Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police

Pierwsza taka asystentka w spółce

Opublikowane

w dniu

[lead]Pracę w Grupie Azoty Police zaczęła dzięki programowi „Zielona Kuźnia”, który jest adresowany do studentów i absolwentów uczelni ubiegających się o staż lub praktykę w polickiej spółce. Ponieważ pracowała sumiennie, kilkukrotnie przedłużano jej termin zakończenie stażu. Wreszcie w lutym 2016 roku otrzymała umowę na zastępstwo, a wkrótce potem została zatrudniona na stałe.[/lead]

Dziś Paulina Cierebiej jest asystentką dyspozytora na pełnym etacie i jednocześnie pierwszą kobietą w historii spółki, która piastuje to stanowisko.

-Cieszę się, że trafiłam do działu Głównego Dyspozytora. Poznałam tutaj specyfikę funkcjonowania instalacji produkcyjnych, zależności między wydziałami, mam świetny zespół współpracowników z którym bardzo dobrze się rozumiemy. Mimo kilku przepracowanych już lat codziennie czekają na mnie nowe wyzwania, którym muszę stawić czoła. Jest to praca ogromnie stresująca, ale równocześnie, a może właśnie dlatego, tak bardzo interesująca – mówi Paulina Cierebiej.

Asystent dyspozytora ma ręce pełne roboty. W trakcie dyżuru rejestruje i analizuje parametry technologiczne i produkcyjne oraz parametry gotowych produktów. Przygotowuje raporty zmianowe, dobowe i miesięczne, a także miesięczne bilanse wykonania planów produkcyjnych. Do tego przez cały czas pełni dyżur na kanale ratowniczym.

„Zielona Kuźnie”, dzięki której trafiła ona do pracy, to autorski projekt Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi Grupy Azoty Police. Program „Zielona Kuźnia” daje studentom ostatnich lat i absolwentom możliwość rozpoczęcia ścieżki zawodowej w polickiej spółce. Pierwsza jego edycja miała miejsce w 2013 roku. Paulina Cierebiej skorzystała z programu po ukończeniu kierunku logistyka i zarządzanie w europejskim systemie transportowym.

Reklama

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police

Polimery Police: Grupa Azoty Polyolefins wyprodukowała pierwsze 100 tysięcy ton polipropylenu w ramach rozruchu instalacji

Do 15 maja br. Grupa Azoty Polyolefins wyprodukowała łącznie 100 tys. ton polipropylenu. To poziom produkcji osiągnięty w ramach rozruchu i testów parametrów gwarantowanych na instalacji PDH (odwodornienia propanu), i PP (polipropylenu), jak również na AUX (instalacjach pomocniczych) i HST (morski terminal gazowy).

Opublikowane

w dniu

Polipropylen produkowany w ramach nowo powstałych instalacji w fabryce w Policach przeszedł pozytywne testy i jest dostępny w sprzedaży bezpośredniej oraz dystrybucji. Zgodnie z założeniami, gama produktów Spółki jest sukcesywnie poszerzana. Docelowe portfolio Spółki to ponad 30 typów polipropylenu pod marką Gryfilen®. Wprowadzanie nowych rodzajów produktów odbywa się stopniowo, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem i w miarę uzyskiwania pozytywnej walidacji produktów, zarówno od strony produkcyjnej, jak i przetwórczej u klientów. Morski Terminal Gazowy w Policach regularnie przyjmuje dostawy propanu i etylenu. W ubiegłym tygodniu Spółka przyjęła dziewiąty statek
z ładunkiem propanu –
mówi p.o. Prezesa Zarządu Grupy Azoty Polyolefins Wojciech Blew.

Portfolio produktowe Grupy Azoty Polyolefins pod marką Gryfilen® obejmuje homopolimery, jak
i kopolimery, w różnych typach dostosowanych do potrzeb przetwórców. W regularnej ofercie znajdują się już:

  • Gryfilen® H02-L i H04-L dedykowany do produkcji sznurków i taśm spinających w procesie ekstruzji,

  • Gryfilen® H03-N przeznaczony do produkcji opakowań sztywnych w technologii termoformowania, również do kontaktu z żywnością,

  • Gryfilen® H03-F przeznaczony do produkcji folii BOPP,

  • Gryfilen® H12-G przeznaczony do procesu formowania wtryskowego dla wielu zastosowań, w tym artykułów gospodarstwa domowego, artykułów sportowych, rekreacyjnych, zabawek czy sztywnych opakowań cienkościennych.

Hyundai Engineering Co. Ltd., Generalny Wykonawca inwestycji w ramach umowy EPC w sposób kompleksowy odpowiada za realizację projektu Polimery Police. Zakończenie realizacji projektu wiąże się z osiągnięciem i utrzymaniem przez Generalnego Wykonawcę Parametrów Gwarantowanych określonych m.in. w umowach licencyjnych dla Instalacji do produkcji propylenu (PDH) oraz instalacji do produkcji polipropylenu (PP). Osiągnięcie Parametrów Gwarantowanych jest ściśle powiązane z przeprowadzeniem Testu Integralności całej instalacji.

Czytaj dalej

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police

Zmiany w składzie Zarządu Grupy Azoty Polyolefins S.A.

Rada Nadzorcza Grupy Azoty Polyolefins S.A. odwołała z dniem 10 maja br. Pawła Bakuna  z funkcji Wiceprezesa Zarządu Grupy Azoty Polyolefins S.A.

Opublikowane

w dniu

Podczas posiedzenia w dniu 10 maja br. Rada Nadzorcza Spółki Grupa Azoty Polyolefins S.A. zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na wybór Wiceprezesa ds. finansowych, powierzając tę funkcję Maciejowi Wolańskiemu, dotychczasowemu Dyrektorowi Departamentu Finansów Spółki.

Uchwałą z dnia 10 maja br. Rada Nadzorcza Grupy Azoty Polyolefins S.A. postanowiła ustalić liczbę członków Zarządu Spółki na trzy osoby.

Aktualny skład Zarządu jest następujący:

Wojciech Blew – p.o. Prezesa Zarządu Grupy Azoty Polyolefins S.A.

Aleksandra Ścibich-Kopiec – Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Polyolefins S.A.

Maciej Wolański – Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Polyolefins S.A.

Czytaj dalej

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police

Grupa Azoty Police i Fundacja Race For The Baltic łączą siły w trosce o środowisko naturalne

Grupa Azoty Police i szwedzka Fundacja Race For The Baltic zrealizowały pierwszy wspólny projekt w ramach podpisanej w ubiegłym roku umowy, której głównym założeniem jest podejmowanie działań w celu zmniejszenia wpływu na środowisko. Efektem współpracy jest zakup zamiatarki do usuwania surowców z nabrzeża portowego. Fundacja, realizująca liczne inicjatywy na rzecz poprawy stanu Morza Bałtyckiego, współfinansowała większość kosztu zakupu sprzętu.

Opublikowane

w dniu

Zrównoważony rozwój i prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny mają dla nas wymiar strategiczny. Dlatego właśnie w misji Grupy Azoty zadeklarowaliśmy, że nasza produkcja odbywać się będzie w harmonii ze środowiskiem. W Policach dysponujemy własnym zapleczem portowym, co jest niewątpliwie naszym atutem. Musimy jednak pamiętać, że przedmiotem naszej troski o środowisko musi być nie tylko ograniczanie emisji substancji do powietrza, ale również podejmowanie inicjatyw w celu ochrony wód. Współpraca z Fundacją Race For The Baltic otwiera nam wiele możliwości właśnie w tym zakresie podkreśla Członek Zarządu, p.o. Prezesa Zarządu Grupy Azoty Police Anna Tarocińska.

W trakcie załadunku oraz rozładunku materiałów sypkich, część z nich wydostaje się na nabrzeże portowe. Nadwyżka substancji odżywczych, np. fosforu, powoduje w wodach niepożądane konsekwencje, takie jak zakwit alg lub powstawanie stref beztlenowych. Zakupiona zamiatarka ze szczotką boczną umożliwia usunięcie ewentualnych rozsypów przeładowywanych materiałów, ograniczając do minimum ich przedostanie się do Odry. To z kolei przyczynia się do ograniczenia eutrofizacji, czyli przeżyźnienia Morza Bałtyckiego.

Jesteśmy podekscytowani współpracą z Grupą Azoty Police i Portem Morskim w Policach. Biorąc pod uwagę znaczenie Grupy Azoty jako jednego z wiodących producentów nawozów w UE, chętnie zrozumiemy wysiłki Grupy Azoty Police na rzecz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk biznesowych, zwłaszcza w zakresie ograniczania wpływu na środowisko Morza Bałtyckiego oraz będziemy w nich partycypować mówi dyrektor generalny Race For The Baltic Peter Wiwen-Nilsson.

Grupa Azoty Police i Race For The Baltic planują kolejne wspólne działania. W najbliższych miesiącach planowany jest zakup projektu i produkcja pokrywy ochronnej, która zabezpieczy szczelinę pomiędzy statkami a nabrzeżem podczas załadunku i rozładunku nawozów, fosforytów oraz innych materiałów sypkich, zapobiegając zanieczyszczaniu wód portowych.

Podpisaliśmy umowę, w której fundacja Race For The Baltic zobowiązała się do sfinansowania zakupu projektu takiej pokrywy. Po dokonaniu oceny projektu, przejdziemy do procesu wyboru podmiotu, który wykona pokrywę ochronną i tu także możemy liczyć na wsparcie finansowe Fundacjipodkreśla kierownik Wydziału Portów w Grupie Azoty Police Maciej Stanecki.

Race For The Baltic, będąca fundacją non-profit, aktywnie realizuje szereg projektów, których celem jest zmniejszenie eutrofizacji Morza Bałtyckiego.

Należący do Grupy Azoty Police Port Morski Police jest czwartym portem w Polsce pod względem przeładowywanej masy towarowej. Rocznie przeładowywanych jest tu około 2 mln ton ładunków. Policka Spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Grupa Azoty jest jedynym krajowym przedsiębiorstwem branży chemicznej, dysponującym specjalistycznym zapleczem portowym w bezpośrednim sąsiedztwie firmy. Port Police to cztery terminale przeładunkowe towarów masowych takich jak: fosforyty, apatyty, ruda ilmenitowa, sól potasowa, nawozy, amoniak i kwas siarkowy.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie