Bez kategorii

Juniorzy Starsi Chemika. Miłe złego początki

Opublikowane

w dniu

W meczu IX kolejki Wojewódzkiej Ligi Juniora Starszego, podopieczni Mariusza Szmita przegrali na wyjeździe z Gwardią Koszalin 4:2.

Niedzielny mecz zaczął się idealnie dla naszej drużyny, która już w pierwszej minucie meczu objęła prowadzenie po bramce Kamila Kisielińskiego. Chemicy prowadzili do 32 minuty, kiedy to to gospodarze po strzale Dawida Rybackiego doprowadzili do wyrównania. Gdy wydawało się, że na przerwę oba zespoły schodziły będą przy remisowym wyniku, gospodarze po raz drugi pokonali Kaźmierczaka.

Gol do szatni z reguły fatalnie wpływa na morale zespołu. Tym razem tak jednak nie było. Po zmianie stron żółtozieloni próbowali bowiem odrobić straty. Mino kilku okazji nie udało im się jednak wyrównać.

Na domiar złego gospodarze przeprowadzili kontrę i podwyższyli prowadzenie po trafieniu Rybackiego. W 70 minucie meczu było już 4:1 dla Gwardii i było już jasne, że Chemik nie zdobędzie punktów.

Naszej drużynie udało się wprawdzie jeszcze zniwelować straty (po trafieniu Bartosza Siembidy w 77 minucie meczu), ale na więcej policzan nie było już stać.

W następnej kolejce Chemicy zmierzą się na własnym boisku z Iną Goleniów. Spotkanie z Iną zostanie rozegrane w niedzielę o godz. 13:30 na boisku przy ul. Siedleckiej.

Chemik: Kaźmierczak – Cholewiński, Dybus, Nowakowski (62 Dolak), Siembida, Wasikowski, D. Kowalczyk, Dąbrowski, Korotkiewicz, Bobel, Kisieliński.

Tabela

1 Bałtyk Koszalin 8 43:6 22
2 FASE Szczecin 8 42:7 22
3 Gwardia Koszalin 8 46:10 21
4 ARKONIA Szczecin 8 27:14 18
5 Świt Szczecin 7 41:11 15
6 CHEMIK Police 8 43:16 14
7 Salos Szczecin 6 28:12 13
8 MKP Szczecinek 8 26:24 12
9 BŁĘKITNI Stargard 5 26:7 9
10 SCRS W BARLINKU 8 13:32 9
11 Victoria Sianów 9 13:36 9
12 AP KOTWICA KOŁOBRZEG 9 10:55 6
13 Prawobrzeże Szczecin 7 15:40 3
14 Mewa Resko 6 6:22 1
15 Stal Szczecin 6 2:37 0
16 Ina Goleniów 7 5:57 0

Foto: Ariel Szydłowski.

Reklama

Bez kategorii

Maira Cipriano oraz Fabiolą de Souza siatkarkami Chemika

Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Mairą Cipriano oraz z Fabiolą de Souza.

Opublikowane

w dniu

Maira Cipriano ma 185 cm. wzrostu, pochodzi z Brazylii i gra na pozycji przyjmującej. Urodziła się 7. marca 1995 roku. W poprzednich latach broniła barw m.in. Sesc Flamengo, Sao Paulo FC czy EC Pinheiros. Będzie to jej pierwsza przygoda w zagranicznym klubie.

Jestem bardzo podekscytowana. Znam realia ligi brazylijskiej, grałam w niej od lat i wiem, z czym to się je. Natomiast wyjazd do Europy jest dla mnie czymś zupełnie nowym i uznałam, że chciałabym zmierzyć się z tym wyzwaniem. Cieszę się, że dołączam do Chemika. To klub, który zapewnia walkę o mistrzostwo, a ja pracą i zaangażowaniem chcę stać się jego częścią – mówi.

Maira przebywa jeszcze w Brazylii. W Polsce stawi się w drugiej połowie sierpnia, aby 29 rozpocząć przygotowania do sezonu 2022/23.

Fabiola de Souza ma 39 lat, 184 centymetry wzrostu i występuje na pozycji rozgrywającej. Ostatnie lata spędziła w Sesc Rio, wcześniej reprezentowała SESI Volei czy Nestle Osaco. Poza granicami Brazylii grała w latach 2014-2018 (Volero Zurych i Dinamo Krasnodar).

Jestem sportowcem, którego pociągają wyzwania. Po latach gry w Brazylii zdecydowałam się na powrót do Europy, gdzie byłam bardzo szczęśliwa. Gra w Chemiku to dla mnie zaszczyt, dołączam do najlepszego klubu w Polsce, multimedalisty, który co roku walczy o złoty medal. Mam nadzieję, że swoim doświadczeniem i pasją do siatkówki pomogę w osiągnięciu celów – mówi.

Fabiola jest byłą reprezentantką Brazylii. W kadrze Canarinhos występowała w latach 2003-2016. Zdobyła m.in. brązowy medal mistrzostw świata we Włoszech i złoto Grand Prix w Japonii.

Skład Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2022/23:

Przyjmujące: Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Maira Cipriano

Atakujące: Jovana Brakocević-Canzian, Joanna Sikorska

Środkowe: Iga Wasilewska, Marta Pol, Katarzyna Połeć, Agnieszka Korneluk

Rozgrywające: Lenka Oveckova, Fabiola de Souza

Libero: Maria Stenzel, Monika Jagła

Czytaj dalej

Bez kategorii

Uchwała Krajobrazowa w Dobrej

Na terenie Gminy Dobra obowiązuje Uchwała Rady Gminy w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane

Opublikowane

w dniu

W związku z tym proszę wszystkich mieszkańców Gminy Dobra o dostosowanie się do zasad i warunków określonych w uchwale i usunięcia wszystkich banerów reklamowych, tablic reklamowych z ogrodzeń oraz banerów reklamowych z elewacji budynków – mówi wójt Dobrej Teresa Dera.

Obecnie na terenie Gminy prowadzone są kontrole mające na celu weryfikację zgodności z Uchwałą Krajobrazową i w przypadku potwierdzenia niezgodności, należy dostosować nośniki reklamowe do zasad i warunków określonych w uchwale. Niedostosowanie się będzie skutkować wszczęciem postępowania administracyjnego w celu wymierzenia kary pieniężnej.

Treść uchwały dostępna jest na stronie internetowej: dobraszczecinska.pl – BIP – System Rada – Uchwały- 2020 r. – XII sesja Rady Gminy DobraUchwała Nr XII/174/2020 Rady Gminy Dobra z dnia 27 lutego 2020 r. w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzaju materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Jednocześnie wskazuję, że w powyższej uchwale wskazano także w jaki sposób przedsiębiorcy mogą informować o prowadzonej działalności w formie np. szyldu, tablicy reklamowej – dodaje wójt Dera.

Czytaj dalej

Bez kategorii

V Powiatowa Gala Laureatów [FOTORELACJA]

Powiatowa Gala Laureatów już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Powiat Policki. 9 czerwca po raz piąty wyróżniono najlepszych uczniów w czterech kategoriach.

Opublikowane

w dniu

Nauka, sport, inne oraz działalność w ramach wolontariatu na rzecz lokalnej społeczności na szczeblu: powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym to kategorie, w których kapituła konkursowa przyznała nagrody Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka.

W uroczystości oprócz zaproszonych laureatów, nauczycieli i rodziców wzięli udział przedstawiciele organizatorów, samorządów gminnych, instytucji i służb Powiatu Polickiego. Swoją obecnością zaszczyciła Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza.

Wydarzenie uświetniły występy artystyczne najmłodszych uczniów z Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach oraz ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tanowie.

Nagroda Starosty Polickiego skierowana była do dzieci i młodzieży uczącej się w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Policki oraz dzieci i młodzieży zamieszkałej na terenie Powiatu Polickiego, uczących się w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest inny organ niż Powiat Policki.

Podczas czwartkowej gali wyróżniono 220 uczniów.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie