Gmina Police

Dzielnicowi wyróżnieni przez Komendanta

Opublikowane

w dniu

[lead]Nazywani są policjantami pierwszego kontaktu. To trudna i odpowiedzialna służba, która wymaga wszechstronności i ogromnego zaangażowania.[/lead]

Właśnie dlatego Komendant Powiatowy Policji w Policach doceniając zaangażowanie w służbie oraz wzorowe wykonywanie swoich obowiązków służbowych, wyróżnił i nagrodził dwóch dzielnicowych z polickiego garnizonu. 

Wyróżnienia policjanci odebrali z rąk Komendanta Powiatowego Policji – insp. Mariusza Bajora.

Komendant Powiatowy Policji w Policach – insp. Mariusz Bajor wyróżnił dzielnicowych st. sierż. Rafała Matusiaka i asp. Daniela Bandurę, którzy pod koniec stycznia zatrzymali poszukiwanego dwoma listami gończymi mężczyznę. 31 letni mieszkaniec naszego powiatu od półtora roku ukrywał się przed policją. Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu rejonu i ogromnemu zaangażowaniu funkcjonariuszy zatrzymany mężczyzna za popełnione przestępstwa – oszustwa, włamania i pobicie najbliższe trzy lata spędzi w zakładzie karnym. Jest to jedna z wielu spraw przeprowadzonych w sposób profesjonalny przez wyróżnionych funkcjonariuszy w ostatnim czasie.

Komendant Powiatowy Policji insp. Mariusz Bajor wręczył policjantom wyróżnienia i zaprosił do wspólnej rozmowy. Podziękował funkcjonariuszom za trud i zaangażowanie w codziennej służbie. Podkreślił, że dobry kontakt z lokalną społecznością, znajomość specyfiki dzielnicy, niebezpiecznych miejsc i potencjalnych zagrożeń pomaga im w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom. Ich wiedza i współpraca z policjantami innych pionów pozwala na rozwiązanie niejednej sprawy kryminalnej.

[signature]sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie