Gmina Police

Po narkotykach za kółkiem

Opublikowane

w dniu

[lead]Funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali w ubiegłym tygodniu 35-letniego mężczyznę. Okazało się, że był on pod wpływem narkotyków. Co ciekawe, po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że to nie był pierwszy raz, kiedy mężczyzna wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków.[/lead]

Zatrzymanym mężczyzną był kierowca pojazdu marki Volkswagen Golf – mieszkaniec powiatu goleniowskiego. – Podczas interwencji mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, co wzbudziło u policjantów podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, jednak urządzenie wskazało 0,00. Pomimo tego 35-latek nadal był zdenerwowany, trzęsły mu się dłonie, nie mógł się swobodnie wypowiedzieć. W związku z tym mundurowi przeprowadzili badanie na obecność narkotyków urządzeniem Drager Test. Wynik badania potwierdził ich przypuszczenia – okazało się, że mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem amfetaminy – czytamy w komunikacie prasowym na stronie Komendy Powiatowej Policji w Policach. Od 35 latka została pobrana krew do badań na zawartość zakazanych substancji. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

[signature]AB
[/signature]

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie