Gmina Dobra

IX Bieg Przełajowy „JARZĘBINA” oraz Marsz Nordic Walking

Opublikowane

w dniu

[lead]5 października – piękna pogoda na biegu to już tradycja na naszej kultowej IX „Jarzębince”. ? Już od 7.30 członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje – Kościno, ich rodziny i znajomi rozpoczęli przygotowania na boisku w Kościnie, aby nasza „Jarzębinka” wypadła jak najlepiej. Zawodnicy również nie zawiedli. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Wśród zawodników byli stali bywalcy zarówno z Kościna i Dołuj, jak również z całego Powiatu Polickiego oraz ze Szczecina. [/lead]

Wśród zawodników znaleźli się super profesjonalni biegacze, całe rodziny z dziećmi, dzieci i młodzież ze szkoły w Dołujach pod opieką Dyrektor Elżbiety Walczyk oraz, mniej lub bardziej wytrenowani okoliczni mieszkańcy. W sumie było 270 zawodników plus ich rodziny i znajomi. Łącznie ok. 350 osób! Cieszymy się z tak licznej frekwencji, bo to oznacza, że nasz bieg zdobywa renomę, oraz, że propagowanie mody na zdrowy styl życia przynosi efekty.

Tradycyjnie rozgrzewkę dla zawodników przeprowadziła przed biegiem Beata Dąbrzalska, właścicielka Szkoły Tańca Bene, która prowadzi profesjonalne zajęcia fitness na terenie gminy Dobra.

O godzinie 11.00 z boiska w Kościnie nastąpił start – 270 zawodników wyruszyło na trasę. To prawdziwy rekord, tym bardziej , że w tym dniu odbywały się w pobliżu inne imprezy biegowe. Trasa jak zwykle przebiegała przez okoliczny kościńsko – dołujski las ale w celu urozmaicenia tym razem została zmieniona. W tym roku wydłużona została trasa: 7,6 km bieg oraz 4 km bieg i Nordic Walking. Jednak to liczba biegaczy na dystansie 4 km była największa. Trasy leśne biegu przełajowego są trudne, a rozmoknięte podłoże leśne to było nie lada wyzwanie. Na szczęście obyło się bez kontuzji, sama obecność ratowników medycznych wystarczyła. Czas mierzony był elektronicznie przy użyciu chipa a więc był bardzo dokładny. Wszyscy zawodnicy otrzymali koszulki pamiątkowe oraz medale, które ufundowała Gmina Dobra, Powiat Policki oraz firma DGS. Jak na profesjonalistów przystało zawodnicy mieli zapewnioną możliwość skorzystania m.in. z terapii radiofalowej czy zabiegów masaży dzięki dr Hannie Mosiejczuk i Annie Adamczuk.

Nikt, kto do tam przybył nie pozostał głodny. Do dyspozycji dla wszystkich były pieczone kurczaki „Pana Widelca” Mirosław Mosiejczuk, kiełbaski z grilla i… uwaga!!! prawdziwa wojskowa grochówka przygotowana przez 12 Szczecińską Dywizję Zmechanizowaną. Wydarzenie objęła patronatem honorowym Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Starosta Policki Andrzej Bednarek. Bardzo miło nam było, że odwiedził nas Norbert Obrycki oraz Joanna Napiwodzka kandydaci do sejmu. którzy wręczali medale wbiegającym zawodnikom oraz nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii. Byli z nami również Katarzyna Marks radna Gminy Dobra oraz Dariusz Podhajny radny Powiatu Polickiego.

Radny Gminy Dobra Karol Grochot wraz z pozytywnie zakręconymi mieszkańcami Skarbimierzyc przygotowali ciasto za które przyjmowali datki na operację nóżek małego chłopczyka Bruna. Uczestnicy chętnie wspierali ten szlachetny cel i nie żałowali grosza.

Oprócz nagród dla zwycięzców, odbyło się losowanie nagród pośród wszystkich uczestników. Dzięki hojności kolejnych sponsorów i partnerów: CH STER, Sklep FARMA w Dołujach, SEAT Grupa Cichy, LOTTO, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAT, Lubex Galwanotechnika, Korty Tenisowe Family Garden, LZS Dobra, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAT, Bar „U Urbana” w Lubieszynie i innym, każdy uczestnik biegu otrzymał nagrodę.

Dodatkowo Sołtys Sołectwa Dołuje Andrzej Szwichtenberg wraz z radą Sołecką ufundował nagrody dla najszybszych Pań zamieszkujących Sołectwo Dołuje w biegu na 4 km oraz NW. Nagrody dla najstarszej (69 lat) i najstarszego uczestnika (69 lat) ufundowała radna Gminy Dobra Władysława Gruszczyńska. Oczywiście nie zapomnieliśmy o nagrodzie dla najmłodszego uczestnika, którym była 3 letnia dziewczynka.

Sport sportem ale oprócz możliwości udziału w biegu czy marszu, na wszystkich czekały liczne atrakcje: zwiedzanie dwóch rosomaków oraz pokaz sprzętu wojskowego 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz lekcja udzielania pierwszej pomocy.J Nikt nie mógł się nudzić. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania – takie głosy pojawiały się od uczestników imprezy.

Podsumowując, to kolejna impreza organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje, która udała się znakomicie! Tak trzymać, inni mogą się od nich uczyć.

Szczególne podziękowania skierowane są do pań z biura startowego: Iwonka Majewska, Hanna Korczak, Magdalena Lech, Krystyna Tymczyszyn, Beata Rybak, oraz panom: Tomaszowi Lubińskiemu, Grzegorzowi Koniorowi, Mariuszowi Majewskiemu, Łukaszowi Brzyskiemu i wszystkim pozostałym, którzy pomagali przy organizacji biegu.

Nad całością czuwali: Katarzyna Marks i Anna Zych oraz Andrzej Zych i Maciej Marks.

Reklama

Gmina Dobra

Szkolenie dla przyszłych wolontariuszy w Schronisku w Dobrej

Schronisko dla zwierząt w Dobrej otwiera swoje drzwi dla osób chętnych do włączenia się w pomoc potrzebującym zwierzętom jako wolontariusze. Organizacja ogłasza nabór i zaprasza na szkolenie, które odbędzie się 20 sierpnia br. o godzinie 16:00. Spotkanie będzie stanowiło możliwość zdobycia niezbędnej wiedzy na temat opieki nad zwierzętami i funkcjonowania schroniska.

Opublikowane

w dniu

Zaangażowanie społeczności lokalnej ma kluczowe znaczenie dla działalności schroniska, dlatego szczególnie zapraszamy te osoby, które wykazują gotowość poświęcenia swojego czasu na rzecz kotów. Pomoc wolontariuszy jest cenna na wielu płaszczyznach – od karmienia, przez czułą opiekę, po pomoc w socjalizacji zwierząt. Osoby zainteresowane uczestnictwem w wolontariacie powinny przybyć na wyznaczone spotkanie, by dowiedzieć się więcej o zadaniach i możliwościach współpracy z placówką. Szczegóły dotyczące przygotowań i programu szkolenia można uzyskać kontaktując się bezpośrednio ze schroniskiem.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt i potwierdzenie swojej obecności pod numer tel. 508222247 do 19.08.2024r.
🔴Przypominamy, że wolontariuszem może zostać tylko osoba pełnoletnia.
🔴Regulamin wolontariatu dostępny na stronie Schroniska w zakładce „Wolontariat”
🔴Szkolenie odbędzie się w Schronisku w Dobrej, ul. Zwierzyniecka 1, 72-003 Dobra

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Jadwiga Tumielewicz – nowa dyrektor Schroniska w Dobrej

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej powitało nową dyrektor – Jadwigę Tumielewicz. Pani Jadwiga jest znana z wielkiego serca dla zwierząt i niezawodnego oddania ich dobru. Jej życiową pasją jest pomoc tym, którzy sami nie są w stanie poprosić o wsparcie.

Opublikowane

w dniu

Posiadając bogate doświadczenie w zarządzaniu i ochronie zwierząt, nowa dyrektor wprowadzi szereg zmian wizjonerskich, kładąc nacisk na poprawę jakości życia podopiecznych schroniska. Jej imponujące osiągnięcia już teraz budzą optymizm i są gwarancją, że wizja pani Jadwigi zyska materialny wymiar.

Ulepszone warunki życia zwierząt i akcentowanie znaczenia edukacji społecznej związanej z opieką nad zwierzętami będzie stało w centrum jej działań. Pani Tumielewicz planuje liczne akcje adopcyjne, warsztaty edukacyjne oraz kampanie promujące odpowiedzialność każdego z nas wobec tych bezbronnych istot.

Zarówno mieszkańcy gminy, jak i jej najmniejsi czworonożni mieszkańcy mogą spodziewać się wkrótce wielu pozytywnych zmian. To wszystko zostanie uroczyście zainaugurowane podczas Dnia Otwartego w schronisku, który odbędzie się 5 października. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością zgromadzi wielu miłośników zwierząt.

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Pako – jedenastoletni psiak o duchu młodzieńca szuka domu

Pako, sympatyczny mieszkaniec Schroniska w Dobrej, każdego tygodnia oczekuje soboty z niecierpliwością. Piesek wkraczając w jedenastą wiosnę swojego życia, zachowuje zapał i radość porównywalną do młodego psa. Sobota jest dla niego dniem szczególnym, bowiem wtedy też odwiedza go ukochana wolontariuszka i bierze go na długie i pełne uwagi spacery – momenty, które są dla Pako niezwykle ważne.

Opublikowane

w dniu

Niemniej jednak, w ciągu tygodnia brak tej wyjątkowej osoby jest dla niego odczuwalny. Zwierzak, choć otoczony opieką, intuicyjnie odczuwa, że codzienne spacery to nie to samo, co te sobotnie eskapady. To przekonanie sprawia, że Pako niestrudzenie czeka na osobę, z którą mógłby spędzić resztę swoich dni.

Starzejący się, lecz wciąż pełen życia pies, ma nadzieję znaleźć kogoś, kto otworzy przed nim drzwi swojego domu i serca. Pragnienie, aby Pako nie stał się tylko kolejnym numerkiem w statystyce, lecz członkiem rodziny, jest wyraźne w apelu tych, którzy go znają. Mimo śladów wieku widocznych na jego pyszczku, w oczach Pako wciąż tli się nadzieja na nowy, ciepły dom.

Kontakt w sprawie adopcji tego, a także innych zwierzaków, zadzwoń (godz. 8-16, poniedziałek – sobota) 508 222 247. Porozmawiaj z wolontariuszem 733 903 350

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie