Gmina Kołbaskowo

Nagroda dla Gminy Kołbaskowo za Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa

Nagrodę dla Gminy Kołbaskowo za Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Zachodniopomorskiego odebrała wójt Małgorzata Schwarz z rąk marszałka Olgierd Geblewicz. A chodzi o Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Pani wójt mówiła też o planach rozwoju obiektu.

Opublikowane

w dniu

Uroczystość wręczenia okolicznościowej statuetki miała miejsce 18 listopada 2021 roku w siedzibie GOKSiR.

To wspaniały wielofunkcyjny obiekt. Znam go już doskonale, byłem na kilku wydarzeniach i jestem pod wrażeniem. Można śmiało powiedzieć, że teraz kulturalne centrum Szczecina przeniosło się do Przecławia – powiedział Olgierd Geblewicz.

Potrzebujemy takich miejsc

Marszałek zauważył, że obiekt w Przecławiu oddziałuje nie tylko na Gminę Kołbaskowo, ale też na sąsiednie.

Doceniamy jak obiekty zmieniają życie społeczne w skali mikro i makro. Tego typu miejsc bardzo brakuje. Zmieniają się nasze miasta, miejsca do życia i my się zmieniamy. Potrzebujemy takich miejsc, gdzie możemy spotkać się z kulturą czy rozwijać swoje pasje. Tym większe uznanie dla Gminy Kołbaskowo i pani wójt Małgorzaty Schwarz oraz całej Rady Gminy, że taki obiekt tutaj stanął, i co warto podkreślić, w całości z budżetu gminy. Obiekt stanął, ale dodam, został oddany w ręce ludzi którzy w sposób kompetentny i kreatywny powodują, że to miejsce żyje od świtu do nocy. To wielki sukces i gratulacje dla tych, którzy to miejsce na co dzień ożywiają.

Basen otwarty

To kolejne wyróżnienie dla naszego domu kultury.

Bardzo się cieszymy, że kapituła konkursu dostrzegła nasz obiekt – powiedziała Małgorzata Schwarz. – Chcę podkreślić, obiekt to nie tylko mury i wyposażenie, to przede wszystkim ludzie. Tutaj ukłony dla wszystkich pracowników GOKSiR, że tworzą atmosferę tego miejsca.

Przy okazji pani wójt zdradziła plany rozwoju domu kultury.

Nie ukrywam, że od dawna chcemy, aby w pobliżu powstał basen odkryty. Jesteśmy na etapie negocjowania z KOWR-em (Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – red.) zakupu gruntu w sąsiedztwie, żeby stworzyć dla mieszkańców dodatkowo odkryty teren rekreacyjny – dodała pani wójt.

GOKSiR inspiruje

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu inspiruje. Odwiedzają go włodarze innych gmin. Ostatnio pojawiła się delegacja z Serocka, 15-tysięcznego miasteczka w Mazowieckiem. Jak mówił burmistrz Artur Borkowski, chcą u siebie zbudować obiekt podobny do tego w Przecławiu.

Oglądaliśmy wiele ośrodków kultury w Polsce, ale GOKSiR spodobał nam się najbardziej. To cudowny obiekt, który łączy wiele funkcji, dlatego przyjechaliśmy tutaj, żeby na miejscu zobaczyć, jak wygląda. Nasz projekt będzie podobny – mówił.

Towarzyszył mu zastępca, skarbnik oraz pracownik odpowiedzialny w Serocku za kulturę. Wcześniej Przecław odwiedzali m.in. włodarze Węgorzyna czy Gminy Słupsk oraz innych miast i gmin.

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu to jedna z najnowocześniejszych i najmłodszych instytucji kultury Pomorza Zachodniego. Oficjalne otwarcie nastąpiło 16 września 2019 roku. Oprócz przepięknej sali koncertowej, z nowoczesną sceną, z bogatym zapleczem techniczno-estradowym i garderobami, nasi goście mają do dyspozycji również cztery multifunkcjonalne sale szkoleniowo-dydaktyczne, restaurację, kino, basen, jacuzzi, siłownię, salę fitness, boiska sportowe, korty tenisowe, place zabaw, skatepark, ścieżki biegowo-rowerowe oraz 150 miejsc parkingowych. Budowa obiektu kosztowała ok. 30 mln zł.

Reklama

Gmina Kołbaskowo

Trwa modernizacja drogi w powiecie polickim: inwestycja na odcinku Kurów – Siadło Dolne

Gmina Kołbaskowo prowadzi intensywne prace związane z rozbudową drogi gminnej na odcinku Kurów – Siadło Dolne. Początek prac datowany jest na czerwiec roku bieżącego i rozpoczął się od procesu wycinki drzew oraz krzewów. Aktualny etap prac skupia się na przekładaniu i realizacji instalacji podziemnych, które są prowadzone głównie od strony Siadła Dolnego oraz na środkowym odcinku trasy.

Opublikowane

w dniu

Przebudowa dotyczy 600-metrowego fragmentu drogi i obejmować będzie nie tylko samą nawierzchnię, ale również infrastrukturę towarzyszącą. Zostaną wybudowane chodniki, zjazdy do posesji oraz mury oporowe. Prace mają na celu także rozbudowę istniejącej kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej, a ponadto przewidziana jest budowa kanału technologicznego. Modernizacji ulegną również sieci wodociągowa, gazowa, oświetleniowa oraz elektroenergetyczna.

Oddanie zmodernizowanej drogi do użytku planowane jest w pierwszej połowie 2025 roku. Jako wykonawca zadania wybrano spółkę Musing Bud z siedzibą w Szczecinie, która przyjęła budżet inwestycji na poziomie 8 milionów złotych. Dodatkowo, Gmina Kołbaskowo uzyskała znaczące wsparcie finansowe w formie dofinansowania w kwocie 3,2 miliona złotych pochodzące z Funduszu Rozwoju Dróg.

Jest to ostatni etap większego projektu, który wcześniej objął budowę i modernizację 740 metrów drogi w Siadle Dolnym oraz nowej trasy w Kurowie, aż do skrzyżowania z drogą powiatową Ustowo – Smętowice. Finalizacja przedsięwzięcia przyczyni się do poprawy stanu całej prawie trzykilometrowej gminnej drogi biegnącej wzdłuż Odry z Siadła Dolnego do Kurowa i znacząco wpłynie na komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana – wszystko, co musisz wiedzieć przed festiwalem

W najbliższą sobotę rozpocznie się festiwal „Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana”, który co roku przyciąga miłośników muzyki i poezji do malowniczego Moczył. Organizatorzy podają kilka kluczowych informacji dla odwiedzających.

Opublikowane

w dniu

Koncerty rozpoczną się o godzinie 17:00. Uwaga dla spóźnialskich: wszystkie bilety na aktualną edycję festiwalu zostały wyprzedane, co potwierdza niezmiennie rosnące zainteresowanie tym wydarzeniem.

Podczas wejścia do strefy koncertowej uczestnicy będą musieli okazać ważny bilet oraz, w przypadku posiadaczy Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca, również karty KKM i dokument tożsamości. Kontrola biletów będzie wiązała się z otrzymaniem opaski umożliwiającej swobodne poruszanie się pomiędzy różnymi strefami festiwalu.

Oferta gastronomiczna zostanie zapewniona przez Sołectwo Moczyły i Koła Gospodyń Wiejskich z okolicznych miejscowości, co obiecuje autentyczne doznania kulinarne.

Osoby przybywające samochodem mogą skorzystać z dwóch bezpłatnych parkingów polowych, gdzie porządku będą pilnować druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Organizatorzy apelują o przestrzeganie ich poleceń i nieparkowanie w miejscach zabronionych.

Rowerzyści z biletami dostaną wyznaczone miejsce do bezpiecznego zostawienia swoich jednośladów w strefie koncertowej.

Pogoda zapowiada się dobrze, lecz organizatorzy radzą zabranie ze sobą odzieży przeciwdeszczowej. Można również przynieść własne krzesełko turystyczne czy kocyk na relaks na trawie.

Aby zapewnić komfort odwiedzającym, przeprowadzone zostanie odkomarzanie terenu. Uczestnicy mogą dodatkowo zaopatrzyć się w środki odstraszające insekty.

Zaleca się pozostawienie w domu zwierząt, alkoholu oraz sprzętu foto/wideo do komercyjnych celów – ostatnie z nich jest zarezerwowane wyłącznie dla akredytowanych mediów.

 

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Wielkie wiosłowanie przez Międzyodrze – startuje letnia przygoda kajakowa!

Miłośnicy kajakarstwa oraz przygód na świeżym powietrzu mogą zacierać ręce! Już 24 sierpnia rusza letnia edycja spływów kajakowych poprzez malownicze Międzyodrze. Organizatorzy przygotowali serię czterech spływów, które będą odbywać się w różne pory roku, dając uczestnikom szansę na zdobycie wyjątkowych medali za każdy z nich.

Opublikowane

w dniu

To wyjątkowa okazja nie tylko do aktywnego wypoczynku, ale także do nauki i poznania cennych informacji o tym unikatowym ekosystemie. Przewodnikiem będzie ekspert, który bez wątpienia jest prawdziwą „kopalnią wiedzy” na temat lokalnej przyrody i historii.

Siadło Dolne to miejsce, gdzie uczestnicy będą stawiać swoje pierwsze wiosłowe. Organizacja wydarzenia zapewnia bezpłatny udział oraz wyposaża uczestników w dwuosobowe kajaki, które już czekają na śmiałków. Należy się jednak spieszyć – liczba wolnych miejsc jest ograniczona i pozostało tylko kilka kajaków. Zgłoszeń należy dokonywać w terminie do 22.08.2024 r. do godz. 12:00  poprzez stronę zarezerwuj.pl – zarezerwuj.pl

Inicjatywa jest wspierana dzięki środkom z Unii Europejskiej, a dokładnie z Funduszu Małych Projektów, co jest częścią Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska 2021-2027. Czy jest lepszy sposób na pożegnanie lata niż wiosłowanie pośród urokliwych krajobrazów Międzyodrza? Wsiądź do kajaka i dołącz do wodnej przygody!

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie