Bez kategorii

Poczta Polska: specjalne godziny obsługi tylko dla seniorów

Poczta Polska w trosce o dobro klientów wprowadza specjalne godziny, w których tylko seniorzy będą mogli korzystać z usług pocztowych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w poszczególnych placówkach. Realizacja usług przez listonoszy, w tym wypłata rent i emerytur odbywa się na niezmienionych zasadach.

Opublikowane

w dniu

Godziny dla seniorów, czyli dla osób w wieku 65+ uzależnione są od godzin otwarcia danej placówki. Generalnie od poniedziałku do piątku między 10:00 a 12:00 z usług mogą korzystać wyłącznie seniorzy. W przypadku placówek otwieranych później, tj. od godz. 11:00 seniorzy będą obsługiwani do godz. 12:00.

Przypominamy jednocześnie, że w placówkach może przebywać określona liczba klientów. Przy okienku może stać tylko jedna osoba, zachowując bezpieczny odstęp od naszego pracownika. Bliższy kontakt jest możliwy jedynie na wyraźną prośbę pracownika o okazanie dokumentu lub wykonanie innych niezbędnych czynności – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Poczta Polska zaleca, by klienci ze względów bezpieczeństwa korzystali z możliwość płatności bezgotówkowych, np. kartami płatniczymi lub telefonem w placówkach pocztowych. Pozwoli to także skrócić czas obsługi klientów.

Jednocześnie Poczta Polska przypomina, że zasady wypłaty rent i emerytur nie zmieniły się i są realizowane dokładnie na tych samych zasadach, które obowiązywały przed stanem epidemii. Warto jednak przygotować własny długopis. Jeśli emeryt lub rencista źle się czuje może poprosić listonosza, by przeliczone pieniądze zostawił przy drzwiach. Odbierając pieniądze i kwitując ich odbiór należy zachować bezpieczny odstęp.

W przypadku osób  przebywających na kwarantannie obowiązują specjalne zasady wypłaty świadczeń emerytalno-rentowych. Pieniądze są komisyjnie przeliczane w placówkach pocztowych i wkładane do tzw. bezpiecznej koperty, które następnie są doręczane pod wskazany adres. Przy czym listonosze pozostawiają kopertę przed mieszkaniem osoby objętej kwarantanną, a sami wycofują się na bezpieczną odległość oczekując na odbiór koperty przez klienta.

Bez kategorii

Wstrzymana dostawa wody w Mierzynie

Opublikowane

w dniu

Czytaj dalej

Bez kategorii

Konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały w sprawie uchwalenia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych

Opublikowane

w dniu

Wójt Gminy Dobra ogłasza konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały w sprawie uchwalenia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Dobra.

Wypełniony formularz należy przesłać do dnia 7.11.2022 roku do godziny 16.30 na adres poczty elektronicznej: konsultacje@opsdobra.pl.
Załączniki:
Jednostką odpowiedzialna za przeprowadzenie konsultacji oraz ich obsługę organizacyjno-techniczną jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej, tel. 91 424 19 79.

Czytaj dalej

Bez kategorii

Obchody dnia zdrowia psychicznego w Harmonii

Opublikowane

w dniu

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie