Powiat Policki

Razem Możemy Więcej

Powiat Policki zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Razem Możemy Więcej. Edycja 2021”, organizowanym w ramach VI Powiatowej Gali Wolontariatu i Aktywności Społecznej. Zgłoszenia do 17 stycznia br.

Opublikowane

w dniu

Konkurs ma na celu promowanie różnorodnych form zaangażowania społecznego, w tym działalność organizacji pozarządowych, wolontariuszy, grup nieformalnych oraz instytucji i podmiotów prowadzących aktywność społeczną w Powiecie Polickim.

Tegoroczna edycja konkursu odnosi się do działalności podejmowanej w latach 2020–2021 i dotyczy następujących kategorii:

I. Działania warte naśladowania

II. Osobowość roku

III. Działalność instytucji i placówek publicznych oraz podmiotów prywatnych w zakresie aktywności społecznej

IV. Inicjatywy służące przeciwdziałaniu i łagodzeniu skutków epidemii.

Jak dokonać zgłoszenia ?

Zgłoszeń należy dokonać na formularzu zgłoszeniowym, przesyłając go pocztą lub dostarczając osobiście na adres:

Starostwo Powiatowe w Policach

Wydział Spraw Obywatelskich

ul. Tanowska 8, 72-010 Police

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje na temat konkurs można uzyskać pod numerem telefonu 91 43 28 116 (kontakt z Panią Edytą Rudecką) lub w drodze korespondencji elektronicznej na adres: rudecka@policki.pl

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas VI Powiatowej Gali Wolontariatu i Aktywności Społecznej, którą zaplanowano na styczeń/luty 2022 r.

Na gali zostaną zaprezentowane m.in. sylwetki osób i organizacji pozarządowych oraz inicjatywy warte naśladowania zgłoszone w ramach ogłoszonego konkursu. Będzie to również czas na złożenie podziękowań i wyrażenie uznania, a także wręczenie nagród i wyróżnień, dla wszystkich którzy swoja postawą i zaangażowaniem przyczyniają się do realizacji cennych działań na rzecz społeczności lokalnej, rozwijając tym samym aktywność społeczną w Powiecie Polickim.

Szczegóły organizacyjne dotyczące tej uroczystości zostaną podane do wiadomości w terminie późniejszym.

Powiat Policki

Nowe władze Rady Powiatu w Policach. Shivan Fate nowym starostą polickim

W dniu 7 maja odbyła się inauguracyjna sesja Rady Powiatu w Policach, rozpoczynająca nową kadencję na lata 2024-2029. Uroczyste otwarcie pierwszego spotkania prowadził Janusz Szwyd, pełniący funkcję Radnego Seniora. W pierwszej kolejności nowo wybrani radni odebrali zaświadczenia potwierdzające ich wybór oraz złożyli ślubowanie.

Opublikowane

w dniu

W dalszej części obrad skoncentrowano się na formowaniu składu organów rady, rozpoczynając od wyboru przewodniczącego. Do tego stanowiska jednomyślnie wybrany został Janusz Szwyd, który w poprzedniej kadencji zajmował stanowisko wiceprzewodniczącego. Kandydaturę przewodniczącego poparło 18 członków rady w trakcie tajnego głosowania.

Kolejnym punktem sesji było wyłonienie wiceprzewodniczących. Po zgłoszeniu trzech kandydatów – Danuty Chylewskiej-Kęsy, Adama Pacholika i Jolanty Pisarskiej – mandat wiceprzewodniczących uzyskali Danuta Chylewska-Kęsy oraz Adam Pacholik, co zostało ustalone w rezultacie tajnego głosowania.

I sesja Rady Powiatu w Policach przyniosła również wybór Zarządu Powiatu. Na urząd Starosty Polickiego z jedną zgłoszoną kandydaturą Shivana Fate, zgromadzenie poparło kandydata 17 głosami. Tym samym Shivana Fate została nowym Starostą Polickim.

Dodatkowo, na posiedzeniu zatwierdzono skład pozostałych członków zarządu. Damian Walczak otrzymał nominację na stanowisko Wicestarosty Polickiego, otrzymując 17 głosów ZA i jednocześnie 1 głos PRZECIW. Natomiast Jacek Fabisiak został wybrany na Członka Zarządu Powiatu w Policach z wynikiem 15 głosów ZA przy 2 głosach PRZECIW. Obydwa wybory były przeprowadzone przez zgromadzenie radnych metodą tajnego głosowania.

Czytaj dalej

Powiat Policki

XVII edycja „Wierszomanii” wzbudziła emocje wśród najmłodszych

W czwartkowy dzień, 18 kwietnia, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach była świadkiem kreatywności i entuzjazmu, jaki wzbudziła XVII edycja „Wierszomanii”. Impreza zgromadziła młodych pasjonatów poezji pod hasłem „Z ust dziecięcych radość płynie – Wierszomania z tego słynie”, stając się świętem słowa mówionego w wykonaniu najmłodszych.

Opublikowane

w dniu

Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Starosty Polickiego oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie, co podkreśliło znaczenie konkursu na kulturalnej mapie regionu. Nagrody i wyróżnienia wręczali Członek Zarządu Powiatu w Policach, Beata Chmielewska, oraz Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego, Danuta Chylewska-Kęsy.

Do udziału w „Wierszomanii” stanęły dzieci z 21 lokalnych przedszkoli, w tym placówek w Przecławiu, Tanowie, Trzebieży oraz Szkół Podstawowych nr 6 i w Dołujach. Szczególne wrażenie zrobili na zgromadzonej publiczności młodzi recytatorzy z SOSW nr 1 w Policach, Colin Przybyła i Ernest Stankiewicz, którzy gościnnie zaprezentowali swoje umiejętności.

Jury konkursowe kierowane przez przewodniczącą Tamarę Wacholc, złożone z doświadczonych ekspertów w dziedzinie literatury i logopedii, miało niełatwe zadanie wyłonić najlepszych młodych poetów. W składzie jury znaleźli się Małgorzata Hrycaj – ceniona szczecińska poetka, Anna Pasierb – inicjatorka „Wierszomanii” oraz Renata Gniewosz – logopeda z poradni.

Dodatkową atrakcją było wystąpienie Klauna – Andzi Kuleczki i jej towarzysza Dziczka, którzy swoimi zabawami i dowcipami sprawili, że na twarzach dzieci pojawiły się uśmiechy, a trema przed występem została pokonana.

Małgorzata Hrycaj, chwaląc uczestników, podkreśliła, jak ważne są tego typu wydarzenia dla rozwoju dzieci, ich wyobraźni i umiejętności wyrażania siebie poprzez sztukę.

Laureaci „Wierszomanii” odebrali nagrody za pierwsze trzy miejsca oraz liczne wyróżnienia, a doniosłość wydarzenia zaznaczyła obecność ważnych osobistości lokalnej sceny edukacyjnej i kulturalnej.

Oto zwycięzcy XVII edycji „Wierszomanii”:
I miejsce zajęły ex aequo:
  • Maria Szafran z Przedszkola Publicznego nr 5 w Policach
  • Marcelina Cybak z Przedszkola Publicznego nr 10 w Policach
II miejsce zdobyli ex aequo:
  • Emilia Łagódka z Przedszkola Publicznego nr 8 w Policach
  • Miłosz Jędrzejewski z Przedszkola Publicznego nr 5 w Policach
III miejsce zajęła:
  • Aniela Chełminiak z Przedszkola Publicznego nr 9 w Policach
Wyróżnienia zdobyli:
  • Izabela Grocholewska z Przedszkola Publicznego w Trzebieży
  • Łucja Czeszejko z Przedszkola Publicznego nr 9 w Policach
  • Borys Borkowski z Przedszkola Publicznego nr 10 w Policach
Nagrodę szczególną, dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach Haliny Michalak, otrzymała Emilia Łagódka za recytację wiersza „Czekoladki dla sąsiadki” Doroty Gellner. Nagrodą tą był bon o wartości 300 zł przeznaczony na lody dla całej grupy przedszkolnej Emilii.
Zdjęcie: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach

Czytaj dalej

Powiat Policki

Kaliscy uczniowie zwyciężają w Zachodniopomorskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych w Policach

W Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbył się kolejny, emocjonujący Zachodniopomorski Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Inicjatywa, zorganizowana przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji w Szczecinie, zgromadziła dziewięć drużyn reprezentujących szkoły z różnych miast regionu.

Opublikowane

w dniu

Na przegląd zjechali uczniowie ze Szczecina, Polic, Gościna, Kalisza Pomorskiego, Trzebiatowa, Chojny oraz Nowogardu. Wszystkie drużyny rywalizowały w dwóch głównych kategoriach: prezentacji musztry zespołowej, zgodnej z regulaminem musztry Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, oraz w programie dowolnym, który umożliwił poszczególnym drużynom wykazanie się kreatywnością.

Zmagania oceniało jury składające się z ekspertów w dziedzinie musztry i kształcenia mundurowego, biorąc pod uwagę precyzję ruchów, synchroniczność zespołu i ogólny poziom wykonania. Najwyższym podium cieszyć mogli się tegoroczni laureaci – uczniowie Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim. Drugie miejsce przypadło gospodarzom przeglądu, czyli uczniom Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, zaś na trzecim stopniu podium stanęli reprezentanci Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie.

Wydarzenie to nie tylko pokaz kompetencji uczniów w dziedzinie musztry wojskowej, ale także istotna okazja do promowania wartości patriotycznych oraz dyscypliny wśród młodzieży, a także umożliwienie spotkania z kulturą i tradycją wojskową Polski.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie