Sport

Świt pokonał lidera!

Opublikowane

w dniu

Piłkarze ze Skolwina nie przestają zadziwiać. W sobotę pokonali lidera 1:0. Dla KKS Kalisz była to pierwsza porażka w dziesiątym ligowym spotkaniu.

Zanim kaliszanie przyjechali do Skolwina byli niepokonani, a ich bilans, osiem zwycięstw i zaledwie jeden remis, mógł budzić u piłkarzy Świtu poważną obawę. Świt nie przestraszył się jednak klubu z Wielkopolski i wygrał 1:0 dzięki bramce z rzutu karnego Adama Nagórskiego. Jedenastkę wywalczył Paweł Krawiec, który był faulowany.

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego ponownie nie stracili gola. Ich defensywa jest najlepsza w lidze i poza nimi tylko Radunia Stężyca jest wciąż niepokonana.

W niedzielę grała Pogoń II. Szczecinianie przegrali 0:2 wyjazdowy mecz z Polonią Środa Wielkopolska.

– Nie byliśmy dzisiaj zespołem. Za mało było mocnych punktów, zabrakło konkretów. Czuję duży niedosyt i rozczarowanie postawą niektórych zawodników. Piłka nie jest sportem indywidualnym, ale opiera się na współpracy. Dzisiaj nam tego zabrakło. Chłopacy muszą zrozumieć, że umiejętności indywidualne potrafią przechylić szalę zwycięstwa, ale tylko wtedy, gdy ponad wszystkim jest zespół. To był nasz najsłabszy mecz w tym sezonie – podsumowuje trener Cretti.

Styl gry zespołu i niekorzystny rezultat to nie jedyne zmartwienia szkoleniowca Dumy Pomorza. Portowcy do Szczecina wrócili bowiem z trzema kontuzjami. Jeszcze w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Fabian Pach, a po przerwie pomocy fizjoterapeuty potrzebowali Jakub Kuzko i Hubert Turski.

Świt Skolwin – KKS 1925 Kalisz 1:0 (0:0)

Bramka: Nagórski (65-karny)

Świt: Matłoka – Wyganowski, Bil, Baranowski, Żulpo, Mach, Ładziak (65 Wojdak), G. Szczepanik (81 O. Szczepanik), Filipowicz (86 Kopeć), Krawiec, Nagórski (74 Brzeziański)

Polonia Środa Wielkopolska – Pogoń II Szczecin 2:0 (0:0)

Bramki: Szynka (80-karny), Kozłowski (90)

Pogoń: Kusztan – Pach (22 Maćkowski), Kuzko (82 Krzysztofek), Nagel, Smoliński, Żurawski (46 Graczyk), Kozłowski, Kuśmierek, Starzycki, Kalenik, Turski.

Pozostałe wyniki 10. kolejki: Górnik Konin – Gwardia Koszalin 2:3, Bałtyk Koszalin – KP Starogard Gdański 0:0, Unia Janikowo – Jarota Jarocin 2:0, Sokół Kleczew – Grom Nowy Staw 1:1, Bałtyk Gdynia – Mieszko Gniezno 0:1, Radunia Stężyca – Nielba Wągrowiec 3:0

1. KKS 1925 Kalisz 10 25 21-7

2. Radunia Stężyca 10 24 20-4

3. Mieszko Gniezno 10 24 20-9

4. Świt Skolwin 10 22 15-3

5. Kotwica Kołobrzeg 10 18 23-15

6. Sokół Kleczew 10 17 13-13

7. Unia Janikowo 10 17 20-19

8. Polonia Środa 10 14 17-10

9. KP Starogard Gdański 10 13 10-12

10. Pogoń II Szczecin 10 13 14-20

11. Chemik Police 10 11 9-15

12. Górnik Konin 10 10 13-18

13. Bałtyk Koszalin 10 10 9-14

14. Jarota Jarocin 10 8 12-16

15. Gwardia Koszalin 10 8 8-20

16. Grom Nowy Staw 10 7 12-18

17. Nielba Wągrowiec 10 6 9-19

18. Bałtyk Gdynia 10 6 4-17

Foto: Ariel Szydłowski

Reklama

Gmina Police

Podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a Chemikiem Police

W Urzędzie Miejskim w Policach doszło do ważnego wydarzenia dla lokalnego sportu – podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a klubem piłki siatkowej Chemik Police. Burmistrz Polic, Krystian Kowalewski, podkreślił znaczenie tego kroku dla zachowania ciągłości działalności sportowej w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Naszym celem jest podtrzymanie działalności tego klubu i umożliwienie mu przetrwania w najwyższej klasie rozgrywkowej,” zaznaczył burmistrz.

Opublikowane

w dniu

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach, zatwierdzono również środki finansowe by wesprzeć tę współpracę. Rozmowy na temat szczegółów będzie kontynuowano w najbliższych dniach.

Prezes Chemika Police, Radosław Anioł, wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony gminy i wyraził nadzieję na owocną współpracę. „Spotkaliśmy się kilka tygodni temu i od razu była wola współpracy ze strony burmistrza Polic,” dodał Anioł.

W kręgu zainteresowanych przez umowę znaleźli się obok burmistrza Kowalewskiego także zastępca burmistrza, Magdalena Sosnowska, prezes klubu, Radosław Anioł oraz członek Rady Nadzorczej klubu, Piotr Kołacki, którzy byli obecni podczas briefingu prasowego i podpisania umowy.

Czytaj dalej

Sport

Radosław Anioł Prezesem Chemika Police, w tym roku bez Ligi Mistrzyń

Rada Nadzorcza Chemika Police zdecydowała podjąć kluczowe kroki na drodze do finansowej stabilizacji. Radosław Anioł, dotychczasowy p.o. prezesa klubu, został oficjalnie powołany na stanowisko Prezesa Zarządu.

Opublikowane

w dniu

Prezes Grupy Azoty Police, Andrzej Dawidowski, nie ukrywał satysfakcji z wyboru, określając go jako zdeterminowaną postawę na doświadczenie i dedykację Anioła, który prowadził klub w zarządzaniu w różnych rolach przez wiele lat.

Radosław Anioł stoi teraz przed trudnym zadaniem reorganizacji finansów Chemika, który zmaga się z problemami finansowymi i zadłużeniem po niefrasobliwej polityce poprzedniego kierownictwa. Zainicjował już serię porozumień z zawodniczkami i sztabem szkoleniowym, mających na celu rozłożenie zadłużenia na dłuższy okres czasu, docelowo do końca 2025 roku.

Jednym z najbardziej dojmujących, lecz odpowiedzialnych kroków, było wycofanie zespołu z europejskich rozgrywek, mimo wywalczonego prawa do udziału w Lidze Mistrzyń. Radosław Anioł podkreśla jednak konieczność skupienia zasobów na solidnym przygotowaniu klubu do nowego sezonu, priorytetem jest zabezpieczenie budżetu oraz budowanie zespołu z perspektywicznymi młodymi siatkarkami.

Mimo wyznań ciążących nad kierownictwem klubu chmur, wizja przyszłości kształtowana jest przez znajomość branży i sportowego optymizmu. Rada klubu podjęła wyzwanie, mając ambitne plany stabilizowania finansów i powrotu Chemika na szczyt w nadchodzących latach.

 

Czytaj dalej

Sport

Wyróżnienie dla UKS SMS Police w programie Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Wielki sukces młodych talentów siatkarskich z powiatu polickiego. UKS SMS Police Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach otrzymał prestiżową Brązową Odznakę Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) dla Ośrodka Szkolenia Młodzieżowego. Tym samym, UKS SMS Police wykazuje się wysokim poziomem organizacji oraz efektywnością szkolenia w kategoriach U20 i U18, co zostało dostrzeżone przez ekspertów branżowych.

Opublikowane

w dniu

Polski Związek Piłki Siatkowej przeprowadził dogłębną ocenę dwudziestu dwóch aplikacji, wyróżniając najlepsze instytucje Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Odznakami. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie, mające na celu promocję i podnoszenie standardów kształcenia młodych siatkarzy oraz siatkarek w Polsce. Wyróżnienie, przyznawane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, podkreśla zaangażowanie i doskonałe wyniki w pracy trenerów z UKS SMS Police.

Projekt certyfikacji jest otwarty dla wszystkich klubów sportowych i jest szansą na dalszy rozwój. Ambicją PZPS jest również inspirowanie klubów oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego do inwestowania w przyszłość polskiej siatkówki. Siatkarki z Polic już w sezonie 2024/2025 będą mogły dumnie prezentować odznakę na arenie krajowej, co bez wątpienia stanowi dodatkową motywację dla młodych zawodniczek.

Sebastian Świderski, prezes PZPS, objął honorowy patronat nad programem, zaznaczając tym samym jego znaczenie dla rozwoju siatkówki w Polsce.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie