Powiat Policki

Rowerzyści poznawali historię Szczecina, którą przybliżał Michał Rembas

Opublikowane

w dniu

W dniu 13 października odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy „Poznajemy Szczecin z Michałem Rembasem”, który zorganizowała Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. W wydarzeniu wzięło udział 150 miłośników turystyki rowerowej, którzy chcieli przybliżyć sobie historię stolicy Pomorza Zachodniego. Wydarzenie było reaktywacją cyklu rajdów rowerowych prowadzonych przez znanych szczecińskich przewodników, który przed laty zainicjował Jarosław Łojko w ramach projektu „Rowerowe podróże małe i duże”. Ideą wydarzenia jest połączenie poznawania historii Szczecina, aktywnego spędzania czasu na rowerze oraz zachęcania innych mieszkańców stolicy Pomorza Zachodniego do aktywności. Przejazd był także apelem do władz Szczecina o dalszy rozwój infrastruktury rowerowej w stolicy Pomorza Zachodniego.

Rowerzyści pokonali wspólnie około 15 kilometrów w spokojnym turystycznym tempie. W rajdzie uczestniczyło bardzo dużo dzieci stąd tempo było dostosowane do ich możliwości. Uczestnicy wydarzenia po zapoznaniu się z historią powstania szczecińskiej hali widowiskowo – sportowej (dzisiaj Netto Arena), odwiedzili pomnik jeńców francuskich, pomnik Miłosiernego Samarytanina i Wzgórze Napoleona. Następnie rowerzyści udali się podziwiać niezwykłe kamienice na Pogodnie, zespół parków Kasprowicza – Arkoński, kirkut żydowski oraz Cmentarz Centralny. Poznawanie historii Szczecina zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez wolontariuszy Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus nad Jeziorem Słonecznym na Gumieńcach.

Bardzo mnie ucieszyło, że już na mecie wycieczki kilku uczestników zwierzyło mi się, że choć w Szczecinie mieszkają od dziecka, o niektórych miejscach które pokazałem nie mieli zielonego pojęcia – powiedział Michał Rembas, znany szczeciński przewodnik i autor wielu książek o stolicy Pomorza Zachodniego.

Świetny pomysł, jak zwykle super organizacja – dziękuję organizatorom i proszę o więcej – napisał na Fanpage’u Gryfusa Grzegorz Krakowiak, uczestnik wydarzenia oraz mieszkaniec Mierzyna.

Dziękuję wolontariuszom Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, za ich ogromne zaangażowanie i włożone serce, bo dzięki temu udało się zorganizować kolejne wydarzenie dla szczecińskiego środowiska rowerowego, które nie ma na celu aktywność rowerową, ale także solidną dawkę wiedzy. Tym razem wiedzy z zakresu historii Szczecina – powiedział Wojtek Marciniak, wiceprezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Grufus.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik. Udział w rajdzie był bezpłatny, ale ze względu na ogromne zainteresowanie oraz konieczność ograniczenia ilości uczestników do 150 osób wymagał wcześniejszej rejestracji.

Organizatorzy widząc ogromne zainteresowanie poznawaniem historii Szczecina na rowerach już planują kolejne rajdy z tego cyklu, które odbędą się wiosną 2020 roku. Informacje o kolejnych rajdach będą zamieszczane na stronie klubu www.gryfus.szczecin.pl oraz na Fanpage’u https://www.facebook.com/gryfus.szczecin/ Udział w wydarzeniach będzie bezpłatny.

Reklama

Powiat Policki

„Dni otwarte Inżyniera Budownictwa i 20-lecie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa”

W sali konferencyjnej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach, miało miejsce spotkanie branżowe inżynierów budownictwa. Wydarzenie  odbyło się pod patronatem Starosty Polickiego  z inicjatywy  Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w ramach „Dni Otwartych Inżyniera Budownictwa  i 20-lecia Polskiej Izby Inżynierów”. Poprzedzone ono zostało wręczeniem medali dla zasłużonych członków ww. organizacji, podczas odbywającej się w tym dniu XLIX sesji Rady Powiatu w Policach.

Opublikowane

w dniu

Odznaczenia zostały przyznane: Panu Bernardowi Bielenis, Panu Mieczysławowi Dauksza, Panu Wiesławowi Jankowskiemu, Panu Andrzejowi Lorek oraz Panu Alojzemu Radaczewskiemu.

Zachodniopomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa jest samorządem zawodowym zrzeszającym inżynierów budownictwa posiadających uprawnienia budowlane na terenie województwa zachodniopomorskiego. Izba została powołana na mocy ustawy z 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa. Obecnie  zrzesza w swoich szeregach prawie 5, 5 tys. Inżynierów budownictwa różnych branż.

W spotkaniu branżowym udział wzięli przedstawiciele samorządów na czele z Andrzejem Bednarkiem Starostą Polickim i Władysławem Diakunem Burmistrzem Polic, a także przedstawiciele służb i inspekcji z terenu powiatu polickiego, w tym Beata Kołodziejska Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego i mł. bryg. Piotr Maciejczyk Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Policach.  Zachodniopomorską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa reprezentowali: Jan Bobkiewicz Przewodniczący Okręgowej Rady, Sławomir Korzeb Przewodniczący Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego, Sylwester Gadomski Skarbnik Okręgowej Rady.

Piątkowe wydarzenie było doskonałą okazją do podsumowania 20-lecia trwania samorządu zawodowego oraz dyskusji i wymiany doświadczeń.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Powiatowy konkurs plastyczny „Udane ferie, to bezpieczne ferie!” 2023

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach serdecznie zaprasza dzieci z klas I-III szkół podstawowych do uczestnictwa w kolejnej edycji powiatowego konkursu plastycznego pod hasłem „Udane ferie, to bezpieczne ferie!”. Patronat nad konkursem sprawuje Wójt Gminy Kołbaskowo.

Opublikowane

w dniu

Konkurs odnosi się do bezpiecznych zachowań w trakcie ferii oraz popularyzowania zasad zdrowego stylu życia. Na plakaty czekamy do 24 lutego 2023 r. Partnerem przedsięwzięcia jest Powiat Policki.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym regulaminie.

Materiały:

 

Źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Policach

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Kto w tym roku zostanie najlepszym sołtysem na Pomorzu Zachodnim?

Potrafią słuchać mieszkańców swoich miejscowości i motywować ich do działania, są najbliżej ich trosk i problemów, to oni dbają o rozwój swoich małych ojczyzn. Mowa tu o zachodniopomorskich sołtysach, których aktywne działania mogą zostać docenione w konkursie „Sołtys Roku” 2023.

Opublikowane

w dniu

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 marca 2023r.

Na przestrzeni dziesięciu lat, spośród setek nadesłanych do konkursu zgłoszeń, wybranych zostało trzydziestu wyróżniających się sołtysów z Pomorza Zachodniego, którzy odgrywają bardzo istotną rolę w budowaniu wizerunku i tradycji wsi.  Zachęcam do zgłaszania kolejnych kandydatur takich wyjątkowych osób w jedenastej już edycji konkursu – mówi wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Sołtysi integrują mieszkańców, sprawiają, że miejscowości tętnią życiem każdego dnia. „Sołtys Roku” 2023 to doskonała okazja do zaprezentowania wyjątkowych osób zaangażowanych w życie małych ojczyzn.

Na laureatów oprócz tytułu, czekają trzy nagrody finansowe, każda w wysokości 6 000 zł

Dodatkowo na 20 sołtysów czekają wyróżnienia, każde w kwocie 500 zł

Konkurs ma charakter otwarty. Kandydata z obszaru województwa zachodniopomorskiego do tytułu „Sołtys Roku” 2023 mogą zgłaszać: rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa (co najmniej 10 osób), rady parafialne, organizacje pozarządowe i społeczne działające na wsi, stowarzyszenia sołtysów oraz przedstawiciele władzy samorządowej.

Zgłoszenia należy przesyłać do 27 marca br. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin z dopiskiem KONKURS „SOŁTYS ROKU” 2023.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego WZ: http://www.wrir.wzp.pl, w zakładce „Sołtys Roku”.

W załączeniu: regulamin konkursu wraz z załącznikami

Załącznik nr 7 do Regulaminu konkursu Sołtys Roku 2023 – klauzula RODO

Załącznik nr 3 do Regulaminu konkursu Sołtys Roku 2023 – Oświadczenie zdjęcia

Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu Sołtys Roku 2023 – oświadczenie w sprawie przetwarzania danych osobowych

Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu Sołtys Roku 2023- karta zgłoszeniowa

Załącznik do Uchwały – Regulamin konkursu Sołtys Roku 2023

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie