Gmina Police

BBL Police & 37. PKO Wrocław Maraton

Opublikowane

w dniu

W weekend od 13 do 15 września br. reprezentanci klubu BBL Police odwiedzili Stolicę Dolnego Śląska aby wziąć udział w 37. Maratonie Wrocławskim. Dla Beaty Łempkowskiej był to już trzeci start zaliczany do zdobycia tytułu KORONY POLSKICH MARATONÓW. Po ukończonych zawodach w Poznaniu, Dębnie i we Wrocławiu w przyszłym roku Beti spróbuje swoich sił na królewskim dystansie w Krakowie i finalnie w Warszawie.

Konrad Krasnodębski również postanowił maraton w Warszawie pobiec w koronie króla maratonów. W tym roku musi pokonać jeszcze dodatkowo 42km i 195m w Poznaniu. W niedzielę o godzinie 9.00 na starcie zlokalizowanym na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zameldowało się ponad 3294 biegaczy z 42 krajów świata.


Impreza zorganizowana z dużym zaangażowaniem i rozmachem W tym roku organizatorom szczególnie zależało, by sportowa rywalizacja toczyła się w duchu dbania o środowisko naturalne. Zgodnie z miejską polityką „zero waste” – podczas tegorocznego maratonu nie było kubków z tworzyw sztucznych, w których dotychczas podawana była woda na trasie. Zastąpiły je pojemniki wykonane z biodegradowalnych składników.
Bieg wygrał Kenijczyk Kyeva Cosmas Mutuku z czasem 2:13:32. Nasza maratońska para dzielnie walczyła na trasie, która prowadziła przez miasto krasnali.
Tegoroczny maraton był wyjątkowy bo ostatni raz trasa została wytyczona jedynie ulicami Wrocławia. Od przyszłego roku meta maratonu będzie znajdować się we Wrocławiu, ale zawodnicy wystartują w innym dolnośląskim mieście.
Kondzio zameldował się na mecie z czasem 03:56:50 natomiast Beti osiągnęła wynik 05:05:01.
Pozostała dwójka naszych biegaczy czyli Madzia i Janusz miała przyjemność poczuć atmosferę zawodów od środka, gdyż wystartowali również ze stadionu olimpijskiego do przebieżki osób towarzyszących. Fajny bieg w którym wystartowali kibice, rodziny i znajomi tych wszystkich, którzy byli już na pierwszych kilometrach maratonu.
Na zaproszenie prezesa klubu BBL Police, po trudach sportowych przyszedł czas na relaks, który nasza czwórka wykorzystała na poznanie smaków meksykańskich w restauracji PANCZO.

Reklama

Gmina Police

SKM w Policach — wykonawca wszedł na plac budowy ronda [WIZUALIZACJE]

Firma Strabag oficjalnie przejęła plac budowy miejskiej części polickiego węzła Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej przy przystanku Police-Dąbrówka (dawniej Piłsudskiego). 

Opublikowane

w dniu

Wykonawca ma 12 miesięcy na m.in. modernizację układu drogowego, w tym budowę ronda oraz parkingu przy węźle dla aut i rowerów i wybudowanie niezbędnej infrastruktury.

Wartość kontraktu to 17,4 mln złotych brutto.

Czytaj dalej

Gmina Police

Uruchomiono trzy przystanki autobusowe w Przęsocinie

1 października zostały uruchomione trzy przystanki autobusowe na remontowanym odcinku drogi Police – Szczecin w miejscowości Przęsocin. W związku z tym zmianie uległ rozkład jazdy trzech linii autobusowych: 101, 107 i 524.

Opublikowane

w dniu

Pierwszy przystanek to przystanek „Police Kościelna”. Zlokalizowany jest na ulicy Szczecińskiej przy skrzyżowaniu z ulica Kościelną i jest przystankiem na żądanie.

Drugi przystanek „Przęsocin Centralna” znajduje się na ulicy Szczecińskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Centralną i jest przystankiem stałym.

Trzeci przystanek „Przęsocin Radosna” znajduje się na ulicy Szczecińskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Radosną i jest przystankiem na żądanie.

Aktualny rozkład jazdy linii autobusowych znajduje się na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Czytaj dalej

Gmina Police

„Wszystkie śmieci są Nasze”  akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”

W dniach 19-26 września br. zostanie przeprowadzona akcja  „Sprzątanie Świata -Polska 2022”. „Wszystkie śmieci są Nasze”  pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”. Koordynatorem akcji jest Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Policach.

Opublikowane

w dniu

Sprzątanie przeprowadzone będzie w dniach 19-26 września br. Zgłoszenia (druk w załączeniu) należy przesłać do 19.09.2019 r., na email srodowisko@ug.police.pl

W wyjątkowych sytuacjach termin uczestnictwa w akcji może być inny, o czym prosimy poinformować Wydział Ochrony Środowiska.

Ponadto proszę o składowanie odpadów w workach we wskazanych miejscach (tj. miejsca złożenia worków).O odbiorze  worków oraz miejscach ich składowania proszę informować  P.U.P. Trans Net S.A. do godz. 15.00  tel.  91 312- 11-20, wew. 36, od godz. 15.00 – 18.00 tel. 600 426 439.

Prosimy, by osoby prowadzące akcję (w szkołach, radach osiedla, sołectwach lub innych grupach mieszkańców naszej gminy) zapewniły pełne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom sprzątania.

Urząd Miejski  w Policach wszystkim biorącym udział w akcji przekaże nieodpłatnie worki foliowe
i rękawice jednorazowe, które można  odbierać  od 15 września  do 21 września br. w  pokoju nr 3 b lub pokoju nr 3.

Proponujemy, aby sprzątanie było połączone z edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży. Proszę w pogadankach ekologicznych uwzględnić tegoroczne hasło sprzątania-  ” Wszystkie śmieci są Nasze”

Uczestnictwo w sprzątaniu naszej gminy w ramach „Sprzątania Świata -Polska 2022” jest jedną
z form proekologicznego wychowania – zapraszamy do licznego udziału !

druk zgłoszenia (PDF)

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie