Gmina Police

Pijany, bez uprawnień, kierował niezarejestrowanym motocyklem

Opublikowane

w dniu

[lead]Policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Policach przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 36-letni mężczyzna jadąc motocyklem zignorował nadawane w jego kierunku sygnały świetlne i dźwiękowe. Po kilkudziesięciu sekundach został zatrzymany. Okazało się, że jest nietrzeźwy, nie ma uprawnień do kierowania, a motocykl, którym się poruszał nie jest zarejestrowany i nie posiada ubezpieczenia. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.[/lead]

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia o godzinie 20:30. Funkcjonariusze polickiej drogówki na ul. Piastów w Policach prowadzili działania w ramach akcji „Trzeźwość”. Kiedy policjant dał sygnał do zatrzymania jadącemu w ich stronę kierującemu motocyklem, ten zjechał na lewy pas jezdni i zaczął przyspieszać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za mężczyzną włączając w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej, a motocyklista cały czas przyspieszał. Dopiero, kiedy w miejscowości Dębostrów wjechał w leśną drogę, a policjanci zrównali się z nim, kierujący zaczął zwalniać, po czym zatrzymał pojazd. Funkcjonariusze natychmiast wysiedli i zatrzymali mężczyznę.

Okazało się, że 36-letni mieszkaniec Polic jest nietrzeźwy – wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2 promile, a dodatkowo policjanci ustalili, że 36 latek nigdy nie posiadał prawa jazdy, motocykl, którym się poruszał nie był zarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia. Jakby tego było mało – 22 lipca br. mężczyzna był już zatrzymany przez policką drogówkę za kierowanie innym motocyklem w stanie nietrzeźwości. 36 latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Kierujący odpowie również za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i wymaganych dokumentów.

[signature]sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie