Bez kategorii

Wielkanoc w Telewizji Polskiej

Droga Krzyżowa w rzymskim Koloseum, Orędzie Wielkanocne arcybiskupa Grzegorza Rysia, transmisja z Watykanu Mszy Świętej Zmartwychwstania Pańskiego, Błogosławieństwo Urbi et Orbi, transmisja nabożeństwa w Świdnicy oraz koncerty „Polskie pieśni pasyjne” i „Pamiętamy, Ojcze Święty” to najważniejsze propozycje Telewizji Polskiej na Wielkanoc. W świątecznej ofercie TVP znajdą się filmy, ulubione seriale, najważniejsze wydarzenia sportowe oraz specjalne wydania programów rozrywkowych z udziałem gwiazd.

Opublikowane

w dniu

W Wielki Piątek 30 marca o godz. 20.55 widzowie TVP1 i TVP Polonia będą mogli obejrzeć transmisję Drogi Krzyżowej z Watykanu z udziałem Papieża Franciszka. Nabożeństwo tradycyjnie odbędzie się w ruinach rzymskiego Koloseum. Tego samego dnia o godz. 23.00 Jedynka zaprasza na film „Zabić Jezusa”, który powstał na podstawie bestsellerowej książki pod tym samym tytułem. Zrealizowano go z pieczołowitością i dbałością o realia (zdjęcia kręcono w Maroku), w międzynarodowej obsadzie. Film przedstawia życie Jezusa Chrystusa od urodzenia do ukrzyżowania.

W Wielką Sobotę 31 marca abp Grzegorz Ryś zwróci się do Polaków w kraju i za granicą z Orędziem na Wielkanoc. Widzowie Jedynki wysłuchają orędzia o godz. 20.15, a TVP Polonia o godz. 20.40 i 2.30.

W Niedzielę Wielkanocną 1 kwietnia o godz. 9.55 TVP1 i TVP Polonia transmitować będą uroczystą Mszę Świętą Zmartwychwstania Pańskiego oraz błogosławieństwo Urbi et Orbi, udzielone przez Papieża Franciszka.

Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny 2 kwietnia o godz. 20.20 TVP1 transmitować będzie specjalny koncert „Pamiętamy, Ojcze Święty – w hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II”. 2 kwietnia przypada 13. rocznica Jego śmierci. W tym roku obchodzić będziemy także 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

W Wielki Piątek o godz. 22.45 TVP Polonia zaprasza na program „Halo Polonia – 25 lat TVP Polonia”. W specjalnym wydaniu magazynu zobaczymy twórców kanału, pierwszych prowadzących i dyrektorów oraz autorów programów.

Szczegółowe informacje o propozycjach TVP na Wielkanoc w załączonym dokumencie.

Bez kategorii

Bezpłatne wejścia dla dzieci i młodzieży do pływalni Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach

Przypominamy, że jeszcze przez tydzień dzieci i młodzież uczęszczające do szkół podstawowych na terenie Powiatu Polickiego, mogą za okazaniem legitymacji szkolnej bezpłatnie korzystać z pływalni Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

Opublikowane

w dniu

Jednocześnie informujemy, że w czasie ferii zimowych (13-26 lutego) pływalnia będzie czynna w godzinach 9:30 – 19:15 – ostatnie wejście o godzinie 18:30.
Sauna w budynku pływalni podczas ferii zimowych będzie otwarta w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 17:00 – 19:00.

Czytaj dalej

Bez kategorii

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza na ferie zimowe

Tworzenie etiud teatralnych, zabawy integracyjne, ćwiczenia na wyobraźnię, prace manualne, podróże w czasie do epoki Bogusława X Wielkiego, władcy Księstwa Pomorskiego – te i wiele innych atrakcji szczeciński Zamek zaplanował na czas ferii zimowych.

Opublikowane

w dniu

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na spotkania w trakcie przerwy od nauki. Pierwszy tydzień (13-17 lutego) wypełnią zajęcia pod nazwą „Coś z pudełka”. Poprowadzą je na zmianę Kaja Cykalewicz-Licak oraz Magdalena Gardas-Wasilewska. Uczestnicy wspólnie puszczą wodzę fantazji. Zwykłe kartonowe pudełko może czasami bardzo zaskoczyć. Każdy przedmiot może opowiedzieć swoją historię. A pudełko może okazać się maską teatralną, makietą albo domkiem. W trakcie tego tygodnia odbędą się m.in. zabawy integracyjne, ćwiczenia na wyobraźnię i prace manualne.

Drugi tydzień ferii (20-24 lutego) poprowadzi Marta Wróblewska-Szałek – pedagożka, animatorka kultury. Spotkania odbędą się pod hasłem „Mali odkrywcy historii”. Będzie to świetna okazja, aby w aktywny i twórczy sposób poznać historię dawnej siedziby książęcego rodu Gryfitów. Najmłodsi przeniosą się w świat zamkowych przygód i tajemnic, a ich przewodnikiem będzie postać księcia Bogusława X Wielkiego. Korzystając z różnych środków ekspresji (światło, teatr, muzyka czy plastyka) poznają czasy świetności Zamku oraz jego najciekawszych mieszkańców. Zajrzą do gabinetu renesansowego naukowca. Oswoją zamkowe duchy i dowiodą w teatrze cieni, że Zamek to miejsce, w którym jak mało gdzie przeszłość przenika się z teraźniejszością.

PROGRAM:

COŚ Z PUDEŁKA

Spotkania dla dzieci w wieku 6 – 10 lat

13-17 lutego (poniedziałek-piątek), godz. 11:00 – 12:30

Sala Anny Jagiellonki

Liczba uczestników ograniczona

Bilety: 15 zł

Prowadzenie: członkinie Fundacji Tettere:

13-14 lutego Kaja Cykalewicz-Licak – graficzka, scenografka

15-17 lutego Magdalena Gardas-Wasilewska – pedagożka teatru, animatorka kultury

MALI ODKRYWCY HISTORII

Spotkania dla dzieci w wieku 6-10 lat

20-24 lutego (poniedziałek-piątek), godz. 11:00 – 12:30

Sala Anny Jagiellonki

Liczba uczestników ograniczona

Bilety: 15 zł

Prowadzenie: Marta Wróblewska-Szałek

Więcej informacji i bilety na stronie https:/bilety.zamek.szczecin.pl oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (tel. 91 489 16 30). Liczba miejsc ograniczona.

Czytaj dalej

Bez kategorii

Wstrzymana dostawa wody w Mierzynie

Opublikowane

w dniu

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie