Gmina Police

Dzielnicowi wyróżnieni przez Komendanta

Opublikowane

w dniu

[lead]Nazywani są policjantami pierwszego kontaktu. To trudna i odpowiedzialna służba, która wymaga wszechstronności i ogromnego zaangażowania.[/lead]

Właśnie dlatego Komendant Powiatowy Policji w Policach doceniając zaangażowanie w służbie oraz wzorowe wykonywanie swoich obowiązków służbowych, wyróżnił i nagrodził dwóch dzielnicowych z polickiego garnizonu. 

Wyróżnienia policjanci odebrali z rąk Komendanta Powiatowego Policji – insp. Mariusza Bajora.

Komendant Powiatowy Policji w Policach – insp. Mariusz Bajor wyróżnił dzielnicowych st. sierż. Rafała Matusiaka i asp. Daniela Bandurę, którzy pod koniec stycznia zatrzymali poszukiwanego dwoma listami gończymi mężczyznę. 31 letni mieszkaniec naszego powiatu od półtora roku ukrywał się przed policją. Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu rejonu i ogromnemu zaangażowaniu funkcjonariuszy zatrzymany mężczyzna za popełnione przestępstwa – oszustwa, włamania i pobicie najbliższe trzy lata spędzi w zakładzie karnym. Jest to jedna z wielu spraw przeprowadzonych w sposób profesjonalny przez wyróżnionych funkcjonariuszy w ostatnim czasie.

Komendant Powiatowy Policji insp. Mariusz Bajor wręczył policjantom wyróżnienia i zaprosił do wspólnej rozmowy. Podziękował funkcjonariuszom za trud i zaangażowanie w codziennej służbie. Podkreślił, że dobry kontakt z lokalną społecznością, znajomość specyfiki dzielnicy, niebezpiecznych miejsc i potencjalnych zagrożeń pomaga im w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom. Ich wiedza i współpraca z policjantami innych pionów pozwala na rozwiązanie niejednej sprawy kryminalnej.

[signature]sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie