Gmina Dobra

IX Bieg Przełajowy „JARZĘBINA” oraz Marsz Nordic Walking

Opublikowane

w dniu

[lead]5 października – piękna pogoda na biegu to już tradycja na naszej kultowej IX „Jarzębince”. ? Już od 7.30 członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje – Kościno, ich rodziny i znajomi rozpoczęli przygotowania na boisku w Kościnie, aby nasza „Jarzębinka” wypadła jak najlepiej. Zawodnicy również nie zawiedli. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Wśród zawodników byli stali bywalcy zarówno z Kościna i Dołuj, jak również z całego Powiatu Polickiego oraz ze Szczecina. [/lead]

Wśród zawodników znaleźli się super profesjonalni biegacze, całe rodziny z dziećmi, dzieci i młodzież ze szkoły w Dołujach pod opieką Dyrektor Elżbiety Walczyk oraz, mniej lub bardziej wytrenowani okoliczni mieszkańcy. W sumie było 270 zawodników plus ich rodziny i znajomi. Łącznie ok. 350 osób! Cieszymy się z tak licznej frekwencji, bo to oznacza, że nasz bieg zdobywa renomę, oraz, że propagowanie mody na zdrowy styl życia przynosi efekty.

Tradycyjnie rozgrzewkę dla zawodników przeprowadziła przed biegiem Beata Dąbrzalska, właścicielka Szkoły Tańca Bene, która prowadzi profesjonalne zajęcia fitness na terenie gminy Dobra.

O godzinie 11.00 z boiska w Kościnie nastąpił start – 270 zawodników wyruszyło na trasę. To prawdziwy rekord, tym bardziej , że w tym dniu odbywały się w pobliżu inne imprezy biegowe. Trasa jak zwykle przebiegała przez okoliczny kościńsko – dołujski las ale w celu urozmaicenia tym razem została zmieniona. W tym roku wydłużona została trasa: 7,6 km bieg oraz 4 km bieg i Nordic Walking. Jednak to liczba biegaczy na dystansie 4 km była największa. Trasy leśne biegu przełajowego są trudne, a rozmoknięte podłoże leśne to było nie lada wyzwanie. Na szczęście obyło się bez kontuzji, sama obecność ratowników medycznych wystarczyła. Czas mierzony był elektronicznie przy użyciu chipa a więc był bardzo dokładny. Wszyscy zawodnicy otrzymali koszulki pamiątkowe oraz medale, które ufundowała Gmina Dobra, Powiat Policki oraz firma DGS. Jak na profesjonalistów przystało zawodnicy mieli zapewnioną możliwość skorzystania m.in. z terapii radiofalowej czy zabiegów masaży dzięki dr Hannie Mosiejczuk i Annie Adamczuk.

Nikt, kto do tam przybył nie pozostał głodny. Do dyspozycji dla wszystkich były pieczone kurczaki „Pana Widelca” Mirosław Mosiejczuk, kiełbaski z grilla i… uwaga!!! prawdziwa wojskowa grochówka przygotowana przez 12 Szczecińską Dywizję Zmechanizowaną. Wydarzenie objęła patronatem honorowym Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Starosta Policki Andrzej Bednarek. Bardzo miło nam było, że odwiedził nas Norbert Obrycki oraz Joanna Napiwodzka kandydaci do sejmu. którzy wręczali medale wbiegającym zawodnikom oraz nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii. Byli z nami również Katarzyna Marks radna Gminy Dobra oraz Dariusz Podhajny radny Powiatu Polickiego.

Radny Gminy Dobra Karol Grochot wraz z pozytywnie zakręconymi mieszkańcami Skarbimierzyc przygotowali ciasto za które przyjmowali datki na operację nóżek małego chłopczyka Bruna. Uczestnicy chętnie wspierali ten szlachetny cel i nie żałowali grosza.

Oprócz nagród dla zwycięzców, odbyło się losowanie nagród pośród wszystkich uczestników. Dzięki hojności kolejnych sponsorów i partnerów: CH STER, Sklep FARMA w Dołujach, SEAT Grupa Cichy, LOTTO, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAT, Lubex Galwanotechnika, Korty Tenisowe Family Garden, LZS Dobra, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAT, Bar „U Urbana” w Lubieszynie i innym, każdy uczestnik biegu otrzymał nagrodę.

Dodatkowo Sołtys Sołectwa Dołuje Andrzej Szwichtenberg wraz z radą Sołecką ufundował nagrody dla najszybszych Pań zamieszkujących Sołectwo Dołuje w biegu na 4 km oraz NW. Nagrody dla najstarszej (69 lat) i najstarszego uczestnika (69 lat) ufundowała radna Gminy Dobra Władysława Gruszczyńska. Oczywiście nie zapomnieliśmy o nagrodzie dla najmłodszego uczestnika, którym była 3 letnia dziewczynka.

Sport sportem ale oprócz możliwości udziału w biegu czy marszu, na wszystkich czekały liczne atrakcje: zwiedzanie dwóch rosomaków oraz pokaz sprzętu wojskowego 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz lekcja udzielania pierwszej pomocy.J Nikt nie mógł się nudzić. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania – takie głosy pojawiały się od uczestników imprezy.

Podsumowując, to kolejna impreza organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje, która udała się znakomicie! Tak trzymać, inni mogą się od nich uczyć.

Szczególne podziękowania skierowane są do pań z biura startowego: Iwonka Majewska, Hanna Korczak, Magdalena Lech, Krystyna Tymczyszyn, Beata Rybak, oraz panom: Tomaszowi Lubińskiemu, Grzegorzowi Koniorowi, Mariuszowi Majewskiemu, Łukaszowi Brzyskiemu i wszystkim pozostałym, którzy pomagali przy organizacji biegu.

Nad całością czuwali: Katarzyna Marks i Anna Zych oraz Andrzej Zych i Maciej Marks.

Reklama

Gmina Dobra

Mierzyński Wór Przygód – Dzień Dziecka

W najbliższą niedzielę 28.maja br w godz od 12.00 do15.00 Teren Rekreacyjno – Sportowy Mierzynianka ul Nasienna 20 serdecznie zapraszamy Was z rodzicami na „Mierzyński Wór Przygód – Dzień Dziecka”.

Opublikowane

w dniu

W programie: dziecięca strefa radości, Militaria, warsztaty robienia naturalnych lizaków, skakańce, dmuchańce, bańki mydlane, pokazy, gry, zabawy ruchowe, konkursy z nagrodami, wata cukrowa, popcorn i wiele innych niespodzianek.
Projekt jest realizowany z Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Polsko – Ukraiński Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy

27.05.2023 (sobota) w Mierzynie odbędzie się Polsko – Ukraiński Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy, na który serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na rowerze mieszkańców Mierzyna, rodzin z Ukrainy , Szczecina oraz innych miejscowości Pomorza Zachodniego niezależne od wieku. Trasa rajdu liczy ok. 10 km i prowadzi z terenu rekreacyjnego- sportowego „Mierzynianka” do patio CH Ster.

Opublikowane

w dniu

Tempo jazdy będzie bardzo rekreacyjne (10 km/godz.), aby najstarsi i najmłodsi uczestnicy nie mieli problemu z pokonaniem trasy. Dzieci w rajdzie mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką swoich opiekunów. Pamiętajcie też o zabraniu kasków co znacznie zwiększy Wasze bezpieczeństwo.
Miejsce zbiórki to – Teren Sportowo – Rekreacyjny „Mierzynianka” w Mierzynie godz 9:30
Rozpoczęcie Rajdu godz.10:00.
Zakończenie planowane jest na terenie patio Centrum Handlowe Ster ul. Ku Słońcu 67, gdzie na uczestników wydarzenia będą czekały medale okolicznościowe kamizelki dla dorosłych i dzieci, elementów odblaskowych , poczęstunek, konkursy z nagrodami i mnóstwo niespodzianek o których dowiecie się już niebawem.

————————————————————————————————————————————————
Щиро запрошуємо родини з України на польсько-український велопробіг поколінь
Дата проведення мітингу: 27 травня 2023 року
Час збору: 9:30
Початок:10:00 Спортивно-відпочинкова зона Mierzynanka в Межині, вул.Насенна 20
Кінець зльоту: торговий центр Ster, вулиця Ku Sloncu 67, де заплановано багато атракціонів, включно з нагородженням медалями. світловідбиваючі жилети, частування 🥇🥇🏵☀️💥
Rajd organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn,które pozyskało środki z Program Społecznik 2022-2024 „Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”

Czytaj dalej

Gmina Dobra

9. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy

Rozpoczęły się zapisy na 9. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 17 czerwca 2023 roku. Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra we współpracy Centrum Handlowym „Ster” i organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra oraz mieszkańcami gminy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji uczestnictwa.

Opublikowane

w dniu

Rowerzyści w bardzo spokojnym tempie (około 10 km/h) pokonają dystans 15 kilometrów jadąc uroczymi ulicami Mierzyna i podziwiając najciekawsze miejsca położone w tej miejscowości (w tym zabytkowy wiatrak, który jest symbolem Mierzyna). Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu będą czuwali policjanci z Mierzyna, Polic oraz Szczecina. Rowerzyści zgromadzą się na Terenie Sportowo – Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie. Na starcie rajdu rowerzyści otrzymają odblaskowe kamizelki rowerowe oraz pamiątkowe numery startowe.

Organizatorzy przygotowali duży zapas wody, aby uczestnicy rajdu mieli możliwość uzupełnienia swoich bidonów podczas przejazdu przez Mierzyn. Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe medale przedstawiające wiatrak koźlak z XIX wieku, który jest symbolem Mierzyna, a Centrum Handlowe Ster przygotuje poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia (pieczone kiełbaski, prowiant oraz napoje). Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadzą szkolenie i konkursy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci i młodzieży, a policjanci z komisariatu Szczecin – Pogodno będą znakowali chętnym rowery. Policjanci przekażą dzieciom odblaskowe akcesoria poprawiające ich bezpieczeństwo oraz materiały edukacyjne.

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podczas swoich rajdów przykłada ogromną wagę do edukacji dzieci i dorosłych w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Następnie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra poprowadzą konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wydarzenie adresowane jest do całych rodzin, w tym najmłodszych dzieci, które są w stanie w tempie około 10km/h pokonać dystans 15 kilometrów. Uczestnictwo dzieci dozwolone WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Organizatorzy przypominają, że na gryfusowych wydarzeniach wymagana jest jazda w kaskach zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Bezpieczeństwo uczestników rajdu jest priorytetem.

Na organizację rajdu Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra pozyskała dotację z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik. Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia będzie Grupa Gezet, która udostępni organizatorom samochód niezbędny do organizacji i zabezpieczenia rajdu. Sponsorem wydarzenia jest także firma Demant, która od wielu lat wspiera rajdy rodzinne oraz wydarzenia kulturalne organizowane na terenie Gminy Dobra. Organizatorzy gorąco dziękują samorządom oraz firmom za wsparcie tej inicjatywy.

Zapisy na rajd prowadzi portal Mierzyn.pl na stronie www.mierzyn.pl/gryfus

Link do trasy rajdu: https://www.komoot.com/pl-pl/tour/1113866533?ref=wtd

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie