Powiat Policki

(nie)Trzeźwy poranek na polickich drogach

26 lutego na terenie całego województwa prowadzone były działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”.

Opublikowane

w dniu

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Policach oraz Komisariatu Policji w Mierzynie podczas akcji zbadali trzeźwość blisko 1500 kierujących. Niestety okazało się, że nie wszyscy zaczęli dzień na trzeźwo.

„Trzeźwy poranek” to kolejne działania podejmowane przez funkcjonariuszy, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ich głównym celem jest przebadanie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z ruchu drogowego tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Funkcjonariusze tego dnia rozpoczęli działania od godziny 5:00. Przebadali blisko 1500 kierujących. Wśród nich znaleźli się i tacy, którzy zdecydowali się na jazdę po spożyciu alkoholu. Mundurowi podczas przeprowadzonych działań ujawnili trzech kierowców pod wpływem alkoholu. Jeden z nich, kierując samochodem osobowym chciał uniknąć kontroli i skręcił w boczną ulicę. Nie spodziewał się, że tam również stoją policjanci ruchu drogowego i sprawdzają trzeźwość. Okazało się, że mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, a urządzenie pokazało blisko 0,5 promila w organizmie. Ponadto w trakcie prowadzonych kontroli, funkcjonariusze polickiej drogówki ujawnili dwóch nietrzeźwych rowerzystów, z których jeden miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają, że nie ma taryfy ulgowej, dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę!

Siadając za kierownicę pojazdu zawsze jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie i życie innych osób. Pamiętajmy o tym!

Zawartość alkoholu we krwi znacznie utrudnia panowanie nad pojazdem i często jest przyczyną wypadków, niejednokrotnie zakończonych śmiercią.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

Powiat Policki

Wernisaż w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Ludowym w Mierzynie

W piątek, 1 lipca na godz. 18.00, w klimatycznym poddaszu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie odbędzie się wernisaż prac szczecińskiej artystki Doroty Szynkaruk „Obraz z zapisem emocji”.

Opublikowane

w dniu

 

Czytaj dalej

Powiat Policki

Żeglarska przygoda dla najmłodszych w Trzebieży

Od połowy lipca, realizowany będzie program PGE PolSailing Edukacja Optymist 50 w trzebieskiej Marinie. Udział w programie jest bezpłatny i zrealizowany będzie przez klub – UKS „FALA” Trzebież.

Opublikowane

w dniu

„50” – w ramach tego programu zorganizujemy żeglarską przygodę dla 50 dzieci, w wieku 7 – 10 lat (roczniki 2011 – 2014), które nie są licencjonowanymi żeglarzami i wcześniej nie brały udziału w tym programie. Dzieci podzielone będą na pięć 10-osobowych grup, z których każda przejdzie 18-godzinne szkolenie. Zasady i terminarz w załączniku.

„Optymist” – program oparty będzie o szkolenie na łódkach klasy Optymist. Choć od razu zaznaczę, że przy sprzyjających warunkach pożeglować możemy na innych jednostkach.

„Edukacja” – w ramach tego programu zamierzamy nauczyć dzieci samodzielnego prowadzenia łódki Optymist… i to w dodatku na żaglu!!! Przy okazji nauczymy dzieci kilku przydatnych węzłów i paru pojęć żeglarskich. Ale nade wszystko zaproponujemy wielką żeglarską przygodę.

„PolSailing” – jest to program edukacji żeglarskiej dla najmłodszych organizowany i zarządzany przez Polski Związek Żeglarski przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu. Stąd też pewne wymogi, jak max. 4,5h/tygodniowo dla każdego uczestnika. A to znaczy, że zajęcia będą odbywały się przez 4 tygodnie, po jednym treningu (4,5h) w każdym tygodniu.

„PGE” – głównym sponsorem wspierającym programu jest też Polska Grupa Energetyczna.

Jak wspomniałem udział w zajęciach dla każdego dziecka jest BEZPŁATNY. A wstępem na zajęcia będzie zapisanie swojej pociechy na stronie programu:

https://www.polsailing.pl/

Klikamy w link „ZAJĘCIA POLSAILING”, gdzie „zjeżdżając w dół” obejrzymy sobie mapkę, na której wskazane są wszystkie ośrodki w tym kraju realizujące ten program (możemy polecić znajomym). I jeśli zdecydujemy się na uczestnictwo, to klikamy link „REJESTRACJA 2022”. Tam zapiszemy naszą pociechę na zajęcia, otrzymamy na maila „papiery” do wypełnienia, które będą jedynym biletem wstępu na zajęcia. W uwagach wpisujemy numer grupy (1,2,3,4 lub 5), które wyszczególniłem w harmonogramie (zamieszczonym poniżej). Państwa „zapisy” będą odnotowywane automatycznie na naszej liście i… KTO PIERWSZY TEN LEPSZY!!!

Jedyne o co warto zadbać we własnym zakresie to ubezpieczenie, które często polisy „szkolne” zawierają. Ale trzeba sprawdzić.

Zajęcia będą prowadzone w czwartek, piątek rano i po południu oraz w sobotę rano. Stąd nazwy poszczególnych grup np. „czwartkowa”, itp.

Osobami do kontaktu są:

Przemysław Żółtowski – instruktor (tel. 602 890 805)

Jurata Dettlaff – koordynator (tel. 601 768 209)

Czytaj dalej

Powiat Policki

Zatrzymano 8 poszukiwanych

W minionym tygodniu w ramach działań „Poszukiwany” funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z KPP Police oraz KP w Mierzynie zintensyfikowali swoje działania przeciwko zatrzymania osób, które unikają wymiaru sprawiedliwości. Tylko w ciągu 5 dni funkcjonariusze zatrzymali osiem osób, w tym dwie poszukiwane listami gończymi.

Opublikowane

w dniu

W minionym tygodniu na terenie powiatu polickiego odbyły się działania „Poszukiwany” Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 8 osób poszukiwanych. Wśród osób poszukiwanych znalazła się 32 – letnia policzanka, która posiadała obszerną kartotekę. Kobieta została zatrzymana na podstawie Listu Gończego między innymi za kradzieże, posiadanie narkotyków. Najbliższe dwa lata spędzi za kratami w przygotowanej dla niej celi.

Przed funkcjonariuszami nie zdołał również ukryć się 67-letni mężczyzna, który poszukiwany był w związku z oszustwami. Mężczyzna jesień swego życia spędzi w więziennej celi, w której przewidziano dla niego miejsce przez najbliższe pięć lat i sześciu miesięcy.

Kolejną osobą zatrzymaną był 21 letni mężczyzna, który został doprowadzony do zakładu karnego w którym spędzi 1 rok i 6 miesięcy. Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za dokonanie rozboju.

Kolejni poszukiwani, którzy wpadli w ręce policjantów poszukiwani byli m.in. za kradzieże, kradzieże z włamaniem, przestępstwa skarbowe i jazdę pod wpływem alkoholu.

sierż. sztab Anna Kaźmierczak

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie