Gmina Police

Wyrok na pijanego kierowcę w postępowaniu przyspieszonym

Opublikowane

w dniu

[lead]Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. A wszystko dzięki odważnej postawie mieszkańców, którzy ujęli 45 letniego mężczyznę zaraz po tym jak rozpędzonym autem uderzył w dwa zaparkowane samochody. [/lead]

Tym razem kierujący usłyszał wyrok – zakaz prowadzenia pojazdów przez trzy lata, 1500 złotych grzywny oraz 5.000 złotych na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Dyżurny z polickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Policach przy ul. Bohaterów Westerplatte nietrzeźwy kierujący uderzył w dwa zaparkowane pojazdy a następnie w słup oświetleniowy po czym został ujęty przez obywateli. Po przybyciu na miejsce policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego. 45 latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i przyznał się, że tego dnia wypił za dużo, a następnie wsiadł na kółko. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna w trybie przyśpieszonym odpowiedział przed sądem, który zdecydował o ukaraniu go grzywną w wysokości 1500 zł., 3-letnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także obowiązku zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5000 zł. Dodatkowo 45 latek odpowie również przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

[signature]sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie