Gmina Police

Rozmawiają o linii samorządowej

Burmistrz Polic informuje, iż zmiany dokonane w rozkładzie jazdy Linii Samorządowej wynikały z sytuacji finansowej i możliwości budżetowych Gminy Police na rok 2020.

Opublikowane

w dniu

Niemniej jednak temat jest ponownie analizowany i dyskutowany w celu znalezienia najlepszego rozwiązania dla mieszkańców. Prowadzone są rozmowy z przedstawicielami SPPK Sp. z o.o. jak również odbyło się spotkanie z Sołtysami, którzy wystosowali petycję z prośbą o pozostawienie rozkładu jazdy Linii Samorządowej w kształcie sprzed 1 lutego 2020 r. W treści petycji zawarta jest propozycja powrotu do odpłatności za przejazdy Linią Samorządową (z wyłączeniem dzieci i młodzieży szkolnej), które to rozwiązanie brane jest pod uwagę. 

Na spotkaniu z sołtysami Trzebieży, Tatyni, Dębostrowa, Drogoradza, Uniemyśla, Niekłończycy i Tanowa zostały przedstawione możliwości wprowadzenia dodatkowych kursów finansowane ze sprzedaży biletów. Nowy rozkład, uwzględniający te kursy został przekazany, z prośbą o skonsultowanie go z mieszkańcami i wypracowanie kompromisowego rozwiązania. W połowie marca planowane jest następne spotkanie w celu ustalenia najlepszego, możliwego i akceptowalnego przez mieszkańców rozkładu jazdy. 

Równocześnie Burmistrz Polic wystosował pismo do Wojewody zachodniopomorskiego z zapytaniem o możliwość dofinansowania Linii Samorządowej ze środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. 

Gmina Police

Ferie zimowe w Miejskim Ośrodku Kultury

Miejski Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę na ferie zimowe trwające od 31 stycznia do 13 lutego. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy w recepcji MOK-u.

Opublikowane

w dniu

Ciekawą alternatywę na zimowe ferie przygotowali instruktorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury. Warsztaty oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży są kreatywną formą nauki przez zabawę w doborowym towarzystwie rówieśników i doświadczonych pedagogów. Nie ma nic lepszego niż zabijanie zimowej nudy podczas zajęć kulturalnych, na które jest coraz większe zapotrzebowanie we współczesnym świecie, pełnym wirtualnych rozrywek i pokus.

Opis wybranych warsztatów (poniżej pełna lista):

Mała Akademia Sztuki zaprasza w ferie!

Pracownia plastyczna będzie otwarta dla każdej chętnej osoby, bez względu na artystyczny poziom zaawansowania.
Zajęcia będą odbywać się na poziomie open – dla tych, którzy mają podstawy, a chcieliby poznać i przećwiczyć nowe techniki.
Mile widziani również debiutanci, którzy mieliby ochotę sprawdzić się z martwą natur stając po raz pierwszy przy sztalugach.

Praca wyłącznie na naturzeMotyw przewodni pierwszego tygodnia to Chiaroscuro w różnych technikach rysunkowych i malarskich.

Warsztaty ceramiczne 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty ceramiczne, gdzie uczestnicy mają możliwość poznania metod pracy z gliną oraz technik ceramicznych.
Zajęcia z gliną w przyjemny sposób poprawiają sprawność i zdolności manualne, rozwijają wyobraźnię przestrzenną i zwiększają kreatywność uczestników, a wykonane przez nich prace stają się ich własnością. Na naszych zajęciach nie jest istotny efekt, lecz sam proces pracy z gliną, zabawa i samodzielne doświadczenie. Gwarantujemy, że warsztaty pozytywnie uzależnią Was od cotygodniowych wizyt w naszej pracowni.

Warsztaty fotograficzne

Chcesz wykonać zdjęcie nie używając aparatu? Chciałbyś poznać różne techniki fotograficzne? Przyjdź na zajęcia, mamy przygotowane róże ciekawe światłoczułe eksperymenty. Na zajęciach zbudujesz swój własny aparat. Zapraszamy!

Pomponowy zawrót głowy 

Kreatywne zajęcia plastyczne. Zapraszamy.

Podstawy baletu przy dźwiękach muzyki Chopina

W czasie prowadzonych warsztatów dzieci i młodzież będą miały okazję poznać podstawowe pas baletowe, dzięki którym będą mogły tworzyć swoje własne układy choreograficzne. Nauczą się równeiż prawidłowej postawy, poznają pozycje nóg oraz rąk i zdobędą umiejętność wykonywania ćwiczeń rozciągających, które później będą mogły odtwarzać samodzielnie w domu. A wszystko to przy dźwiękach muzyki Chopina.

Zagadki Historyczne

Galeria Historyczna w MOK zaprasza dzieci na zwiedzanie ciekawej wystawy pełnej  eksponatów, które można poznać i dotknąć.

Możliwe zwiedzanie indywidualne oraz w grupach max. 4 osobowych.

Tydzień I  31.01–4.02

Brazylijskie bębnienie-karnawałowe
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
sala widowiskowa (od 7 lat)

Mała Akademia Sztuki
poniedziałek-wtorek, godz. 10:0014:00
sala 137 (od 12 lat)

Rozśpiewane ferie (zajęcia wokalne)
poniedziałek i czwartek, godz. 10:0012:00
sala 8

Warsztaty Fotograficzne
środa, godz. 10:0012:00
sala 137 (od 9 lat)

SMOKUŚ rytmika dla najmłodszych
wtorek i piątek, godz. 10:0010:30
sala 125

Pomponowy zawrót głowy (zajęcia plastyczne)
czwartek-piątek, godz. 10:0013:00
sala 137 (od 7 lat)

Zagadki historyczne
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
Galeria Historyczna w MOK, sala 131,132

Warsztaty ceramiczne
poniedziałek-wtorek, godz. 10:0011:45
parter (od 9 lat)

Robotyka – Lego Spike
poniedziałekpiatek
sala n5 (od 10 lat)

Zrób to sam. Warsztaty rękodzielnictwa dla najmłodszych
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
hol

Śpiew solowy
czwartek i piatek, godz. 10:0012:00
sala 25

Podstawy baletu przy dźwiękach muzyki Chopina
poniedziałek, środka, piątek,
godz. 17:0018:00 (grupa 5-9 lat)
godz. 18:0019:00 (grupa 10-15 i więcej)
sala 115

Tydzień II  713.02

Czadowe bębnienie afrykańskie
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
sala widowiskowa

Mała Akademia Sztuki
poniedziałek-wtorek, godz. 10:0014:00
sala 137 (od 12 lat)

Rozśpiewane ferie (zajęcia wokalne)
poniedziałek i czwartek, godz. 10:0012:00
sala 8

Warsztaty Fotograficzne
środa, godz. 10:0012:00
sala 137 (od 9 lat)

SMOKUŚ rytmika dla najmłodszych
wtorek i piątek, godz. 10:0010:30
sala 125

Pomponowy zawrót głowy (zajęcia plastyczne)
czwartek-piątek, godz. 10:0013:00
sala 137 (od 7 lat)

Zagadki historyczne
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
Galeria Historyczna w MOK, sala 131132

Warsztaty ceramiczne
poniedziałek-wtorek, godz. 10:0011:45
parter (od 9 lat)

Warsztaty wokalne z Damianem Rybickim
finalistą The Voice of Poland

poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
sala 25

Zrób to sam. Warsztaty rękodzielnictwa dla najmłodszych
poniedziałek-piątek, godz. 10:0012:00
hol

Warsztaty cyrkowe
piątek-niedziela, godz. 10:0011:30
sala widowiskowa (od 13 lat)

Warsztaty ogniomistrzowskie
piątek-niedziela, godz. 12.0013:30
sala widowiskowa (od 13 lat).

Czytaj dalej

Gmina Police

OSP Trzebież z milionową nagrodą

Wojewoda podziękował druhnom i druhom OSP za udział w akcji „#SzczepimySię z OSP”, w której wzięły udział 102 jednostki z województwa zachodniopomorskiego. Głównym celem akcji była pomoc w szczepieniach poprzez zapewnienie transportu pacjentów i kadry medycznej.

Opublikowane

w dniu

Konkurs „Szczepimy się z OSP” pokazał, że jesteście Państwo nie tylko tarczą, ale również podporą dla lokalnych społeczności. Aż 16 jednostek z Pomorza Zachodniego znalazło się wśród 300 najlepszych w Polsce. Pomogliście zaszczepić blisko 28 tysięcy osób, co pokazało Wasze wielkie zaangażowanie w działanie dla dobra mieszkańców – dodał wojewoda Zbigniew Bogucki.

Pierwsze miejsce w konkursie w Polsce zajęła OSP Trzebież, która pomogła w wykonaniu 10 588 szczepień. Jednostka otrzymała nagrodę w wysokości 1 mln zł. Na 8 miejscu w kraju uplasowała się OSP Gryf ze Szczecina z wynikiem 3121 szczepień. Jednostka otrzymała nagrodę w wysokości 100 tys. zł.

Strażacy z Trzebieży mają już plan na co przeznaczą otrzymane środki. Chcą zakupić specjalistyczną łódź oraz karetkę pogotowia, gdyż w ostatnim czasie bardzo często wzywani są do zdarzeń medycznych.

Czytaj dalej

Gmina Police

Problemy z autobusami linii 107

Od początku roku czekają nas spore zmiany na linii autobusowej 107. Z uwagi na braki kierowców, ZDiTM w Szczecinie ogranicza kursowanie liczby autobusów. Po likwidacji linii pośpiesznej F to kolejne ograniczenia dla pasażerów komunikacji miejskiej w Policach

Opublikowane

w dniu

Ze Szczecina do Polic można dojechać z 3 węzłów, 102 z Gocławia, 101 i 107 z Placu Rodła oraz 103 i 106 z Głębokiego. Jak głosi komunikat ZDiTM – w związku z trudną sytuacją kadrową Szczecińsko – Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. z dniem 1.01.2022 r. do odwołania wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii 107.

Jak zatem będzie kursować 107?

W dni powszednie do odwołania wakacyjny rozkład jazdy. Czyli w godzinach szczytu kursy będą wykonywane co 8 minut, poza godzinami szczytu co 10 minut, w godzinach wieczornych co 20 minut. Soboty staną się dniami świątecznymi, więc autobusy będą jeździć w godz. 12-18 co 12 minut, w godz. 10-12 co 15 minut, a w pozostałym okresie co 20 minut.

Najdotkliwsze zmiany czekają pasażerów tej linii w niedziele i dni świąteczne. Wtedy obowiązywać będzie rozkład jazdy dla Nowego Roku, Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Kursy będą wykonywane co 20 minut przez cały dzień. Przypomnijmy, że linią 107 jeżdżą mieszkańcy szczecińskich osiedli Drzetowo – Grabowo, Książąt Pomorskich, Żelechowa, Golęcino-Gocław, Bukowo, Stołczyn oraz Przęsocina znajdującego się między Policami, a Szczecinem.

Polecamy także:

Szczecin: Wręczono odznaczenia z okazji rocznicy „Grudnia ’70”

Bezpieczniej nad wodą dzięki wsparciu wojewody i Funduszu

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie