Powiat Policki

Była prezes Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police z zarzutami

Była Prezes Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police Joanna Ż. z aktem oskarżenia. Jak poinformowała Prokuratura Regionalna w Szczecinie z pieniędzy przywłaszczonych z polickiego klubu finansowała własną kampanię wyborczą do Sejmu. Chodzi o co najmniej 50 tysięcy złotych. W tej sprawie zarzuty postawiono trzem osobom, którym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Opublikowane

w dniu

W tej sprawie oprócz Joanny Ż. na ławie oskarżenia zasiądą także były dziennikarz TVN Radosław C. oraz były szef polickich struktur Platformy Obywatelskiej Maciej G. Wszyscy oskarżeni są o przywłaszczenie, poświadczenie nieprawdy oraz finansowanie kampanii z innego źródła niż z funduszu wyborczego partii politycznej.

CO USTALIŁA PROKURATURA?

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy – w tym zeznania świadków, oględziny telefonów komórkowych oraz poczty e-mail, jak również historię rachunku bankowego Radosława C. – potwierdzono fakt przywłaszczenia kwoty 184.500 złotych na szkodę Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police.

W celu wyprowadzenia środków z Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police, Joanna Ż. – ówczesna prezes zarządu w/w klubu – w czerwcu 2015 roku podpisała  dwie umowy z Radosławem C. Dotyczyły one świadczenia usług marketingowych oraz public relations. Przy czym Joanna Ż. – zdaniem prokuratury – miała świadomość, że umowy te mają charakter pozorny, a usługi nie będą wykonywane.

JAK FINANSOWANO KAMPANIĘ WYBORCZĄ?

Jak ustaliła prokuratura część środków wypłaconych przez KPS Chemik Police miała być wydatkowana na prowadzenie kampanii wyborczej Joanny Ż. do Sejmu RP. W tym celu Radosław C. kontaktował się z firmami przygotowującymi materiały promocyjne Joanny Ż. oraz innej osoby kandydującej do Sejmu RP, a także opłacał przygotowywanie takich materiałów. Łącznie za kwotę co najmniej 50.000 złotych.

Jednocześnie Maciej G. – prowadzący kampanię wyborczą Joanny Ż. – przyjmował w imieniu komitetu wyborczego korzyści majątkowe przekazane przez Radosława C. Chodziło o usługi reklamowe i materiały reklamowe opłacane przez RSC Radosław C., które nigdy nie były następnie refakturowane na rzecz Komitetu Wyborczego. Tym samym nie zostały one uwzględnione w sprawozdaniu finansowym, dotyczącym rozliczenia prowadzenia kampanii wyborczej do Sejmu RP, w zakresie Joanny Ż.

DZIENNIKARZ PRZYZNAŁ SIĘ DO WINY

Radosław C. potwierdził fakt zawarcia umów z Klubem Piłki Siatkowej Chemik Police, które nie były przez niego wykonywane. Jednocześnie wskazał, że ponosił koszty związane z prowadzeniem kampanii wyborczej Joanny Ż, które następnie nie były refakturowane na Komitet Wyborczy.

Joanna Ż. i Maciej G. nie przyznali się do zarzucanego im czynu.

Wątek, dotyczący nieprawidłowości przy finansowaniu kampanii wyborczej, jest tylko jednym z wielu z „Afery Polickiej” prowadzonych przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie. Główne śledztwo cały czas dotyczy zakupu akcji senegalskiej spółki African Investment Group. I śledztwo o nadal jest w toku.

Adam Wosik

Gmina Dobra

Powstanie przejście dla pieszych i perony autobusowe w Grzepnicy

Powiat Policki przystąpił do realizacji kolejnego etapu modernizacji infrastruktury komunikacyjnej. W miejscowości Grzepnica, w ramach zapowiedzianej inwestycji, powstaną dwa nowe perony autobusowe. Umowa na wykonanie projektu budowlanego została podpisana, a jej zakres obejmie nie tylko same perony, ale również szereg dodatkowych elementów mających na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżujących.

Opublikowane

w dniu

Perony autobusowe zlokalizowane zostaną w pasie drogowym drogi powiatowej nr 3911Z, łączącej Dobrą z Bartoszewem, nieopodal ul. Rezydenckiej. Projekt przewiduje także budowę nowego chodnika, który umożliwi bezpieczne dotarcie pieszych z przystanków do przejścia dla pieszych. Ponadto, zaprojektowane zostanie przejście dla pieszych wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym, co zwiększy widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Istotnym elementem projektu będzie również doświetlenie dla pieszych, które poprawi widoczność po zmroku.

Inwestycja realizowana będzie we współpracy z Gminą Dobra. Dzięki nowym peronom autobusowym mieszkańcy Grzepnicy oraz okolicznych miejscowości zyskają wyżej poziom dostępności komunikacyjnej, co przyczyni się również do wzrostu atrakcyjności regionu. Prace projektowe to pierwszy krok ku realizacji długo oczekiwanej przez lokalną społeczność inwestycji, która wpłynie na poprawę warunków podróży oraz infrastruktury drogowej.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Powstanie projekt budowlany modernizacji odcinka drogi powiatowej Buk-Rzędziny

Powiat Policki inicjuje znaczące działania w celu poprawy bezpieczeństwa drogowego i komfortu mieszkańców. W bliskiej perspektywie czasowej ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe na realizację projektu budowlanego odcinka drogi powiatowej pomiędzy miejscowościami Buk a Łęgi.

Opublikowane

w dniu

Obecna struktura jezdni, charakteryzująca się licznymi ubytkami oraz niewystarczającą szerokością uniemożliwiającą bezproblemowe mijanie się pojazdów, jest źródłem zagrożeń dla użytkowników tej trasy. Starosta Policki, Andrzej Bednarek, podkreśla wagę procedury, która ma na celu przygotowanie projektu budowlanego mającego na celu kompleksową modernizację wymienionego odcinka.

W ramach prac projektowych zaplanowano szeroki wachlarz usprawnień. Do najważniejszych należy przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych Nr 3907Z i 3909Z w miejscowości Buk, urządzenie i modernizacja istniejących chodników oraz infrastruktury dla rowerzystów. Projekt uwzględnia również budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę zjazdów, jak i organizację miejsc postojowych. Kluczowym elementem będzie również poszerzenie konstrukcji jezdni do sześciu metrów, co znacząco wpłynie na poprawę warunków ruchu.

Powiat Policki zobowiązuje się do rozwiązania kolizji z istniejącym uzbrojeniem technicznym w ramach projektu. Planowane działania mają kluczowe znaczenie dla podniesienia standardów bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, jak również wszystkich użytkowników drogi. Szczegółowe informacje dotyczące przetargu i harmonogramu prac zostaną zaprezentowane wkrótce.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Nadchodzi remont głównej drogi w Ustowie

Starostwo Powiatu Polickiego ogłosiło, że planowany jest remont głównej drogi w miejscowości Ustowo – ostatniego odcinka trasy łączącej Szczecin z Siadłem Górnym. Obecna kondycja kilometrowego fragmentu pozostawia wiele do życzenia, z uwagi na liczne wyrwy i ubytki, co stanowi utrudnienie zarówno dla mieszkańców, jak i podróżujących tą trasą.

Opublikowane

w dniu

Na realizację prac remontowych przekazano środki w wysokości 6,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jak poinformował starosta policki, Andrzej Bednarek. Władze lokalne wspólnie z gminą podejmują starania o pozyskanie brakujących środków na pokrycie całkowitych kosztów remontu, szacowanych na 11 milionów złotych.

Plan przewiduje, że przetarg na realizację prac zostanie ogłoszony najpóźniej w maju bieżącego roku. W międzyczasie, do czasu rozpoczęcia głównych działań remontowych, droga zostanie tymczasowo zabezpieczona. Starosta Bednarek apeluje o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przyszłych prac. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, droga powinna zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie