Gmina Dobra

IX Bieg Przełajowy „JARZĘBINA” oraz Marsz Nordic Walking

Opublikowane

w dniu

[lead]5 października – piękna pogoda na biegu to już tradycja na naszej kultowej IX „Jarzębince”. ? Już od 7.30 członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje – Kościno, ich rodziny i znajomi rozpoczęli przygotowania na boisku w Kościnie, aby nasza „Jarzębinka” wypadła jak najlepiej. Zawodnicy również nie zawiedli. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Wśród zawodników byli stali bywalcy zarówno z Kościna i Dołuj, jak również z całego Powiatu Polickiego oraz ze Szczecina. [/lead]

Wśród zawodników znaleźli się super profesjonalni biegacze, całe rodziny z dziećmi, dzieci i młodzież ze szkoły w Dołujach pod opieką Dyrektor Elżbiety Walczyk oraz, mniej lub bardziej wytrenowani okoliczni mieszkańcy. W sumie było 270 zawodników plus ich rodziny i znajomi. Łącznie ok. 350 osób! Cieszymy się z tak licznej frekwencji, bo to oznacza, że nasz bieg zdobywa renomę, oraz, że propagowanie mody na zdrowy styl życia przynosi efekty.

Tradycyjnie rozgrzewkę dla zawodników przeprowadziła przed biegiem Beata Dąbrzalska, właścicielka Szkoły Tańca Bene, która prowadzi profesjonalne zajęcia fitness na terenie gminy Dobra.

O godzinie 11.00 z boiska w Kościnie nastąpił start – 270 zawodników wyruszyło na trasę. To prawdziwy rekord, tym bardziej , że w tym dniu odbywały się w pobliżu inne imprezy biegowe. Trasa jak zwykle przebiegała przez okoliczny kościńsko – dołujski las ale w celu urozmaicenia tym razem została zmieniona. W tym roku wydłużona została trasa: 7,6 km bieg oraz 4 km bieg i Nordic Walking. Jednak to liczba biegaczy na dystansie 4 km była największa. Trasy leśne biegu przełajowego są trudne, a rozmoknięte podłoże leśne to było nie lada wyzwanie. Na szczęście obyło się bez kontuzji, sama obecność ratowników medycznych wystarczyła. Czas mierzony był elektronicznie przy użyciu chipa a więc był bardzo dokładny. Wszyscy zawodnicy otrzymali koszulki pamiątkowe oraz medale, które ufundowała Gmina Dobra, Powiat Policki oraz firma DGS. Jak na profesjonalistów przystało zawodnicy mieli zapewnioną możliwość skorzystania m.in. z terapii radiofalowej czy zabiegów masaży dzięki dr Hannie Mosiejczuk i Annie Adamczuk.

Nikt, kto do tam przybył nie pozostał głodny. Do dyspozycji dla wszystkich były pieczone kurczaki „Pana Widelca” Mirosław Mosiejczuk, kiełbaski z grilla i… uwaga!!! prawdziwa wojskowa grochówka przygotowana przez 12 Szczecińską Dywizję Zmechanizowaną. Wydarzenie objęła patronatem honorowym Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Starosta Policki Andrzej Bednarek. Bardzo miło nam było, że odwiedził nas Norbert Obrycki oraz Joanna Napiwodzka kandydaci do sejmu. którzy wręczali medale wbiegającym zawodnikom oraz nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii. Byli z nami również Katarzyna Marks radna Gminy Dobra oraz Dariusz Podhajny radny Powiatu Polickiego.

Radny Gminy Dobra Karol Grochot wraz z pozytywnie zakręconymi mieszkańcami Skarbimierzyc przygotowali ciasto za które przyjmowali datki na operację nóżek małego chłopczyka Bruna. Uczestnicy chętnie wspierali ten szlachetny cel i nie żałowali grosza.

Oprócz nagród dla zwycięzców, odbyło się losowanie nagród pośród wszystkich uczestników. Dzięki hojności kolejnych sponsorów i partnerów: CH STER, Sklep FARMA w Dołujach, SEAT Grupa Cichy, LOTTO, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAT, Lubex Galwanotechnika, Korty Tenisowe Family Garden, LZS Dobra, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAT, Bar „U Urbana” w Lubieszynie i innym, każdy uczestnik biegu otrzymał nagrodę.

Dodatkowo Sołtys Sołectwa Dołuje Andrzej Szwichtenberg wraz z radą Sołecką ufundował nagrody dla najszybszych Pań zamieszkujących Sołectwo Dołuje w biegu na 4 km oraz NW. Nagrody dla najstarszej (69 lat) i najstarszego uczestnika (69 lat) ufundowała radna Gminy Dobra Władysława Gruszczyńska. Oczywiście nie zapomnieliśmy o nagrodzie dla najmłodszego uczestnika, którym była 3 letnia dziewczynka.

Sport sportem ale oprócz możliwości udziału w biegu czy marszu, na wszystkich czekały liczne atrakcje: zwiedzanie dwóch rosomaków oraz pokaz sprzętu wojskowego 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz lekcja udzielania pierwszej pomocy.J Nikt nie mógł się nudzić. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania – takie głosy pojawiały się od uczestników imprezy.

Podsumowując, to kolejna impreza organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje, która udała się znakomicie! Tak trzymać, inni mogą się od nich uczyć.

Szczególne podziękowania skierowane są do pań z biura startowego: Iwonka Majewska, Hanna Korczak, Magdalena Lech, Krystyna Tymczyszyn, Beata Rybak, oraz panom: Tomaszowi Lubińskiemu, Grzegorzowi Koniorowi, Mariuszowi Majewskiemu, Łukaszowi Brzyskiemu i wszystkim pozostałym, którzy pomagali przy organizacji biegu.

Nad całością czuwali: Katarzyna Marks i Anna Zych oraz Andrzej Zych i Maciej Marks.

Reklama

Gmina Dobra

Informacja o dodatku węglowym

Opublikowane

w dniu

W dniu 5 sierpnia 2022r. Sejm przyjął ustawę o dodatku węglowym. W chwili obecnej ustawa oczekuje na podpis prezydenta, który ma na to czas do 26 sierpnia br.  Po podpisaniu ustawy i ogłoszeniu w dzienniku ustaw będzie można składać wnioski. Wszelkie informacje odnośnie terminu i miejsca składania wniosków będziemy podawać na bieżąco.

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej

Krystyna Ryszkiewicz

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Rusza przygotowywanie dokumentacji dla obwodnicy Mierzyna

Drogę zaprojektuje Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu w ramach umowy o wartości 2,79 mln zł. Kontrakt z biurem projektowym został zawarty wspólnie przez GDDKiA i Miasto Szczecin. Połowa trasy o łącznej długości 4,8 km leży na terenie Szczecina, dlatego wymagane są wspólne przygotowania i późniejsza realizacja tej inwestycji. Ramy współpracy zostały ustalone w podpisanym w styczniu tego roku porozumieniu.

Opublikowane

w dniu

Projektant ma 12 miesięcy na wykonanie badań podłoża i opracowanie projektu budowlanego oraz dodatkowe 3 miesiące na opracowanie projektów wykonawczych.

Dojazd do Zachodniej Obwodnicy Szczecina

Obecnie DK10, wychodząca ze Szczecina w stronę granicy polsko-niemieckiej, przebiega przez gęsto zabudowaną miejscowość Mierzyn. Na drodze codziennie, w godzinach szczytu, tworzą się korki. Na połączeniu DK10 z planowaną Zachodnią Obwodnicą Szczecina (ZOS) powstanie węzeł Dołuje, który będzie jednym z głównych połączeń z centrum Szczecina.

Biegnąca obecnie przez Mierzyn DK10 nie byłaby w stanie obsłużyć dodatkowego ruchu, dlatego potrzebny jest nowy przebieg tej drogi. Zapewni on właściwy dojazd do obwodnicy Szczecina. Inwestycja przewidziana jest do realizacji łącznie z ZOS.

Nowa trasa ominie Mierzyn od północy

Początkiem drogi od strony Szczecina będzie skrzyżowanie na końcu ulicy Ku Słońcu w rejonie istniejącego centrum handlowego. Ten początkowy fragment, o długości ponad 200 metrów, to teren miasta Szczecin. Dalej trasa będzie biegła w kierunku północnym do połączenia ulic Topolowej i Łukasińskiego. Za ten odcinek o długości ok. 1,2 km będzie odpowiedzialna GDDKiA. Dalej trasa ponownie wejdzie na teren Szczecina i będzie biegła w kierunku zachodnim, przechodząc częściowo przez teren ogródków działkowych. Na połączeniu z ul. Nasienną planowane jest rondo. Po około 2,1 km droga opuści teren miasta. Dalej nowa DK10 po pokonaniu około 1,3 km dotrze do węzła Dołuje. Ten ostatni fragment leżeć będzie w gestii GDDKiA.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Kolejne przypadki wandalizmu w gminie Dobra

W gminie Dobra notorycznie dochodzi do aktów wandalizmu. Dewastowane są wiaty przystankowe, tablice informacyjne, kosze na śmieci, kontenery socjalne, ławki oraz urządzenia do ćwiczeń. Nie bądźmy obojętni i zdecydowanie reagujmy na przypadki niszczenia wspólnego mienia.

Opublikowane

w dniu

Na terenie gminy Dobra często dochodzi do aktów wandalizmu. Najczęściej jest to tzw. pseudograffiti, czyli po prostu mazanie farbami w sprayu wiat przystankowych, kontenerów, ławek, a nawet urządzeń do zabaw i ćwiczeń. Zdarzają się też przypadki niszczenia regulaminów czy wyrywania tablic informacyjnych.

W zeszłym tygodniu pomazano farbami ławki, stół do ping-ponga i urządzenia do ćwiczeń na terenie Orlika w Dobrej. Zniszczono też stojak z regulaminem.

Do przypadków wandalizmu dochodzi też w innych miejscowościach gminy Dobra. W Bezrzeczu na terenie rekreacyjnym pomazano farbami budynek socjalny, skrzynki elektryczne, zniszczono tablicę z regulaminem na pumptracku, a nawet próbowano podpalić sztuczną nawierzchnię nowego boiska. W Dobrej zniszczono elewację nowego budynku szatni przy boisku na ul. Sportowej, a w Stolcu wyrwano bramę prowadzącą na teren rekreacyjny z plażą.

Nie bądźmy obojętni na przypadki wandalizmu. Jeżeli jesteśmy świadkami, możemy zawsze zrobić zdjęcie sprawcom i przesłać do Straży Gminnej w Dobrej pod nr tel. 501 701 076 lub mailem na adres strazgminna@dobraszczecinska.pl. Walczmy z wandalizmem i wspólnie dbajmy o nasze gminne mienie – apelują pracownicy Urzędu Gminy Dobra.

Nasza obojętność oznacza przyzwolenie na takie zachowania. Nie bójmy się więc reagować.

Umyślne niszczenie publicznego mienia jest przestępstwem. Każdy kto niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku cudzą rzecz podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Tekst: www.gminadobra24.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie