Gmina Dobra

IX Bieg Przełajowy „JARZĘBINA” oraz Marsz Nordic Walking

Opublikowane

w dniu

[lead]5 października – piękna pogoda na biegu to już tradycja na naszej kultowej IX „Jarzębince”. ? Już od 7.30 członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje – Kościno, ich rodziny i znajomi rozpoczęli przygotowania na boisku w Kościnie, aby nasza „Jarzębinka” wypadła jak najlepiej. Zawodnicy również nie zawiedli. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Wśród zawodników byli stali bywalcy zarówno z Kościna i Dołuj, jak również z całego Powiatu Polickiego oraz ze Szczecina. [/lead]

Wśród zawodników znaleźli się super profesjonalni biegacze, całe rodziny z dziećmi, dzieci i młodzież ze szkoły w Dołujach pod opieką Dyrektor Elżbiety Walczyk oraz, mniej lub bardziej wytrenowani okoliczni mieszkańcy. W sumie było 270 zawodników plus ich rodziny i znajomi. Łącznie ok. 350 osób! Cieszymy się z tak licznej frekwencji, bo to oznacza, że nasz bieg zdobywa renomę, oraz, że propagowanie mody na zdrowy styl życia przynosi efekty.

Tradycyjnie rozgrzewkę dla zawodników przeprowadziła przed biegiem Beata Dąbrzalska, właścicielka Szkoły Tańca Bene, która prowadzi profesjonalne zajęcia fitness na terenie gminy Dobra.

O godzinie 11.00 z boiska w Kościnie nastąpił start – 270 zawodników wyruszyło na trasę. To prawdziwy rekord, tym bardziej , że w tym dniu odbywały się w pobliżu inne imprezy biegowe. Trasa jak zwykle przebiegała przez okoliczny kościńsko – dołujski las ale w celu urozmaicenia tym razem została zmieniona. W tym roku wydłużona została trasa: 7,6 km bieg oraz 4 km bieg i Nordic Walking. Jednak to liczba biegaczy na dystansie 4 km była największa. Trasy leśne biegu przełajowego są trudne, a rozmoknięte podłoże leśne to było nie lada wyzwanie. Na szczęście obyło się bez kontuzji, sama obecność ratowników medycznych wystarczyła. Czas mierzony był elektronicznie przy użyciu chipa a więc był bardzo dokładny. Wszyscy zawodnicy otrzymali koszulki pamiątkowe oraz medale, które ufundowała Gmina Dobra, Powiat Policki oraz firma DGS. Jak na profesjonalistów przystało zawodnicy mieli zapewnioną możliwość skorzystania m.in. z terapii radiofalowej czy zabiegów masaży dzięki dr Hannie Mosiejczuk i Annie Adamczuk.

Nikt, kto do tam przybył nie pozostał głodny. Do dyspozycji dla wszystkich były pieczone kurczaki „Pana Widelca” Mirosław Mosiejczuk, kiełbaski z grilla i… uwaga!!! prawdziwa wojskowa grochówka przygotowana przez 12 Szczecińską Dywizję Zmechanizowaną. Wydarzenie objęła patronatem honorowym Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Starosta Policki Andrzej Bednarek. Bardzo miło nam było, że odwiedził nas Norbert Obrycki oraz Joanna Napiwodzka kandydaci do sejmu. którzy wręczali medale wbiegającym zawodnikom oraz nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii. Byli z nami również Katarzyna Marks radna Gminy Dobra oraz Dariusz Podhajny radny Powiatu Polickiego.

Radny Gminy Dobra Karol Grochot wraz z pozytywnie zakręconymi mieszkańcami Skarbimierzyc przygotowali ciasto za które przyjmowali datki na operację nóżek małego chłopczyka Bruna. Uczestnicy chętnie wspierali ten szlachetny cel i nie żałowali grosza.

Oprócz nagród dla zwycięzców, odbyło się losowanie nagród pośród wszystkich uczestników. Dzięki hojności kolejnych sponsorów i partnerów: CH STER, Sklep FARMA w Dołujach, SEAT Grupa Cichy, LOTTO, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAT, Lubex Galwanotechnika, Korty Tenisowe Family Garden, LZS Dobra, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAT, Bar „U Urbana” w Lubieszynie i innym, każdy uczestnik biegu otrzymał nagrodę.

Dodatkowo Sołtys Sołectwa Dołuje Andrzej Szwichtenberg wraz z radą Sołecką ufundował nagrody dla najszybszych Pań zamieszkujących Sołectwo Dołuje w biegu na 4 km oraz NW. Nagrody dla najstarszej (69 lat) i najstarszego uczestnika (69 lat) ufundowała radna Gminy Dobra Władysława Gruszczyńska. Oczywiście nie zapomnieliśmy o nagrodzie dla najmłodszego uczestnika, którym była 3 letnia dziewczynka.

Sport sportem ale oprócz możliwości udziału w biegu czy marszu, na wszystkich czekały liczne atrakcje: zwiedzanie dwóch rosomaków oraz pokaz sprzętu wojskowego 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz lekcja udzielania pierwszej pomocy.J Nikt nie mógł się nudzić. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania – takie głosy pojawiały się od uczestników imprezy.

Podsumowując, to kolejna impreza organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje, która udała się znakomicie! Tak trzymać, inni mogą się od nich uczyć.

Szczególne podziękowania skierowane są do pań z biura startowego: Iwonka Majewska, Hanna Korczak, Magdalena Lech, Krystyna Tymczyszyn, Beata Rybak, oraz panom: Tomaszowi Lubińskiemu, Grzegorzowi Koniorowi, Mariuszowi Majewskiemu, Łukaszowi Brzyskiemu i wszystkim pozostałym, którzy pomagali przy organizacji biegu.

Nad całością czuwali: Katarzyna Marks i Anna Zych oraz Andrzej Zych i Maciej Marks.

Reklama

Gmina Dobra

Ferie zimowe w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Ludowym w Mierzynie

W czasie od 13 do 24 lutego 2023 dzieci w wieku 8-13 lat będą mogły skorzystać z warsztatów organizowanych specjalnie dla nich. Zajęcia o bardzo różnorodnej tematyce będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00.

Opublikowane

w dniu

Tygodniowy program spotkań będzie obejmował warsztaty kulinarne, plastyczne, muzyczne, sportowe oraz dzień gier planszowych i zabaw klockami lego.

W feriach z ZULem można wziąć udział zarówno w trybie jedno- jak i dwutygodniowym (zajęcia nie będą się pokrywać). Istnieje także możliwość uczestnictwa w zajęciach w wybrane dni tygodnia.

Cena:

• jeden tydzień warsztatów (od poniedziałku 13.02.2023 do piątku 17.02.2023 lub od poniedziałku 20.02.2023 do piątku 24.02.2023): 500 zł (460 zł za drugie dziecko)

• dwa tygodnie warsztatów (od poniedziałku 13.02.2023 do piątku 24.02.2023, bez weekendu): 950 zł (890 zł za drugie dziecko)

• pojedynczy, wybrany dzień: 150 zł (120 zł za drugie dziecko)

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Informacja na temat rozbudowy Stacji Uzdatniania Wody w Bezrzeczu

Gmina Dobra rozpoczęła rozbudowę Stacji Uzdatniania Wody w m. Bezrzecze w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa Stacji Uzdatniania Wody w m. Bezrzecze, gm. Dobra”. Wykonawcą robót jest firma Instalcompact Sp. z o. o., ul. Wierzbowa 23Tarnowo Podgórne.

Opublikowane

w dniu

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia w komunikacji drogowej oraz inne niedogodności w obszarze prowadzonej inwestycji. Wszystkie inwestycje związane z budową, przebudową, remontem czy modernizacją wiążą się z wieloma niedogodnościami dla mieszkańców podczas jej realizacji. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż zakończenie ww. inwestycji zapewni jej niezawodną i bezawaryjną pracę, efektywne wykorzystanie terenu SUW oraz usprawnienie procesu uzdatniania wody. Właścicieli posesji zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji, prosimy o wyrozumiałość dla uciążliwości powstałych w procesie budowlanym. Zwracamy się także do kierowców i pozostałych uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe.

Sprawy związane z daną inwestycją należy zgłaszać do Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji pod numer telefonu: 91 311 32 36.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Ruszyło głosowanie do Budżetu Obywatelskiego na rok 2023

W poniedziałek 30 stycznia br. ruszyło głosowanie do Budżetu Obywatelskiego na rok 2023 i potrwa do 13 lutego 2023 r. do godziny 15:00.

Opublikowane

w dniu

Do głosowania dopuszczonych zostało 28 projektów. Wśród nich jest 12 projektów inwestycyjnych oraz 16 nieinwestycyjnych. Podczas głosowania wybieramy jeden projekt nieinwestycyjny oraz dwa inwestycyjne. Swoje głosy można oddawać na projekty z terenu całej Gminy.

Głos na wybrany projekt można oddać na dwa sposoby:

– poprzez wypełnienie aktywnego formularza na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego adres: www.dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org i potwierdzenie głosu za pomocą kodu sms otrzymanego na telefon komórkowy. Z jednego numeru komórkowego możliwe jest potwierdzenie maksymalnie 3 głosów lub,

– poprzez odbiór kart do głosowania i bezpośredni akt głosowania w budynku Urzędu Gminy Dobra przy ulicy Szczecińskiej 16a, po okazaniu dokumentu tożsamości i wcześniejszym umówieniu się telefonicznym pod nr: 91 441 05 00.

Jednocześnie przypominamy, że osoby niezameldowane w Gminie Dobra do dnia 17.01.2023r., ale zamieszkujące na terenie Gminy Dobra mogą zagłosować wyłącznie w formie papierowej, po wcześniejszym umówieniu pod nr tel. 91 441 05 00.

Wójt Gminy Dobra

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie