Gmina Police

Polickie Kaziuki

6 marca br. po raz 13 odbędą się Polickie Kaziuki. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 w miejscowym MOK-u.

Opublikowane

w dniu

Dzień Św. Kazimierza w tradycji ludowej kojarzy się z nadejściem pierwszych oznak wiosny i pożegnaniem zimy. Kaziuki, mające swój rodowód w Wilnie, to jarmark odpustowy, podczas którego świętuje się okres przedwiośnia. Za dowód niech posłuży staropolskie przysłowie: Dzień świętego Kazimierza resztki zimy uśmierza.

Miejski Ośrodek Kultury w Policach i Stowarzyszenie Wspólnota Polska we współpracy ze stowarzyszeniem Świteź zapraszają na Polickie Kaziuki. Główną atrakcją imprezy jest koncert z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg oraz Zespołu Tańca Ludowego Policzanie. Wydarzeniu będzie towarzyszył kiermasz kresowych specjałów. Na stoiskach goście znajdą kaziukowe serca, obwarzanki, palmy wielkanocne, własnoręcznie wykonywane ozdoby i wiele innych wyrobów. Po koncercie gospodarze zapraszają wszystkich gości na poczęstunek, który odbędzie się w galerii Obok (1 piętro).

Kilka słów o organizatorach:

  • Stowarzyszenie Wspólnota Polska – organizacja pozarządowa powołana w lutym 1990 roku z inicjatywy marszałka Senatu RP pierwszej kadencji prof. Andrzeja Stelmachowskiego. Celem stowarzyszenia jest m.in. inspirowanie, wspomaganie i prowadzenie wszechstronnej współpracy Polonii oraz Polaków z zagranicy z Ojczyzną w dziedzinach: oświaty, nauki, kultury, religii, gospodarki, turystyki i sportu. Prezesem polickiego koła jest burmistrz Polic Władysław Diakun.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Wilna, Ziemi Wileńskiej, Nowogródzkiej, Polesia – Świteź  – misją stowarzyszenia jest współpraca z Polakami na Litwie i Białorusi, rozwijanie wiedzy o współczesności i historii Kresów Północno- Wschodnich, konferencje naukowe, tworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń z twórcami z Kresów i Pomorza Zachodniego, niesienie pomocy Polakom potrzebującym wsparcia finansowego na Litwie i Białorusi.

Bilety 20 zł

link do zakupu biletów

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie