Gmina Dobra

IX Bieg Przełajowy „JARZĘBINA” oraz Marsz Nordic Walking

Opublikowane

w dniu

[lead]5 października – piękna pogoda na biegu to już tradycja na naszej kultowej IX „Jarzębince”. ? Już od 7.30 członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje – Kościno, ich rodziny i znajomi rozpoczęli przygotowania na boisku w Kościnie, aby nasza „Jarzębinka” wypadła jak najlepiej. Zawodnicy również nie zawiedli. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Wśród zawodników byli stali bywalcy zarówno z Kościna i Dołuj, jak również z całego Powiatu Polickiego oraz ze Szczecina. [/lead]

Wśród zawodników znaleźli się super profesjonalni biegacze, całe rodziny z dziećmi, dzieci i młodzież ze szkoły w Dołujach pod opieką Dyrektor Elżbiety Walczyk oraz, mniej lub bardziej wytrenowani okoliczni mieszkańcy. W sumie było 270 zawodników plus ich rodziny i znajomi. Łącznie ok. 350 osób! Cieszymy się z tak licznej frekwencji, bo to oznacza, że nasz bieg zdobywa renomę, oraz, że propagowanie mody na zdrowy styl życia przynosi efekty.

Tradycyjnie rozgrzewkę dla zawodników przeprowadziła przed biegiem Beata Dąbrzalska, właścicielka Szkoły Tańca Bene, która prowadzi profesjonalne zajęcia fitness na terenie gminy Dobra.

O godzinie 11.00 z boiska w Kościnie nastąpił start – 270 zawodników wyruszyło na trasę. To prawdziwy rekord, tym bardziej , że w tym dniu odbywały się w pobliżu inne imprezy biegowe. Trasa jak zwykle przebiegała przez okoliczny kościńsko – dołujski las ale w celu urozmaicenia tym razem została zmieniona. W tym roku wydłużona została trasa: 7,6 km bieg oraz 4 km bieg i Nordic Walking. Jednak to liczba biegaczy na dystansie 4 km była największa. Trasy leśne biegu przełajowego są trudne, a rozmoknięte podłoże leśne to było nie lada wyzwanie. Na szczęście obyło się bez kontuzji, sama obecność ratowników medycznych wystarczyła. Czas mierzony był elektronicznie przy użyciu chipa a więc był bardzo dokładny. Wszyscy zawodnicy otrzymali koszulki pamiątkowe oraz medale, które ufundowała Gmina Dobra, Powiat Policki oraz firma DGS. Jak na profesjonalistów przystało zawodnicy mieli zapewnioną możliwość skorzystania m.in. z terapii radiofalowej czy zabiegów masaży dzięki dr Hannie Mosiejczuk i Annie Adamczuk.

Nikt, kto do tam przybył nie pozostał głodny. Do dyspozycji dla wszystkich były pieczone kurczaki „Pana Widelca” Mirosław Mosiejczuk, kiełbaski z grilla i… uwaga!!! prawdziwa wojskowa grochówka przygotowana przez 12 Szczecińską Dywizję Zmechanizowaną. Wydarzenie objęła patronatem honorowym Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Starosta Policki Andrzej Bednarek. Bardzo miło nam było, że odwiedził nas Norbert Obrycki oraz Joanna Napiwodzka kandydaci do sejmu. którzy wręczali medale wbiegającym zawodnikom oraz nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii. Byli z nami również Katarzyna Marks radna Gminy Dobra oraz Dariusz Podhajny radny Powiatu Polickiego.

Radny Gminy Dobra Karol Grochot wraz z pozytywnie zakręconymi mieszkańcami Skarbimierzyc przygotowali ciasto za które przyjmowali datki na operację nóżek małego chłopczyka Bruna. Uczestnicy chętnie wspierali ten szlachetny cel i nie żałowali grosza.

Oprócz nagród dla zwycięzców, odbyło się losowanie nagród pośród wszystkich uczestników. Dzięki hojności kolejnych sponsorów i partnerów: CH STER, Sklep FARMA w Dołujach, SEAT Grupa Cichy, LOTTO, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAT, Lubex Galwanotechnika, Korty Tenisowe Family Garden, LZS Dobra, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAT, Bar „U Urbana” w Lubieszynie i innym, każdy uczestnik biegu otrzymał nagrodę.

Dodatkowo Sołtys Sołectwa Dołuje Andrzej Szwichtenberg wraz z radą Sołecką ufundował nagrody dla najszybszych Pań zamieszkujących Sołectwo Dołuje w biegu na 4 km oraz NW. Nagrody dla najstarszej (69 lat) i najstarszego uczestnika (69 lat) ufundowała radna Gminy Dobra Władysława Gruszczyńska. Oczywiście nie zapomnieliśmy o nagrodzie dla najmłodszego uczestnika, którym była 3 letnia dziewczynka.

Sport sportem ale oprócz możliwości udziału w biegu czy marszu, na wszystkich czekały liczne atrakcje: zwiedzanie dwóch rosomaków oraz pokaz sprzętu wojskowego 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz lekcja udzielania pierwszej pomocy.J Nikt nie mógł się nudzić. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania – takie głosy pojawiały się od uczestników imprezy.

Podsumowując, to kolejna impreza organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje, która udała się znakomicie! Tak trzymać, inni mogą się od nich uczyć.

Szczególne podziękowania skierowane są do pań z biura startowego: Iwonka Majewska, Hanna Korczak, Magdalena Lech, Krystyna Tymczyszyn, Beata Rybak, oraz panom: Tomaszowi Lubińskiemu, Grzegorzowi Koniorowi, Mariuszowi Majewskiemu, Łukaszowi Brzyskiemu i wszystkim pozostałym, którzy pomagali przy organizacji biegu.

Nad całością czuwali: Katarzyna Marks i Anna Zych oraz Andrzej Zych i Maciej Marks.

Reklama

Gmina Dobra

Rusza Letnia Szkoła Muzykowania na Pomorzu Zachodnim – Rozpoczęcie rekrutacji na 2024!

Rozpoczęła się rekrutacja do Letniej Szkoły Muzykowania na Pomorzu Zachodnim w roku 2024. Projekt ten został powołany do życia w celu promowania muzyki i śpiewu ludowego jako części bogatej kultury regionalnej. Serdecznie zapraszamy do udziału dorosłych, seniorów, osoby niepełnosprawne, a także przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych. Liczba dostępnych miejsc została ograniczona do piętnastu, co gwarantuje indywidualne podejście do każdego uczestnika.

Opublikowane

w dniu

Podczas kursu prowadzonego przez Stanisława Mazurka, uczestnicy w trakcie 150 godzin zajęć zdobędą praktyczne umiejętności z zakresu emisji głosu i śpiewu tradycyjnego (120 godzin praktyki) oraz wiedzę teoretyczną na temat muzyki ludowej i historii śpiewu na Pomorzu Zachodnim (30 godzin teorii). Program szkolenia gwarantuje nie tylko rozwój umiejętności muzycznych, ale również pogłębienie świadomości kulturowej.

Kulminacyjnym punktem Letniej Szkoły Muzykowania będzie nagranie płyty CD, na której uczestnicy będą mieli okazję promować kulturowe dziedzictwo regionu. To unikalna okazja do nabycia nie tylko nowych umiejętności, ale i do uczestniczenia w tworzeniu materiału o wartości kulturowej.

Zapisy na kurs ruszyły i zważywszy na ograniczoną liczbę miejsc, zachęcamy zainteresowanych do szybkiego zgłaszania swojej kandydatury. Szkoła będzie się odbywać w trybie weekendowym, a koszt uczestnictwa wynosi 200 złotych za osobę, w cenie zawarty jest nocleg. Nie przegapcie szansy na niezapomniane doświadczenie muzyczne!

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tu:
https://forms.gle/GKTrwQNHTA2Wb9Lw6

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Wspólnie na starcie — BIEGNĘ DLA GIENI i JANKA w Grzepnicy

W nadchodzącą sobotę, mieszkańcy gmina Dobra spotkają się na sportowo-charytatywnej imprezie „Biegnę dla Gieni i Janka”. Wydarzenie, zorganizowane wspólnie przez Ludowe Zespoły Sportowe Koło LZS Dobra, lokalną społeczność z Grzepnicy oraz Sołtysa, ma na celu wsparcie dwójki miejscowych wolontariuszy, których dom uległ niedawno zniszczeniu w wyniku pożaru.

Opublikowane

w dniu

Biuro zawodów rozpocznie swoją działalność o godzinie 13:00 przy gminnej świetlicy, zlokalizowanej przy boisku sportowym. Zapisy na bieg dla dzieci, który odbędzie się na dystansie 1500 metrów, oraz dla dorosłych, biegnących trasę 4000 metrów, będą przyjmowane w tym miejscu.

Wpisowe za udział w biegu to dobrowolne datki, które zasilą fundusz na rzecz odbudowy zniszczonego domu. Czas na wspólną zabawę w cieniu sportowej rywalizacji rozpocznie się o godzinie 14:00, a starter da sygnał do biegu o 15:00.

Dodatkowo, organizatorzy zaplanowali festyn z rozmaitymi atrakcjami dla dzieci, licytacjami oraz gastronomicznymi specjałami. O wieczną pamiątkę z tej wyjątkowej imprezy zadbają profesjonaliści z FotoInfo Biegowe, z Jarkiem Dulnym na czele.

Szerokie wsparcie zadeklarowały również lokalne przedsiębiorstwa i instytucje. Przykładowo, firma PanelDoor s.c. ufundowała nowe drzwi wejściowe wraz z montażem i usługi związane z instalacją okien. Osoby, które nie mają możliwości fizycznego uczestnictwa w wydarzeniu, mogą przekazać swoje datki finansowe poprzez zorganizowany apel o pomoc.

Całe przedsięwzięcie dowodzi, iż silna i zjednoczona społeczność potrafi stawić czoła nawet najtrudniejszym przeciwnościom losu, oferując solidarną pomoc potrzebującym.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Finałowa gala projektu „Kulturalne Pogranicze – II edycja”

Mieszkańcy Dobrej mają niepowtarzalną okazję, by wziąć udział w wyjątkowym muzycznym wydarzeniu, kończącym drugą odsłonę projektu „Kulturalne Pogranicze”. Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 17.00.

Opublikowane

w dniu

Wśród artystów zaproszonych do udziału w finale projektu znajdują się utalentowani muzycy, którzy z pewnością zachwycą obecnych swoimi interpretacjami. Na scenie zobaczymy pianistów – Marcina Pękali, Olhę Kozlan i Arkadiusza Świecha oraz sopranistkę – Natalię Jarosiewicz. W repertuarze znajdą się dzieła muzyki klasycznej, a także współczesnej, co gwarantuje różnorodność muzycznych przeżyć.

To wydarzenie to doskonała okazja, by celebrować bogactwo i różnorodność kultury w regionie. Organizatorzy zadali sobie trud, aby zapewnić, że gala finałowa będzie nie tylko świetnym doświadczeniem artystycznym, ale także momentem budującym poczucie wspólnoty wśród mieszkańców gminy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, a udział w nim może wnieść wiele radości oraz stanowić inspirację dla miłośników sztuki muzycznej. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie