Gmina Police

Polickie Kaziuki

6 marca br. po raz 13 odbędą się Polickie Kaziuki. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 w miejscowym MOK-u.

Opublikowane

w dniu

Dzień Św. Kazimierza w tradycji ludowej kojarzy się z nadejściem pierwszych oznak wiosny i pożegnaniem zimy. Kaziuki, mające swój rodowód w Wilnie, to jarmark odpustowy, podczas którego świętuje się okres przedwiośnia. Za dowód niech posłuży staropolskie przysłowie: Dzień świętego Kazimierza resztki zimy uśmierza.

Miejski Ośrodek Kultury w Policach i Stowarzyszenie Wspólnota Polska we współpracy ze stowarzyszeniem Świteź zapraszają na Polickie Kaziuki. Główną atrakcją imprezy jest koncert z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg oraz Zespołu Tańca Ludowego Policzanie. Wydarzeniu będzie towarzyszył kiermasz kresowych specjałów. Na stoiskach goście znajdą kaziukowe serca, obwarzanki, palmy wielkanocne, własnoręcznie wykonywane ozdoby i wiele innych wyrobów. Po koncercie gospodarze zapraszają wszystkich gości na poczęstunek, który odbędzie się w galerii Obok (1 piętro).

Kilka słów o organizatorach:

  • Stowarzyszenie Wspólnota Polska – organizacja pozarządowa powołana w lutym 1990 roku z inicjatywy marszałka Senatu RP pierwszej kadencji prof. Andrzeja Stelmachowskiego. Celem stowarzyszenia jest m.in. inspirowanie, wspomaganie i prowadzenie wszechstronnej współpracy Polonii oraz Polaków z zagranicy z Ojczyzną w dziedzinach: oświaty, nauki, kultury, religii, gospodarki, turystyki i sportu. Prezesem polickiego koła jest burmistrz Polic Władysław Diakun.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Wilna, Ziemi Wileńskiej, Nowogródzkiej, Polesia – Świteź  – misją stowarzyszenia jest współpraca z Polakami na Litwie i Białorusi, rozwijanie wiedzy o współczesności i historii Kresów Północno- Wschodnich, konferencje naukowe, tworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń z twórcami z Kresów i Pomorza Zachodniego, niesienie pomocy Polakom potrzebującym wsparcia finansowego na Litwie i Białorusi.

Bilety 20 zł

link do zakupu biletów

Reklama

Gmina Police

SKM w Policach — wykonawca wszedł na plac budowy ronda [WIZUALIZACJE]

Firma Strabag oficjalnie przejęła plac budowy miejskiej części polickiego węzła Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej przy przystanku Police-Dąbrówka (dawniej Piłsudskiego). 

Opublikowane

w dniu

Wykonawca ma 12 miesięcy na m.in. modernizację układu drogowego, w tym budowę ronda oraz parkingu przy węźle dla aut i rowerów i wybudowanie niezbędnej infrastruktury.

Wartość kontraktu to 17,4 mln złotych brutto.

Czytaj dalej

Gmina Police

Uruchomiono trzy przystanki autobusowe w Przęsocinie

1 października zostały uruchomione trzy przystanki autobusowe na remontowanym odcinku drogi Police – Szczecin w miejscowości Przęsocin. W związku z tym zmianie uległ rozkład jazdy trzech linii autobusowych: 101, 107 i 524.

Opublikowane

w dniu

Pierwszy przystanek to przystanek „Police Kościelna”. Zlokalizowany jest na ulicy Szczecińskiej przy skrzyżowaniu z ulica Kościelną i jest przystankiem na żądanie.

Drugi przystanek „Przęsocin Centralna” znajduje się na ulicy Szczecińskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Centralną i jest przystankiem stałym.

Trzeci przystanek „Przęsocin Radosna” znajduje się na ulicy Szczecińskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Radosną i jest przystankiem na żądanie.

Aktualny rozkład jazdy linii autobusowych znajduje się na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Czytaj dalej

Gmina Police

„Wszystkie śmieci są Nasze”  akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”

W dniach 19-26 września br. zostanie przeprowadzona akcja  „Sprzątanie Świata -Polska 2022”. „Wszystkie śmieci są Nasze”  pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”. Koordynatorem akcji jest Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Policach.

Opublikowane

w dniu

Sprzątanie przeprowadzone będzie w dniach 19-26 września br. Zgłoszenia (druk w załączeniu) należy przesłać do 19.09.2019 r., na email srodowisko@ug.police.pl

W wyjątkowych sytuacjach termin uczestnictwa w akcji może być inny, o czym prosimy poinformować Wydział Ochrony Środowiska.

Ponadto proszę o składowanie odpadów w workach we wskazanych miejscach (tj. miejsca złożenia worków).O odbiorze  worków oraz miejscach ich składowania proszę informować  P.U.P. Trans Net S.A. do godz. 15.00  tel.  91 312- 11-20, wew. 36, od godz. 15.00 – 18.00 tel. 600 426 439.

Prosimy, by osoby prowadzące akcję (w szkołach, radach osiedla, sołectwach lub innych grupach mieszkańców naszej gminy) zapewniły pełne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom sprzątania.

Urząd Miejski  w Policach wszystkim biorącym udział w akcji przekaże nieodpłatnie worki foliowe
i rękawice jednorazowe, które można  odbierać  od 15 września  do 21 września br. w  pokoju nr 3 b lub pokoju nr 3.

Proponujemy, aby sprzątanie było połączone z edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży. Proszę w pogadankach ekologicznych uwzględnić tegoroczne hasło sprzątania-  ” Wszystkie śmieci są Nasze”

Uczestnictwo w sprzątaniu naszej gminy w ramach „Sprzątania Świata -Polska 2022” jest jedną
z form proekologicznego wychowania – zapraszamy do licznego udziału !

druk zgłoszenia (PDF)

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie