Bez kategorii

Kotwica za silna dla Chemika

Opublikowane

w dniu

W meczu X kolejki III ligi Chemicy przegrali na własnym boisku z faworyzowaną Kotwicą Kołobrzeg 0:4. Na ławce rezerwowych gości po raz pierwszy zasiadł Peter Nemec, doskonale znany kibicom z czasów, gdy z powodzeniem prowadził Flotę Świnoujście.

Niedzielne spotkanie zaczęło bardzo źle dla naszej drużyny. Chemik zaledwie 7 minutach gry przegrywał z Kotwicą. Bramkę po sprytnie rozegranym rzucie wolnym zdobył Piesio. Pomocnik Kotwicy był zupełnie niepilnowany i strzałem z 7 metrów nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Chemicy próbowali odrobić straty i trzeba przyznać, że dwukrotnie byli tego bliscy. Najpierw, po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego, nikt nie zdołał zamknąć dobrego dośrodkowania Bartosza Ławy. Chwilę później w sytuacji sam na sam na z bramkarzem Kotwicy znalazł się, najlepszy strzelec policzan w obecnych rozgrywkach, Andrzej Protasenko. Jego uderzenie instynktownie obronił golkiper gości.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Policzanie atakowali i próbowali zdobyć bramkę wyrównującą. Niestety, błąd w komunikacji naszej obrony wykorzysta Retlewski i pokonał Oskara Rechtziegela. \

W 63 minucie Chemicy byli blisko bramki kontaktowej, jednak ponownie dobrą interwencją popisał się Zacharski. \

W końcówce doświadczony zespół Kotwicy zdobył jeszcze dwie bramki i mecz zakończył się wynikiem 0:4 dla Kotwicy Kołobrzeg. Chemik przegrał zasłużenie, ale w pewnością w zbyt wysokich rozmiarach.

W następnej kolejce żółtozieloni udadzą się do Jarocina na mecz miejscową Jarotą. 

Chemik Police – Kotwica Kołobrzeg 0:4 (0:1)

Bramki: Piesio 2 (7, 74), Retlewski (57), Trojanowski (70)

Chemik: Rechtziegel – Kołat, Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Janicki, Jóźwiak, Protasenko, Peda, Ława, Nizio, Kapelusz

Reklama

Bez kategorii

Bezpłatne wejścia dla dzieci i młodzieży do pływalni Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach

Przypominamy, że jeszcze przez tydzień dzieci i młodzież uczęszczające do szkół podstawowych na terenie Powiatu Polickiego, mogą za okazaniem legitymacji szkolnej bezpłatnie korzystać z pływalni Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

Opublikowane

w dniu

Jednocześnie informujemy, że w czasie ferii zimowych (13-26 lutego) pływalnia będzie czynna w godzinach 9:30 – 19:15 – ostatnie wejście o godzinie 18:30.
Sauna w budynku pływalni podczas ferii zimowych będzie otwarta w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 17:00 – 19:00.

Czytaj dalej

Bez kategorii

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza na ferie zimowe

Tworzenie etiud teatralnych, zabawy integracyjne, ćwiczenia na wyobraźnię, prace manualne, podróże w czasie do epoki Bogusława X Wielkiego, władcy Księstwa Pomorskiego – te i wiele innych atrakcji szczeciński Zamek zaplanował na czas ferii zimowych.

Opublikowane

w dniu

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na spotkania w trakcie przerwy od nauki. Pierwszy tydzień (13-17 lutego) wypełnią zajęcia pod nazwą „Coś z pudełka”. Poprowadzą je na zmianę Kaja Cykalewicz-Licak oraz Magdalena Gardas-Wasilewska. Uczestnicy wspólnie puszczą wodzę fantazji. Zwykłe kartonowe pudełko może czasami bardzo zaskoczyć. Każdy przedmiot może opowiedzieć swoją historię. A pudełko może okazać się maską teatralną, makietą albo domkiem. W trakcie tego tygodnia odbędą się m.in. zabawy integracyjne, ćwiczenia na wyobraźnię i prace manualne.

Drugi tydzień ferii (20-24 lutego) poprowadzi Marta Wróblewska-Szałek – pedagożka, animatorka kultury. Spotkania odbędą się pod hasłem „Mali odkrywcy historii”. Będzie to świetna okazja, aby w aktywny i twórczy sposób poznać historię dawnej siedziby książęcego rodu Gryfitów. Najmłodsi przeniosą się w świat zamkowych przygód i tajemnic, a ich przewodnikiem będzie postać księcia Bogusława X Wielkiego. Korzystając z różnych środków ekspresji (światło, teatr, muzyka czy plastyka) poznają czasy świetności Zamku oraz jego najciekawszych mieszkańców. Zajrzą do gabinetu renesansowego naukowca. Oswoją zamkowe duchy i dowiodą w teatrze cieni, że Zamek to miejsce, w którym jak mało gdzie przeszłość przenika się z teraźniejszością.

PROGRAM:

COŚ Z PUDEŁKA

Spotkania dla dzieci w wieku 6 – 10 lat

13-17 lutego (poniedziałek-piątek), godz. 11:00 – 12:30

Sala Anny Jagiellonki

Liczba uczestników ograniczona

Bilety: 15 zł

Prowadzenie: członkinie Fundacji Tettere:

13-14 lutego Kaja Cykalewicz-Licak – graficzka, scenografka

15-17 lutego Magdalena Gardas-Wasilewska – pedagożka teatru, animatorka kultury

MALI ODKRYWCY HISTORII

Spotkania dla dzieci w wieku 6-10 lat

20-24 lutego (poniedziałek-piątek), godz. 11:00 – 12:30

Sala Anny Jagiellonki

Liczba uczestników ograniczona

Bilety: 15 zł

Prowadzenie: Marta Wróblewska-Szałek

Więcej informacji i bilety na stronie https:/bilety.zamek.szczecin.pl oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (tel. 91 489 16 30). Liczba miejsc ograniczona.

Czytaj dalej

Bez kategorii

Wstrzymana dostawa wody w Mierzynie

Opublikowane

w dniu

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie