Gmina Police

W Policach zastosowano nowe technologie spawania

Opublikowane

w dniu

[lead]W Grupie Azoty Police ruszyła po przerwie produkcja mocznika i amoniaku. Podczas standardowego rocznego remontu na instalacji przygotowania gazu Centralne Laboratorium Dozoru Technicznego z Poznania wykryło nieciągłości spawów na kotłach wysokociśnieniowych. W związku z powyższym, policka spółka była zmuszona wstrzymać produkcję kluczowych produktów Jednostki Biznesowej Nitro.[/lead]

-Po dokładnym przeanalizowaniu zaistniałej sytuacji okazało się, że są to prawdopodobnie nieciągłości powstałe na etapie produkcji tych aparatów. Przed laty nie było tak precyzyjnego sprzętu diagnostycznego, więc tego typu usterek nie dało się wcześniej wykryć. Pracownicy szczecińskiego oddziału Urzędu Dozoru Technicznego dokładnie przyjrzeli się kotłom i ze względów bezpieczeństwa zakazali ich dalszej eksploatacji. Obecnie jesteśmy po skutecznej naprawie kotła na instalacji do produkcji amoniaku. Linia B została uruchomiona i trwa obecnie etap jej dociążania. Pozostałe linie Jednostki Biznesowej Nitro też już działają. – mówi Piotr Jaworski szef produkcji JB Nitro.

Wykonanie nowych spawów na wysokociśnieniowych kotłach okazało się ekstremalnie trudnym wyzwaniem. Dlatego do pomocy zostały zaangażowane najtęższe umysły z branży spawalniczej w Polsce. Grupa Azoty ZCH Police zwróciła się o pomoc do Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach oraz do Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Dużego wsparcia udzielił również Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie pod kierownictwem dr Michała Kawiaka. Specjaliści opracowali nowe technologie spawania. Wsparcie fachowców z zewnątrz było konieczne gdyż dostępne, znane metody naprawy kotłów okazały się niewystarczające. Głównym pomysłodawcą i twórcą zastosowanej w Grupie Azoty Police technologii spawania był prof. Edmund Tasak, przyczynił się on do dopracowania i dostosowania nowych metod spawalniczych do obecnych przepisów.

Grupa Azoty Police jest między innymi producentem amoniaku, mocznika, oraz technicznych roztworów mocznika znanych kierowcom jako NOXy i AdBlue. Niedawno instalacje przeszły modernizację co pozwala na wyprodukowanie około 550 tys. ton amoniaku i 400 tys. ton mocznika rocznie. Z kolei na Jednostce Biznesowej Nitro prowadzona jest nowa inwestycja która pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych do około 200 tys. ton/rok NOXy i AdBlue.

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie