Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police

Segment Agro Grupy Azoty z nową koncepcją komunikacji

Grupa Azoty – jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej w Europie – wdraża nowy system komunikacji dla segmentu Agro. Celem rebrandingu jest stworzenie spójnej wizerunkowo, nowoczesnej i rozpoznawalnej marki produktów, nawiązującej jednocześnie do wyzwań, jakie stawia przed rolnictwem Europejski Zielony Ład. Prowadzone działania to kolejny etap w procesie integracji biznesowej spółek z Grupy Azoty.

Opublikowane

w dniu

Rebranding produktów z Segmentu Agro to kontynuacja działań rozpoczętych w 2018 roku, kiedy to cztery spółki Grupy Azoty – z Tarnowa, Polic, Puław i Kędzierzyna podpisały „Umowę o współdziałaniu”, zacieśniając jednocześnie współpracę w obrębie zarządzania obszarem handlu.

Jak pokazują doświadczenia z ostatnich kilku lat, decyzja o połączeniu potencjałów i konsolidacji to najlepsza z dróg jaką mogliśmy obrać. Współpraca w ramach Grupy daje wielowymiarowe efekty nie tylko całej Grupie, poszczególnym spółkom, ale również krajowej gospodarce. Zgodnie z pierwotnymi założeniami z 2018 roku, w ramach segmentu Agro realizujemy jednolitą strategię i politykę handlową, której towarzyszą działania pod wspólną marką. Chcemy dalej kontynuować ten kierunek, stąd też wchodzimy w kolejny, tym razem stricte sprzedażowo-marketingowy etap tej integracji. Nie mam wątpliwości, że podobnie jak było dotychczas, pozwoli nam to zwiększyć efektywność zarówno na krajowym, jak i europejskim rynku nawozowym – mówi dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Istotną rolę w kształtowaniu systemu komunikacji segmentu Agro odegrały kwestie związane z Europejskim Zielonym Ładem. Za pomocą rebrandingu Grupa Azoty podkreśla jak ważne jest to, aby w odpowiedni sposób wykorzystywać dostępne zasoby naturalne. To świadome działania producenta, który dostrzega i kładzie nacisk na równowagę pomiędzy przyrodą, systemami żywnościowymi, a różnorodnością biologiczną.

Nowy system komunikacji oparty jest na czterech najważniejszych elementach gwarantujących zrównoważony rozwój w rolnictwie. Są nimi: gleba, woda, plonowanie, a także właściwa uprawa pól, w oparciu o nowoczesne produkty Grupy Azoty, które mają praktyczne zastosowanie w różnych warunkach i dla różnorodnych upraw.

Grupa Azoty jako odpowiedzialny podmiot w branży chemicznej dostrzega obecne zagrożenia związane z degradacją środowiska naturalnego. Mam na myśli chociażby ciągle pogłębiające się zmiany klimatyczne, czy też skutki zdarzeń, którym musi stawiać czoło europejskie rolnictwo, tj. powodzie, susze, czy też burze powodujące okresowy nadmiar lub niedobór wody. Jako lider na rynku nawozowym wychodzimy naprzeciw obecnym zagrożeniom, wprowadzając na rynek innowacyjne produkty, profesjonalne doradztwo, a także nowoczesne cyfrowe technologie, wpisujące się w założenia Rolnictwa 4.0. Klamrą, która spina i podkreśla wszystkie te działania jest właśnie zmiana naszego systemu komunikacji – mówi Piotr Zarosiński, Dyrektor Departamentu Korporacyjnego Handlu Segmentu Agro, Grupa Azoty S.A.

W najbliższym czasie produkty nawozowe Grupy Azoty będą sprzedawane w ujednoliconych opakowaniach w podziale na cztery grupy produktowe, które symbolizują niezbędne elementy dla zrównoważonego rolnictwa.

Każdy z tych elementów otrzymał swój unikatowy wygląd, kolorystykę, a także symbolikę. Całość jednocześnie układa się w spójny przekaz, charakteryzując nasze postrzeganie polskiego nowoczesnego rolnictwa pod hasłem „Grunt to Urodzaj” – mówi Sławomir Zając, Dyrektor Biura Marketingu Segmentu Agro.

– nawozy azotowe – kolor niebieski to WODA, która jest jednym z najcenniejszych zasobów naturalnych Ziemi, elementem niezbędnym do produkcji rolnej. W perspektywie nadchodzących 50 lat braki wody stanowić będą najpoważniejszy czynnik ograniczający produkcję żywności.

– nawozy dwuskładnikowe – kolor brunatny to GLEBA, ukazująca zmiany klimatu i działalność człowieka, które obniżają zawartość próchnicy w glebie. Nawozy Grupy Azoty to produkty innowacyjne, przyjazne dla środowiska przywracające glebie równowagę i odpowiednie wartości odżywcze.

– nawozy wieloskładnikowe – kolor zielony to POLA, symbolizujące metody uprawy, które powinno się dostosować do warunków panujących na polu. To jeden ze standardów dobrej praktyki rolniczej wspieranej przez Grupę Azoty. Standardy te dotyczą przede wszystkim racjonalnej gospodarki nawozami, ochrony wód i gleb, ochrony różnorodności krajobrazu.

– nawozy azotowe z siarką – kolor żółty to PLON, jako wynik tworzenia przez Grupę Azoty technologii, które efektywnie wykorzystują synergizm pierwiastków i wzajemne ich oddziaływanie na roślinę, dzięki którym plony mogą być wyższe.

Pełny system komunikacji obejmie również punkty handlowe, tablice dojazdowe, samochody dostawcze, a także materiały informacyjne w ramach: Grupy Azoty S.A., Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. oraz Gdańskich Zakładów Nawozów Fosforowych FOSFORY Sp. z o.o.

***************************************************************************************************

Grupa Azoty to zdecydowany lider w Polsce i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Grupa zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Grupa intensywnie rozwija się nie tylko na rynku polskim, ale również poza granicami kraju. Istotnym krokiem w tym kierunku było przejęcie w 2018 roku Grupy Compo Expert, jednego z czołowych graczy światowego rynku nawozów specjalistycznych. Jednym z filarów strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem sąPolimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police

Grupa Azoty dostosowuje portfolio nawozowe do oczekiwań rynku

Grupa Azoty rozwija portfolio produktowe w zakresie saletry amonowej, która jest podstawowym nawozem azotowym. Na pierwszym etapie, produkcja nawozu o zawartości azotu (N) 33,5%, który do tej pory był flagowym produktem Grupy Azoty ZAK, rozpocznie się również w Grupie Azoty Puławy. Kolejny krok to zmiana nazwy produktu – dotychczasowy ZAKsan 33,5 będzie oferowany pod nazwą megAN 33,5. Tym samym, zarząd Grupy przyspiesza proces integracji działań produkcyjnych, handlowych i marketingowych w obszarze Agro w ramach całej Grupy Kapitałowej Grupa Azoty.

Opublikowane

w dniu

Wyróżnikiem nowej marki megAN 33,5 jest bezpieczeństwo i efektywność stosowania połączona z zasięgiem i precyzją nawożenia. Kluczowe jest również zabezpieczenie ciągłości dostaw dzięki produkcji w dwóch lokalizacjach. Motywem przewodnim komunikacji marki megAN będzie hasło: MEGA AZOT W MEGA GRANULI. Wprowadzenie na rynek produktu pod nową nazwą zaplanowane jest na koniec lipca. W okresie przejściowym, obie marki tj. ZAKsan i megAN mogą funkcjonować równolegle. Jednocześnie Pulan Macro N32 będzie stopniowo zastępowany przez megAN 33,5. Z kolei Pulan 34,4 prill, czyli flagowy nawóz produkowany w Grupie Azoty Puławy, będzie sprzedawany pod dotychczasową nazwą.

Grupa Azoty posiada obecnie 6 nowoczesnych linii granulacji mechanicznej (w Kędzierzynie, Tarnowie, Puławach), na których produkowane są nawozy o różnych konfiguracjach chemicznych i granulacjach. Domeną linii jest produkcja grubego – macro produktu, który jest dedykowany przede wszystkim nowoczesnym gospodarstwom rolnym.

Koncepcja sześciu linii granulacji mechanicznej to projekt, który sięga 2013 roku, gdy rozpoczęliśmy przygotowania założeń do inwestycji. W ostatnich latach realizacja projektów z tego obszaru nie była w pełni zgodna z pierwotnymi planami, stąd na ten moment nie możemy mówić o pełnym wykorzystaniu mocy produkcyjnych wszystkich sześciu linii. Kluczowe w tym zakresie jest uruchomienie V linii kwasu azotowego, co zgodnie z harmonogramem powinno nastąpić jesienią tego roku i do tego dążymy. Komercyjny start inwestycji pozwoli nam na pełne wykorzystanie dostępnych zdolności produkcyjnych, a także dalszy rozwój portfolio produktowego Grupy Azoty. W toku są zaawansowane prace nad kolejnym produktem – za nami pozytywne testy w Puławach, z kolei w najbliższych tygodniach rozpoczynamy testy w Kędzierzynie-Koźlu. Nowy produkt jeszcze w tym roku powinien trafić na rynek – mówi Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. odpowiedzialny m.in. za obszar Agro, Prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy Hubert Kamola.

Mega azot w jednej granuli z dodatkiem wapnia i magnezu

Obecność dwóch form azotu w saletrze amonowej, tj. azotanowej, która jest szybko dostępna dla roślin oraz amonowej – wolniej działającej, ale za to dłużej dostępnej dla roślin, sprawia, że jest to podstawowy nawóz stosowany w naszej strefie klimatycznej. Azot to najbardziej plonotwórczy pierwiastek, warunkujący wielkość i jakość uzyskiwanego plonu. megAN 33,5 zawiera azot właśnie w formie saletrzano-amonowej. Produkt ma bardzo szerokie praktyczne zastosowanie i sprawdzi się w każdym gospodarstwie. Można nim nawozić wszystkie gatunki roślin uprawnych. Jest produktem o tzw. „dużej granuli” (95% produktu ma postać granul o wymiarach 2-5 mm), co pozwala na bardzo szeroki wysiew. Jednorodna granulacja zapewnia jednocześnie równomierny wysiew nawozu na powierzchni pola. Duża granula jest dostosowana do efektywnego rolnictwa, większych areałów i skutecznej aplikacji na znaczne odległości.

Takie rozwiązanie zwiększa możliwości wykorzystania sprzętu, w jaki wyposażone są gospodarstwa rolne. Zaletą megAN 33,5 jest również zastosowana technologia granulacji (tzw. granulacja mechaniczna), która zabezpiecza granulki przed zbryleniem, kruszeniem i ścieraniem. W efekcie wysiew nawozu przebiega bez utrudniającego pracę pylenia. Nawóz wzbogacony jest w drugorzędne składniki pokarmowe, tj. wapń i magnez. Zarówno nawożenie magnezem, jak i wapniem, prowadzi do zwiększenia efektywności azotu.

Czytaj dalej

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police

Zielone światło dla rozwoju Portu Morskiego Police: Unia Europejska przyznaje znaczące dofinansowanie

Zarząd Morskiego Portu Police sp. z o.o. może świętować sukces, gdyż otrzymał znaczne wsparcie finansowe z Unii Europejskiej na realizację projektu mającego na celu rozbudowę infrastruktury kolejowej. Dotacja w wysokości ponad 150 milionów złotych zostanie przeznaczona na budowę węzła kolejowego, który zintegruje Port Police z siecią transportową kraju poprzez linię kolejową nr 437.

Opublikowane

w dniu

Ten projekt jest szczególnie istotny z perspektywy wzrostu gospodarczego powiatu polickiego, gdyż umożliwi znaczne zwiększenie efektywności i pojemności operacyjnej w obszarze przepływu towarów. Rozbudowa portu w Policach i skomunikowanie go z linią kolejową to strategiczna inwestycja w infrastrukturę, która może przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności regionu, a także stworzyć nowe miejsca pracy i wygenerować dodatkowy ruch gospodarczy.

Dzięki temu projektowi, Port Police zyska nową jakość w obsłudze logistycznej, stając się jeszcze bardziej atrakcyjnym punktem na mapie europejskich szlaków transportowych. Realizacja inwestycji przyczyni się również do większej ochrony środowiska, poprzez promowanie transportu kolejowego, który jest znacznie bardziej ekologiczny niż transport samochodowy.

Zarząd Portu już zapowiedział, że planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych w najbliższym czasie, a całość projektu ma zostać zrealizowana zgodnie z harmonogramem unijnego dofinansowania.

 

Czytaj dalej

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police

Polimery Police: Grupa Azoty Polyolefins wyprodukowała pierwsze 100 tysięcy ton polipropylenu w ramach rozruchu instalacji

Do 15 maja br. Grupa Azoty Polyolefins wyprodukowała łącznie 100 tys. ton polipropylenu. To poziom produkcji osiągnięty w ramach rozruchu i testów parametrów gwarantowanych na instalacji PDH (odwodornienia propanu), i PP (polipropylenu), jak również na AUX (instalacjach pomocniczych) i HST (morski terminal gazowy).

Opublikowane

w dniu

Polipropylen produkowany w ramach nowo powstałych instalacji w fabryce w Policach przeszedł pozytywne testy i jest dostępny w sprzedaży bezpośredniej oraz dystrybucji. Zgodnie z założeniami, gama produktów Spółki jest sukcesywnie poszerzana. Docelowe portfolio Spółki to ponad 30 typów polipropylenu pod marką Gryfilen®. Wprowadzanie nowych rodzajów produktów odbywa się stopniowo, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem i w miarę uzyskiwania pozytywnej walidacji produktów, zarówno od strony produkcyjnej, jak i przetwórczej u klientów. Morski Terminal Gazowy w Policach regularnie przyjmuje dostawy propanu i etylenu. W ubiegłym tygodniu Spółka przyjęła dziewiąty statek
z ładunkiem propanu –
mówi p.o. Prezesa Zarządu Grupy Azoty Polyolefins Wojciech Blew.

Portfolio produktowe Grupy Azoty Polyolefins pod marką Gryfilen® obejmuje homopolimery, jak
i kopolimery, w różnych typach dostosowanych do potrzeb przetwórców. W regularnej ofercie znajdują się już:

  • Gryfilen® H02-L i H04-L dedykowany do produkcji sznurków i taśm spinających w procesie ekstruzji,

  • Gryfilen® H03-N przeznaczony do produkcji opakowań sztywnych w technologii termoformowania, również do kontaktu z żywnością,

  • Gryfilen® H03-F przeznaczony do produkcji folii BOPP,

  • Gryfilen® H12-G przeznaczony do procesu formowania wtryskowego dla wielu zastosowań, w tym artykułów gospodarstwa domowego, artykułów sportowych, rekreacyjnych, zabawek czy sztywnych opakowań cienkościennych.

Hyundai Engineering Co. Ltd., Generalny Wykonawca inwestycji w ramach umowy EPC w sposób kompleksowy odpowiada za realizację projektu Polimery Police. Zakończenie realizacji projektu wiąże się z osiągnięciem i utrzymaniem przez Generalnego Wykonawcę Parametrów Gwarantowanych określonych m.in. w umowach licencyjnych dla Instalacji do produkcji propylenu (PDH) oraz instalacji do produkcji polipropylenu (PP). Osiągnięcie Parametrów Gwarantowanych jest ściśle powiązane z przeprowadzeniem Testu Integralności całej instalacji.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie