Powiat Policki

Była prezes Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police z zarzutami

Była Prezes Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police Joanna Ż. z aktem oskarżenia. Jak poinformowała Prokuratura Regionalna w Szczecinie z pieniędzy przywłaszczonych z polickiego klubu finansowała własną kampanię wyborczą do Sejmu. Chodzi o co najmniej 50 tysięcy złotych. W tej sprawie zarzuty postawiono trzem osobom, którym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Opublikowane

w dniu

W tej sprawie oprócz Joanny Ż. na ławie oskarżenia zasiądą także były dziennikarz TVN Radosław C. oraz były szef polickich struktur Platformy Obywatelskiej Maciej G. Wszyscy oskarżeni są o przywłaszczenie, poświadczenie nieprawdy oraz finansowanie kampanii z innego źródła niż z funduszu wyborczego partii politycznej.

CO USTALIŁA PROKURATURA?

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy – w tym zeznania świadków, oględziny telefonów komórkowych oraz poczty e-mail, jak również historię rachunku bankowego Radosława C. – potwierdzono fakt przywłaszczenia kwoty 184.500 złotych na szkodę Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police.

W celu wyprowadzenia środków z Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police, Joanna Ż. – ówczesna prezes zarządu w/w klubu – w czerwcu 2015 roku podpisała  dwie umowy z Radosławem C. Dotyczyły one świadczenia usług marketingowych oraz public relations. Przy czym Joanna Ż. – zdaniem prokuratury – miała świadomość, że umowy te mają charakter pozorny, a usługi nie będą wykonywane.

JAK FINANSOWANO KAMPANIĘ WYBORCZĄ?

Jak ustaliła prokuratura część środków wypłaconych przez KPS Chemik Police miała być wydatkowana na prowadzenie kampanii wyborczej Joanny Ż. do Sejmu RP. W tym celu Radosław C. kontaktował się z firmami przygotowującymi materiały promocyjne Joanny Ż. oraz innej osoby kandydującej do Sejmu RP, a także opłacał przygotowywanie takich materiałów. Łącznie za kwotę co najmniej 50.000 złotych.

Jednocześnie Maciej G. – prowadzący kampanię wyborczą Joanny Ż. – przyjmował w imieniu komitetu wyborczego korzyści majątkowe przekazane przez Radosława C. Chodziło o usługi reklamowe i materiały reklamowe opłacane przez RSC Radosław C., które nigdy nie były następnie refakturowane na rzecz Komitetu Wyborczego. Tym samym nie zostały one uwzględnione w sprawozdaniu finansowym, dotyczącym rozliczenia prowadzenia kampanii wyborczej do Sejmu RP, w zakresie Joanny Ż.

DZIENNIKARZ PRZYZNAŁ SIĘ DO WINY

Radosław C. potwierdził fakt zawarcia umów z Klubem Piłki Siatkowej Chemik Police, które nie były przez niego wykonywane. Jednocześnie wskazał, że ponosił koszty związane z prowadzeniem kampanii wyborczej Joanny Ż, które następnie nie były refakturowane na Komitet Wyborczy.

Joanna Ż. i Maciej G. nie przyznali się do zarzucanego im czynu.

Wątek, dotyczący nieprawidłowości przy finansowaniu kampanii wyborczej, jest tylko jednym z wielu z „Afery Polickiej” prowadzonych przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie. Główne śledztwo cały czas dotyczy zakupu akcji senegalskiej spółki African Investment Group. I śledztwo o nadal jest w toku.

Adam Wosik

Powiat Policki

Nowe perspektywy rozwoju turystyki w powiecie polickim zapowiada Shivan Fate, starosta policki

Powiat policki znajdzie się niebawem na turystycznej mapie regionu z nowymi atrakcjami, o czym wypowiedział się w Radio Szczecin starosta Shivan Fate w programie „Rozmowy pod Krawatem”. W planach jest uruchomienie punktu wydawania paszportów, a także ambitne projekty infrastrukturalne, które mają na celu podniesienie atrakcyjności turystycznej Nowego Warpna oraz całego powiatu.

Opublikowane

w dniu

Starosta Fate ogłosił nadchodzące otwarcie punktu paszportowego w Policach, umożliwiające mieszkańcom oszczędność czasu i wygodę w załatwianiu formalności paszportowych. Otwarcie punktu jest planowane na okres wakacyjny, choć dokładna data jeszcze nie została ustalona.

Ambitne projekty łączą również Nowe Warpno z Altwarp w Niemczech, gdzie rozważane są opcje połączenia mostem dla pieszych i rowerzystów lub wprowadzenie promów również dla tej grupy turystów. Te pomysły mają kluczowe znaczenie dla integracji szlaków turystycznych i rozwoju turystyki transgranicznej, a starosta podkreśla ich historyczne korzenie i potencjał w rozwijaniu atrakcyjności nie tylko lokalnej, ale także Szczecina i regionów sąsiednich.

Ponadto, starosta został zapytany o swoje podejście do problemu „dziurawych” dróg, które niewątpliwie wpływają na obraz powiatu w oczach turystów oraz mieszkańców. Shivan Fate zobowiązał się także do skupienia uwagi na wzroście jakości usług społecznych w powiecie oraz na planach dotyczących budowy tunelu Police-Święta, który miałby być częścią zachodniego obejścia Szczecina.

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Nowy program ZUL „Postaw na rozwój zawodowy” wspiera osoby niepełnosprawne

Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy (ZUL) w Mierzynie rozpoczął realizację projektu „Postaw na rozwój zawodowy”, skierowanego do osób z niepełnosprawnościami z województwa zachodniopomorskiego. Program prowadzony we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) ma na celu aktywizację zawodową beneficjentów. Trwająca do końca marca 2025 inicjatywa przewiduje kompleksowe wsparcie, obejmujące indywidualne doradztwo zawodowe i prawne, warsztaty grupowe, poszukiwanie zatrudnienia oraz staże zawodowe.

Opublikowane

w dniu

Projekt jest adresowany do 40 dorosłych osób z niepełnosprawnościami, które otrzymają szansę na zwiększenie swoich kwalifikacji i kompetencji zawodowych. Oferowane działania obejmują także wsparcie psychologiczne oraz zajęcia z zakresu integracji społecznej. Każdy uczestnik projektu zostanie objęty Indywidualnym Planem Działania, dobieranym do specyficznych potrzeb i możliwości rozwojowych.

Dodatkowe korzyści płynące z udziału w programie to między innymi finansowanie szkoleń zawodowych do kwoty 2000 zł, stypendia szkoleniowe i stażowe, czy częściowa refundacja kosztów dojazdu. Prace nad projektem będą prowadzone w siedzibie ZUL w Mierzynie oraz w Szczecinku.

Rekrutacja uczestników jest już otwarta i będzie trwała do chwili zgłoszenia się odpowiedniej liczby kandydatów, nie więcej jednak niż 40 osób. Potencjalni uczestnicy mogą składać zgłoszenia za pośrednictwem znajdującego się w Internecie formularza zgłoszeniowego, jak również osobiście w biurze projektu.

Więcej informacji na temat bieżących działań Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego jest dostępna na stronie www.zul.org.pl oraz na profilu Uniwersytetu na platformie Facebook. Organizatorzy programu licznie zapraszają do skorzystania z oferty.

 

Czytaj dalej

Powiat Policki

Dwa przetargi na nieruchomości Powiatu Polickiego

Powiat Policki ogłosił przetargi na sprzedaż dwóch nieruchomości. Pierwszym obiektem jest zespół budynków położony w Policach przy ul. Korczaka, należący do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, o łącznej powierzchni użytkowej 278,50 m². Drugi przedmiot przetargu to nieruchomość zlokalizowana przy ul. Kresowej, zarządzana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie na działce nr 6/1 znajduje się budynek o powierzchni użytkowej 287 m². Do tego zestawu należy również przyległa działka nr 3314, która jest niezabudowana, granicząca bezpośrednio z działką 6/1 i działką 756/1 będącą lasem.

Opublikowane

w dniu

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Policach przy ul. Tanowskiej 8 w pokoju nr 129 (I piętro) lub telefonicznie pod nr (91) 42–47–994.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie