Odzież i okrycie:

Koce zwykłe i termiczne

Śpiwory

Podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej

Materace

Ubrania (NOWE)

Płaszcze przeciwdeszczowe

Środki higieny i czystości:

Płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło

Dezodoranty

Pasta do zębów

Szczoteczki do zębów

Grzebienie

Bielizna damska, męska, dziecięca (NOWE)

Podpaski

Pampersy

Pieluchy dla dorosłych

Papier toaletowy i ręczniki papierowe

Ręczniki (w tym z mikrofibry)-NOWE

Worki na śmieci

Środki dezyfekujące/alkohol do dezynfekcji

Maski filtrujące lub jednorazowe

Żywność:

woda

żywność do szybkiego przygotowania (instant)

batony (w tym energetyczne),

bakalie, orzechy,

konserwy,

makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania

narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec,

nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik)

Inne:

Zapałki

Baterie, powerbanki

Oświetlenie, w tym latarki

Świece

Zestawy pierwszej pomocy

Podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i

przeziębienie)

Ze względu na nieprzewidywalność i dynamikę sytuacji powyższe informacje będziemy na bieżąco aktualizować.

Gmina Police

Nie będzie dyżurnego przedszkola w Policach

Na razie nie będzie dyżurnego przedszkola w wakacje w gminie Police. Sprawa braku wakacyjnych dyżurów w polickich przedszkolach ma wrócić na najbliższej sesji Rady Miejskiej..

Opublikowane

w dniu

Przedszkola w Policach zamykają się nawet na miesiąc czasu. Rodzice pozostają sami sobie. Na miesiąc muszą zorganizować jakąś opiekę dla swoich dzieciaków. Czegoś takiego jak dyżury w przedszkolach nie będzie w tym roku. Wszyscy zapomnieli o tym, że ustawodawca nie zdejmuje obowiązku z pana burmistrza, żeby zapewnił opiekę dla dzieciaków, których przedszkola są zamknięte. Nikt nie zapewnił alternatywy – mówi Radio Szczecin Rafał Ignaczak.

W ocenie Rafała Ignaczaka w Policach należałoby wrócić do modelu funkcjonowania przedszkoli, który obowiązywał w gminie przed 2019 rokiem.

Dyżury funkcjonowały świetnie przed pandemią, potem był Covid i rzeczywiście dzieciaki nie mogły się przemieszczać pomiędzy placówkami. Pandemii teraz nie ma, jest to wyraźnie już ogłoszone i możemy spokojnie wrócić do tego starego porządku, przywrócić dyżury. Myślę, że wystarczy troszeczkę dobrej woli i można to poukładać.

Czytaj dalej

Gmina Police

Bractwo Śpiewacze z Tanowa odtworzyło Pieśń Rzeźniczą – teledysk ma szasnę zostać hitem Internetu [FILM]

Śpiewająca grupa męska z Tanowa od kilku lat promuje nasz region, a od niedzieli w serwisie youtube pojawił się znakomity teledysk do Pieśni Rzeźniczej z XIX wieku. Jest chwilami mrocznie, także lekko „krwiście”, ale bardzo stylowo, a przede wszystkim zabawnie.

Opublikowane

w dniu

Pieśń pochodzi ze Śpiewnika dla Przemysłowców, w którym są zamieszczone dawne pieśni cechowe. Nie tylko rzeźnik, ale także mularz, piwowar, wędrowczyk, czy medyk. Poza tekstem, jest podstawowa linia melodyczna, którą specjalnie dla bractwa przearanżował szczeciński kompozytor Paweł Kornicz. Pieśń Rzeźnicza jest pierwszą, która doczekała się teledysku, choć teledysk to za mało powiedziane.

Na filmie przedstawiono także historię spotkania w sklepie „Panny Andzi”, która zagrała Anna Neugebauer oraz rzeźnika, w którego rolę wcielił się mieszkaniec podgrodzia Zbigniew Kotuła. Po brawurowej i zabawnej scenie w sklepie (nagrania realizowano w danym szczecińskim sklepie mięsnym, przy ul. Pocztowej 19, w którym dziś funkcjonuje Kawiarnia w Lesie) możemy zobaczyć odtworzony warsztat pracy dawnego rzeźnika i wysłuchać przejmującej historii, która wcale nie jest tak oczywista. Dawni rzeźnicy mieli świadomość, że zadają śmierć i ból, ale ich zawód był bardzo potrzebny i odpowiedzialny. W czasach, gdy nie było lodówek, obróbka mięsa wymagała szczególnej wiedzy, umiejętności i… siły.  Pieśń rzeźnika opowiada o trudzie, cierpieniu, a także o sumieniu.

Wzrok dziki, suknia splugawiona krwią, w rękach nóż i toporek, a po chwili bezduszny morderca zadaje śmierć niewinnym ofiarom. I do tego za pieniądze! Czy tacy właśnie byli dawni rzeźnicy? Bractwo Śpiewacze z Tanowa odtworzyło pieśń cechową z XIX wieku, która wiele wyjaśnia. Złap się mocno fotela i zanurz się w przerażająco prawdziwą, ale jakże piękną Pieśń Rzeźnicką – czytamy w opisie filmu.

Bractwo Śpiewacze z Tanowa powstało w grudniu 2018 roku. Jest to męska grupa wokalna, która za cel obrała sobie „rozśpiewanie powiatu Polickiego”, w szczególności osób w wieku senioralnym, ale członkami Bractwa są także nastolatkowie. Dyrygentem zespołu jest Piotr Biniek, a zdjęcia do teledysku zrealizował Bartosz Jurgiewicz.

Czytaj dalej

Gmina Police

Warsztaty tańca dancehall z Pauliną Woźniak

Jeśli chcecie poczuć niepowtarzalny klimat południa, doświadczyć tanecznych wibracji i dać ciału popłynąć przy dynamicznych dźwiękach muzyki, to te warsztaty są właśnie dla Was! Szkolić Was będzie instruktorka, która dopiero co wróciła z podróży na Jamajkę, gdzie miała możliwość doskonalić swój warsztat artystyczny u źródła.

Opublikowane

w dniu

Paulina Woźniak – uczestniczką formatów telewizyjnych You Can Dance, Mam Talent oraz Got to Dance – Tylko Taniec.

Dancehall to styl tańca, który narodził się na Jamajce w latach 70. – czuć w nim gorące słońce Karaibów, energetyczną moc południa i basowe rytmy zarażające dobrą energią. To styl, w którym całe ciało płynnie przechodzi przez kolejne ruchy bazowe, by zademonstrować siłę i energię drzemiącą w najgłębszych zakamarkach organizmu.

W czasie warsztatów, w formie choreografii lub w formie zabaw ruchowych, nauczycie się zarówno podstawowych kroków, jak i powtarzania dłuższych sekwencji tanecznych, jednocześnie
ćwicząc słuch muzyczny, korelację półkul mózgowych i koordynację ruchową.
Będziecie mogli skupić się nie tylko na samodzielnej pracy, ale również na działaniach zespołowych, co pozwoli Wam nawiązać nowe relacje koleżeńskie.

By wziąć udział w warsztatach, nie musicie mieć tanecznych umiejętności. Wystarczy, że dacie z siebie 100% pozytywnej energii i weźmiecie ze sobą dobry humor! Dajcie się porwać dźwiękom muzyki i wyraźcie siebie poprzez taniec!

Harmonogram warsztatów:

11:00 – 12:15 dzieci 8-11 lat

12:30 – 13:45 dzieci 12-14 lat
14:00 – 15:15 młodzież 15+

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie