Gmina Police

Polickie Kaziuki

6 marca br. po raz 13 odbędą się Polickie Kaziuki. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 w miejscowym MOK-u.

Opublikowane

w dniu

Dzień Św. Kazimierza w tradycji ludowej kojarzy się z nadejściem pierwszych oznak wiosny i pożegnaniem zimy. Kaziuki, mające swój rodowód w Wilnie, to jarmark odpustowy, podczas którego świętuje się okres przedwiośnia. Za dowód niech posłuży staropolskie przysłowie: Dzień świętego Kazimierza resztki zimy uśmierza.

Miejski Ośrodek Kultury w Policach i Stowarzyszenie Wspólnota Polska we współpracy ze stowarzyszeniem Świteź zapraszają na Polickie Kaziuki. Główną atrakcją imprezy jest koncert z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg oraz Zespołu Tańca Ludowego Policzanie. Wydarzeniu będzie towarzyszył kiermasz kresowych specjałów. Na stoiskach goście znajdą kaziukowe serca, obwarzanki, palmy wielkanocne, własnoręcznie wykonywane ozdoby i wiele innych wyrobów. Po koncercie gospodarze zapraszają wszystkich gości na poczęstunek, który odbędzie się w galerii Obok (1 piętro).

Kilka słów o organizatorach:

  • Stowarzyszenie Wspólnota Polska – organizacja pozarządowa powołana w lutym 1990 roku z inicjatywy marszałka Senatu RP pierwszej kadencji prof. Andrzeja Stelmachowskiego. Celem stowarzyszenia jest m.in. inspirowanie, wspomaganie i prowadzenie wszechstronnej współpracy Polonii oraz Polaków z zagranicy z Ojczyzną w dziedzinach: oświaty, nauki, kultury, religii, gospodarki, turystyki i sportu. Prezesem polickiego koła jest burmistrz Polic Władysław Diakun.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Wilna, Ziemi Wileńskiej, Nowogródzkiej, Polesia – Świteź  – misją stowarzyszenia jest współpraca z Polakami na Litwie i Białorusi, rozwijanie wiedzy o współczesności i historii Kresów Północno- Wschodnich, konferencje naukowe, tworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń z twórcami z Kresów i Pomorza Zachodniego, niesienie pomocy Polakom potrzebującym wsparcia finansowego na Litwie i Białorusi.

Bilety 20 zł

link do zakupu biletów

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie